Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dvidešimt septintoji (vasario 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Luhansk kryptis.

📍 Svatovė. Rusai toliau bando ukrainiečių gynybą prie Synkivkos. Kas naujo? Kažkiek aktyviau ėmė veikti rusų aviacija. Po katastrofiškų orlaivių netekčių Donecko kryptyje, čia rusai skraido mažiau ir toliau nuo kontaktinės linijos. Taip pat, suaktyvėjimas aplink Svatovės, galimai parodo rusų viltį, kad jie čia tikisi silpnesnės ukrainiečių oro gynybos. Kaip mus, matysim.

📍Kremina. Ukrainos pajėgos toliau kaunasi Ternų ruože, okupantai bando prasiveržti. Ukrainos gynėjai savo ruožtu, išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčanskas. Agresorius tęsia atakas Bilohorivkoje, Ukrainos vienetai atsilaikė. Rusams nežymiai pavyko pasistūmėti no mans land, esančioje Veselės ruože, tačiau dramatiškai tai situacijos nekeičia. Tik priminsime, kad okupantai jau seniai yra nusiteikę sukurti papildomą įtampos židinį ukrainiečiams prie Syversko ir tam jie turi pakankamai pajėgų tiek Kreminos, tiek Lysyčansko sektoriuose. Ar pavyks – stebėsime situaciją.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkūs mūšiai Bohdanivkos – Ivanivskės ruože. Rusų desantininkų vienetai spaudžia labai stipriai, bet ukrainiečiai sugeba išlaikyti pozicijas. 💪

📎 Pietinis flangas. Kliščijivkos – Andriijvkos ruože tęsiasi kovinė rutina, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius bando užimti no mans land bei pasigerinti savo taktinę situaciją. Jo vienetai vakar siauru ruožu (apie 300 m.) pasistūmėjo minėtoje no mans land prie Lastočkinės. Šiandien okupantai pabandė pasistūmėti dar daugiau – puolė kuopos dydžio vienetu (1 tankas, 6 BMP ir išsilaipinę pėstininkai). Ukrainiečiai žinoma šūdagalvius sutiko karštai. Rusų šarvuota technika užsirovė ant minų, o pėstininkus ėmė lupti dronai ir kitokios dovanėlės. Nors atrodo, tankui visgi pavyko pasprukti iš šio pragaro.

📎 Centras. Agresorius tęsia operacijas Pervomaiskės – Nevelskės ruože, ukrainiečiai apsigynė.

📎 Pietinis flangas. Ukrainos pajėgos kontratakuoja prie Pobedos, su tikslu išmušti gyvenvietės prieigose bandančius įsitvirtinti okupantus. Kituose ruožuose taip pat karšta, rusai bando prasimušti iki kelio Vuhledaras – Kostiantinivka, Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📌 Zaporižės kryptis.

📍 Orihivas. Sunkios kautynės tęsiasi, labai karšta Robotynės pietvakarinėse prieigose bei vakar apžvalgoje minėtoje, rusų pralaužoje Robotynės – Verbovės ruože. Pirmą puolimo dieną (sekmadienį), rusai gyrėsi pralaužę ukrainiečių gynybą daugiau nei 2 km. Antrą puolimo dieną „patikslino“, kad pralaužta vieta yra iki 2 km. Šiandien jie jau skelbia, kad „didvyriškomis pastangomis per fašistų gretas“ prasilaužta apie 1,5 km. Kažkaip laužia ne į tą pusę. 😃 Dar vienas įdomus dalykėlis, rusų pirmose gretose fiksuojamas muziejinių T55 tankų naudojimas. Anksčiau jie naudoti kaip paramos ugnimi priemonės (ugnies taškai gynyboje), o dabar jau su jais yra bandoma pralaužti ukrainiečių gynybą. Rezultatas nuspėjamas. Nors neatmestina, kad su šiais antikvariniais T55 rusai vykdo klaidinimą, o modernesnė šarvuota technika yra arba bus naudojama pagrindinėje puolimo kryptyje.

📍 Velyka Novosylka. Agresorius organizavo keletą atakų prie Staromajorskės, ukrainiečiai apsigynė.

📌 Pietų kryptis.

📍 Ukrainos pajėgos smogė rusų kariniams objektams Heničeske (Krymo bottleneck‘e). Čia tradiciškai buvo išsiskleidę rusų vadovavimo ir valdymo elementas. Kurio lygmens ar vieneto tai buvo vadavietė, sunku pasakyti.

📍 Kontaktinėje linijoje be pakitimų, ukrainiečiai išlaiko pozicijas kairiajame Dniepro upės krante. 😉

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top