Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dvidešimt šeštoji (vasario 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 „Wagner“ samdinių perkėlimo į Rosgvardiją projektas išsikvėpė. Bent jau apie tai praneša agresoriaus karo propagandistai. Priminsime, kad po praeitų metų birželio mėnesio maišto ir „Wagner“ vadovybės eliminavimo, ši grupuotė buvo suskaldyta į tris didesnes dalis:

📍 Vieniems pažadėta šviesi ir spalvota ateitis Rosgvardijos sudėtyje;

📍Kiti nelaukė tos šviesios ateities ir įsijungė į rusijos „gynybos“ ministerijos organizuojamus Shtorm-V ar kitus dalinius bei toliau kariauja Ukrainoje;

📍 Treti išvyko uždarbiauti į Afriką (arba kaip smegenimis nepasižymintys rusofašistai sako – į Čiornorosiją, t.y. juodąją rusiją) ir kviečia prie jų prisijungti kitus bendraminčius.

Dabar Rosgvardijos sudėtyje turėję veikti samdiniai nesulaukė konkrečių sprendimų ir ėmė skirstytis kas kur (kas į Ukrainą, kas į Afriką). Taigi, ši samdinių grupuotė toliau yra skaldoma ir naikinama, kol bus visiškai likviduota Ukrainoje arba Afrikoje (pvz. 2023 m. rugsėjo 23 d. Malyje, prie Gao oro uosto žuvo apie 140 samdinių, kai keistomis aplinkybėmis nesėkmingai nusileido ir užsidegęs Il-76).

📌 Nugriaudėjo sprogimas rusijos Nyzhnyj Novgorod srityje esančioje „Lukoil“ degalų gamykloje. Iki kontaktinės linijos apie 830 km. 🙂

📌 Savo ruožtu, okupantai smūgiavo Ukrainos karinei ir civilinei infrastruktūrai. Atakuota Poltava, Kremenchuk ir Kropyvnytsy. Visi šie miestai yra svarbūs, tarpusavyje geležinkelio linijomis sujungti logistiniai centrai. Kremenchuke dar papildomai yra ir degalų saugykla, o Kropyvnytsy oro uostas.

📌 Luhansk kryptis.

📍 Svatove. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas Tabaivka ruože, rusų lokalios atakos nebuvo sėkmingos.

📍 Kremina. Okupantai spaudžia Terny ruože, ukrainiečiai apsigynė. Agresoriaus užnugaryje toliau fiksuojamas pajėgų judėjimas. Neatmestina, kad kontaktinėje linijoje artimiausiu metu gali būti dar karščiau.

📍 Lysychansk. Agresoriaus pajėgos toliau intensyviai spaudžia Ukrainos gynėjus prie Bilohorivka, taip pat atnaujino lokalias atakas ir Vesele ruože. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📌 Doneck kryptis.

Net keliose Rostov prie Dono vietose griaudėjo sprogimai. Tik priminsime, kad šiame miestas yra agresoriaus vadovavimo ir valdymo bei logistinis karo prieš Ukrainą centras.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Labai sunkios kautynės verda prie Ivanivske. Rusams pavyko pasistūmėti rytinėse gyvenvietės prieigose. Tikėtina, prie to prisidėjo tai, kad agresorius kontroliuoja dalį šiauriau esančių aukštumų ir gali tokiu būdu remti savo žemumoje veikiančius vienetus.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Klishiivka – Andriivka ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos persigrupuoja naujose pozicijose ir užiminėja gynybą. Agresorius vykdo atakas sektoriaus šiauriniame flange (Novobakhmutivka) ir prie Lastochkine, tačiau operacijų intensyvumas nepalyginamai mažesnis negu tai ką matėme prieš kelias dienas. Gali būti, kad rusų vienetai yra išsekę bei tikisi ukrainiečių kontratakų, todėl pirmiausia siekia įsitvirtinti jau užimtose pozicijose. Motyvacijos toliau pulti okupantams neprideda ir pastarosiomis dienomis numušti jau 6 agresoriaus orlaiviai. Taip pat, Ukrainos gynėjai randa galimybių trikdyti agresoriaus logistiką – smogta degalų saugykloms Makiivka. Sąlyginai šviežių pajėgų šiame flange agresorius turi, tad galimai intensyvesnės atakos atsinaujins artimiausiu metu.

📎 Centras. Rusai spaudžia Ukrainos vienetus Pervomaiske – Nevelske ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Heorhiivka – Pobeda – Novomykhailivka ruožuose. Padėtis nelengva, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📌 Zaporizhia kryptis.

Ukrainos pajėgos smogė kariniams objektams Mariupol mieste.

📍 Orihiv. Kaip minėjome, vakar agresorius pratęsė puolimo operaciją Ukrainos pajėgų suformuotame Robotyne pleište, sugebėdamas Robotyne – Verbove ruože, nedideliu savo pleištu (apie 1,2 – 1,4 km. gylio) pajudėti į priekį tarp Robotyne ir Verbove gyvenviečių. Ukrainos pajėgų kontratakos kol kas nebuvo sėkmingos, sunkus mūšis tęsiasi. Taip pat, rusai atakuoja ir Robotyne gyvenvietės prieigose, juda no mans land, taigi padėtis labai dinamiška. Abi pusės praneša, kad rusų artilerija čia dominuoja.

📍 Velyka Novosylka. Okupantų vienetai stuksena Ukrainos gynėjams prie Novodonecke, ukrainiečiai apsigynė.

📌 Pietų kryptis.

Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top