Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimtoji (balandžio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šią naktį sprogimai griaudėjo Kharkiv, Dnipro ir Odesa. Ukrainiečiai skelbia per naktį numušę 15 iš 16 Shahed dronų. Šiandien ir vėl buvo atakuotas Kharkiv, sprogimai girdėti Poltava mieste.

Oficialiai patvirtinta, kad Ukraina gaus ATACMS raketas. Tiesa, iki galo neaišku, ar tai bus ukrainiečių jau turimų M39 (šūvio nuotolis 165 km) arsenalo papildymas, ar visgi Ukraina gaus M39A1 arba M57 (300 km) ir taip gerokai išplės savo galimybes. Ir žinoma ne mažiau svarbūs klausimai – kada raketos pasieks Ukrainą, kiek raketų ir ar bus perduota papildomų paleidėjų (HIMARS)?

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Tradiciškai – be pakitimų.

Lyman. Kartu su intensyviais bandymais pralaužti Ukrainos pajėgų gynybą Terny – Yampolivka – Torske ruože, rusai ėmė atakuoti ir šiauriau, t.y. Novoehorivka – Nadia ruože. Praėjusiais metais čia buvo gana karšta, tačiau tada ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją. Jei atakos aplink Terny yra skirtos pajudėti link Lyman, tai puolimas Novoehorivka – Nadia ruože – tai rusų siekis pasigerinti savo taktinę padėtį, taip sudarant sąlygas ateities operacijoms link Borova.

Syversk. Sunkios kautynės kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Ukrainiečių 92-osios mechanizuotos brigados vienetai kontratakomis sugebėjo susigrąžinti dalį pozicijų pietinėse Ivanivske prieigose. Idealiame pasaulyje būtų labai gerai, jei jie dar pajudėtų į šiaurę, pasiektų kelią į Ivanivske ir išeitų į čia veikiančios rusų desantininkų 11-osios atskiros brigados užnugarį. Sunku pasakyti, ar ukrainiečiai tam turi pakankamai pajėgų. Neatmestina, kad Ukrainos pajėgos pabandys lokaliomis atakomis paremti prie Klishiivka gynybą vykdančias savo pajėgas, siekiant nustumti rusus nuo kalvų.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Vakar minėtas šviežių rusų rezervų įvedimas į mūšį (35-oji ir 74-oji brigados iš rezerve esančios 41-osios armijos) padėjo agresoriui gilinti ir plėsti pralaužą prie Ocheretyne. Jie kontroliuoja didžiąją dalį gyvenvietės, taip pat įžengė į jos pietuose esančią Novobakhmutivka, tęsia puolimą rytuose esančio Keramik link. Kol neatkeliavo amerikiečių šaudmenys ir kita ginkluotė, Ukrainos gynėjams kritiškai svarbu išlaikyti aukštumas šiaurės rytuose (Archangelske – Keramik) ir vakaruose (Yevhenivka – Sokil – Soloviove). Priešingu atveju, ukrainiečiai kelių mėnesių perspektyvoje gali prarasti teritorijas rytiniame upės Vovcha krante (Yevhenivka – Mezhove – Netailove).

Centras. Be pakitimų.

Pietinis flangas. Rusai bando vystyti sėkmę prie Novomykhailivka, tačiau ukrainiečiams šį kartą pavyko apsiginti.

Zaporizhia kryptis.

Kabūm Mariupol. Tikėtina smūgiuota Storm Shadow raketomis, bet neatmestinas ir smūgis su MLRS.

Ukrainiečiai tęsia lokalias atakas Robotyne bei Verbove prieigose. Staromayorske – Urozhaine ruože aktyvesni rusai.

Pietų kryptis.

Tęsiasi susidūrimai kairiajame Dniepro krante, ukrainiečiai išlaiko placdarmus. Vakare Kryme paskelbtas oro pavojus. Tikėtina, danguje ukrainiečių Storm Shadow/SCALP nešėjai.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top