Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dvidešimt antroji (vasario 15) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainiečiai surengė sėkmingą smūgį dronais Kursko srityje. Liepsnoja rusų degalų saugykla 🔥

Savo ruožtu agresorius tęsia atakas prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Pirmą kartą šią savaitę smūgiuota ne dronais, o raketomis. Iš 26 įvairaus tipo raketų Ukrainos oro gynybos pajėgoms pavyko sunaikinti 13 taikinių. Tuo pačiu per praėjusią parą fiksuojamas rusų smūgių KAB’ais rekordas – 131 koreguojama aviacinė bomba krito ant ukrainiečių galvų. Nemaža dalis jų – Avdijivkos sektoriuje, kas prisideda prie blogėjančios padėties ten.

Bet apie viską iš eilės 👇

📌Luhansko kryptis

📍Svatovė. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, pakitimų nėra.

📍Kremina. Situacija panaši kaip Svatovės sektoriuje – susidūrimai Ternų ruože, tačiau mūšių intesyvumas sumenkęs. Neatmestina, kad tai susiję su pajėgų pergrupavimu. Kaip minėjome, rusų 90-tos tankų divizijos vienetus keičia 47 tankų divizijos daliniai.

📍Lysyčanskas. Sunkūs mūšiai Bilohorivkoje, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📌Donecko kryptis

📍Bachmutas:

📎Šiaurinis flangas. Tęsiasi mūšis už aukštumas, jungiančias Ivanivskę-Časiv Jarą. Ukrainiečiai apsigynė, tačiau padėtis nelengva.

📎Pietinis flangas. Abi pusės vykdo operacijas aplink Kliščijivką esančias aukštumas, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎Avdijivka – Vuhledaras. Tas atvejis, kai liūdna, jog mūsų prognozės ir toliau tvirtinasi.

📎Šiaurinis flangas. Rusai ne tik įsitvirtino Industrialnyj prospekto atkarpoje, bet ir išvystė sėkmę. Jie pasiekė Lastočkinės prieigas, iki likusio antro logistinio kelio rusams liko apie 600 m. Taip pat rusai ėmė atakuoti nuo Kamjankos ir iš šiaurės pasistūmėti gynybai patogiose kalvose rytinėje miesto dalyje. Tikėtina, kad į mūšius mesta Ukrainos 3 -ioji šturmo brigada (buvęs Azovo pulkas) vykdo atsitraukiančių vienetų dengimą.

📎Pietrytinis flangas. Agresorius toliau vysto taktinę sėkmę Opytnės -„Caro medžioklės” ruože, čia veikiančioms ukrainiečių pajėgoms pats metas atsitraukti.

📎Marjinka – Vuhledaras. Ukrainiečiams pavyko stumtelti rusus Heorhivkoje, tačiau esminių pasikeitimų visame ruože nėra. Tęsiasi sunkios kautynės.

📌Zaporižės kryptis. Ukrainiečiai skelbia, kad Orihivo ruože agresorius yra sutelkęs daugiau pajėgų nei prie Avdijivkos ir rengiasi puolimo operacijai. Tikėtinas agresoriaus tikslas – Robotynės pleištą paversti „maišu” ukrainiečių pajėgoms, t.y. flangų smūgiais link Novodanylivkos ir Mala Tokmačkos atkirsti ukrainiečius ir toliau vystyti sėkmę link Orihivą. Stebėsime situaciją.

📌Pietų kryptis. Be pakitimų.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top