Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dvyliktoji (vasario 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Tikėtina, trečiadienį JAV Senatas svarstys pateiktus dokumentus, kuriuose yra siūlomas 60 mlrd. dolerių paramos Ukrainai paketas. Yra vilties, kad šis cirkas baigsis ir reikiamos lėšos bus skirtos.

📌Agresoriaus vicepremjeras d. manturov paskelbė, kad per tris metus dronų vystymui ir įsigijimui bus skirta 100 mlrd. rubliukų – medinukų. Žmonių pinigais tai būtų apie 1 mlrd. eurų. Galima tik spėti, kiek iš šios sumos bus pavogta, tačiau signalas aiškus – rusai dronus mato kaip integralią ir masiškai naudojamą ginkluotės dalį mūšio lauke.

📌 Luhansk kryptis.

📍 Svatove. Tęsiasi lokalūs susidūrimai prie Synkivka ir Tabaivka, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📍 Kremina. Rusai ir toliau išlaiko nedidelį, tačiau skausmingą Ukrainos gynėjams pleištą Terny ruože. Nors čia susidūrimų mastas yra sumenkęs, tačiau galimai okupantai kaupia pajėgas tam, kad pabandyti vystyti sėkmę toliau (pvz. link Syverskyi Donets upės). Kaip įprasta, karšta ir pietinio flango miškuose.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Doneck kryptis.

📍 Bakhmut. Ukrainos pajėgos vykdė kontratakas prie Klishiivka, nežymiai pavyko pasigerinti savo pozicijas, tačiau rusų pleišto visiškai nenupjovė. Taip pat, tęsiasi sunkios kautynės šiauriniame flange.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Situacija toliau komplikuojasi, agresorius vysto sėkmę Vesele ruože. Jis ne tik užėmė no mans land prie karjero, bet ir nusileido žemyn į miesto pakraštį bei pasiekė geležinkelį prie Sapronovo – Donetskaya gatvių sankirtos. Tiesa, Ukrainos gynėjams pavyko išmušti rusus prie geležinkelio linijos šalia Berdychi, tačiau sunku pasakyti, ar tai privers okupantus pakeisti savo planus Avdiivka mieste. Padėtis labai rimta.

📎 Rytinis flangas. Rusai išlaiko pozicijas poilsio komplekse „Caro medžioklė“. Tikėtina, komplikuojantis padėčiai šiauriniame flange, ukrainiečių atakos šiame ruože aprims ir Ukrainos pajėgos čia pereis į gynybą.

📎 Pervomaiske ruožas. Rusai bando išnaudoti susidariusią situaciją šiauriniame flange, todėl suintensyvino puolimo operacijas Tonenke ir Opytne ruožuose. Ukrainiečiai apsigynė.

📎 Mariinka – Vuhledar. Tęsiasi susidūrimai Krasnohorivka – Heorhiivka bei Novomykhailivka ruožuose. Padėtis išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama Ukrainos vienetų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Tęsiasi abipusės atakos Robotyne pleište. Prie Priyutne rusų aktyvumas kažkiek sumažėjo, jie bando įsitvirtinti anksčiau užimtose pozicijose.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top