Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dvidešimtoji (vasario 13) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 JAV Senatas pagaliau patvirtino paramos Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui paketą. Iš 93 mlrd. dolerių didžioji dalis (apie 60 mlrd.) turėtų būti skirta Ukrainai, bet dabar įstatymo projektas keliaus į žemesniuosius Atstovų rūmus, kurių pritarimas taip pat yra būtinas. Taigi, galutinio JAV sprendimo dar teks truputi palaukti.

📌Maskvoje ėmė ir užsidegė agresoriaus karinės aviacijos (MIG’ų) gamykla. Senokai rusijos sostinėje nebuvo taip sėkmingai parūkyta. Galima tik pasidžiaugti, kad šis naudingas įprotis vėl atsinaujino: https://t.me/truexanewsua/87156.

📌 Rusai nepertraukiamai tęsia dronų atakas prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Smūgių mastas skiriasi, tačiau atakos vyksta kasdien. Praeitą naktį rusai paleido 23 Shahed dronus, 16 iš jų ukrainiečiams pavyko numušti. Agresoriui pavyko pasiekti taikinius Dnipro mieste, dėl ko buvo sutrikdyta energetinė miesto infrastruktūra.

📌 Luhansk kryptis

📍 Svatove. Nepaisant to, kad savaitgalį prie Tabaivka okupantai sutelkė papildomus vienetus, lyginant su praėjusia savaite, mūšiai yra gerokai aprimę. Gali būti, kad tai tik tyla prieš audrą. Tačiau negalime atmesti prielaidos, kad atvykę švieži vienetai, tiesiog yra paskirstomi per kontaktinę liniją, su tikslu užkamšyti agresoriaus patirtus nuostolius.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Terny ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų. Pasirodė informacija, kad čia veikiančius rusų 90-osios tankų divizijos vienetus keičia 47-osios tankų divizijos vienetai. Ukrainos analitikas A. Kovalenko mano, kad atitraukti 90-osios divizijos vienetai bus mesti į Avdiivka ruožą, kurio šiauriniame flange jau veikia vienas iš šios divizijos tankų pulkų.

📍 Lysychansk. Rusai vėl ėmė baksnoti ukrainiečius prie Vesele. Ukrainos pajėgos apsigynė.

📌 Doneck kryptis

📍 Bakhmut. Siekdamas trikdyti Ukrainos gynėjų logistiką ir pajėgų rotaciją, agresorius su MLRS raketomis apšaudė Kramatorsk ir Kostyantinivka.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai suintensyvino veiksmus prie Ivanivske, jiems pavyko pasistūmėti kalvose į vakarus nuo Khromove. Dabar į pietvakarius esanti Ivanivske yra žemumoje, okupantai neabejotinai bandys tuo pasinaudoti.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai prie Klishiivka, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdiivka – Vuhledar. Pasirodė vertinimų, kad ilgą laiką Avdiivka miestą gynusi Ukrainos pajėgų 110-oji mechanizuota brigada yra atitraukta į užnugarį reorganizuotis. Ir gali būti, kad iš jos mūšį perėmė atvykusi 3-oji šturmo brigada (buvęs „Azov“ pulkas). Kiek ši informacija yra patikima, sunku spręsti. Tačiau agresorius ir toliau su MLRS bei aviacija atakuoja Pokrovsk – Myrnohrad – Selydove trikampį, kuris yra kritiškai svarbus Avdiivka miesto gynybos garnizono aprūpinimui ir pajėgų rotacijai. Beje, šiandien rusai skelbė, kad Selydove jie surengė didelį smūgį MLRS, Iskander raketomis bei aviacija. Neva nukauta daugiau nei tūkstantis Ukrainos gynėjų. Jokios tai patvirtinančios informacijos mums aptikti nepavyko.

📎 Šiaurinis flangas. Kontaktinėje linijoje tęsiasi sunkios kautynės. Okupantai siekia užtvirtinti sėkmę šiaurinėje miesto dalyje. Tikėtina, kad jų artimiausias tikslas – išlaikyti Ukrainos vienetų vykdomą miesto gynybą perskeltą pusiau bei plėsti savo pleištą toliau. Labai intensyviai dirba ir rusų aviacija.

📎 Rytinis flangas. Rusai bando įsitvirtinti pastarosiomis dienomis užimtose pozicijose, kurios yra svarbioje kelių sankirtoje Opytne – „Caro medžioklė“ – Avdiivka – Spartak.

📎 Pervomaiske ruožas. Ukrainos pajėgos atmušė rusų bandymus išvystyti vakarykštę sėkmę prie Opytne. Taigi, kol kas galimas agresoriaus planas sujungti savo pajėgas esančias Rytiniame flange ir Pervomaiske ruože, palei kelią Opytne – „Caro medžioklė“, neišdegė. Neabejotina, kad okupantai bandys to siekti ir toliau.

📎 Mariinka – Vuhledar. Sunkios kautynės tęsiasi, ukrainiečiai neužleidžia pozicijų. Išstojo, jau ne kartą subaladotos ir vėl atkurtos, rusų 155-osios jūrų pėstininkų brigados kariai: https://t.me/ButusovPlus/8060. Jie dalinasi įspūdžiais iš „išlaisvinamojo“ žygio prie Novomykhailivkos, „dėkoja“ savo vadams ir „trykšta“ motyvacija. 😃

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Agresorius vėl pabandė pulti prie Priyutne, ukrainiečiai apsigynė. Robotyne pleište ir toliau tęsiasi abipusės atakos. Tiek okupantai, tiek Ukrainos gynėjai bando pasigerinti savo taktinę padėtį.

📍 Savo ruožtu, Ukrainos pajėgos smogė rusų kariniams objektams Mariupol.

📌 Pietų kryptis

Tęsiasi susidūrimai prie Krynki, ukrainiečiai neužleidžia placdarmų.


ℹAčiū, #frontopaukščiai akciją stabdome, Jūsų mielieji pagalba surinkome visą sumą 🤜🏻🤛🏻

Prisidėti prie mūsų veiklos ir kitų paramos projektų galima ir toliau 👇

Gavėjas: Všį Locked N Loaded

IBAN: LT243550020000022660

BIC / SWIFT kodas: UAPELT22

Paskirtis: Parama

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top