Karas Ukrainoje. Septyni šimtai keturiasdešimt antroji (kovo 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Ukrainos prezidento V. Zelenskio ir Graikijos (NATO valstybės) ministro pirmininko K. Micotakio susitikimo metu Odesoje apie 150 m. nuo susitikimo vietos smogė rusų raketa. Spėjama, kad galimai Oniks. Tarp civilių yra žuvusiųjų ir sužeistų. Komentarų daugiau nereikia.

📌 Agresorius surengė didelį smūgį dronais. Iš įvairių krypčių rusai paleido 42 dronus Šahed, iš jų 38 ukrainiečiams pavyko numušti. Taip pat rusai atakavo ir penkiomis raketomis S300. Rusams aišku, jog didžioji dalis „mopedų“ bus numušta, tačiau juos vis tiek leidžia iš esmės vienus. Jau kurį laiką nematome kombinuotų raketų ir dronų smūgių. Neatmestina, kad tai žvalgyba mūšiu identifikuojant ukrainiečių oro gynybos spragas bei varginant pajėgas. Tikėtina, yra ruošiamas didelis kombinuotas smūgis raketomis ir dronais.

📌 Ukrainos pajėgos tęsia šią savaitę suaktyvėjusias operacijas prieš okupantų užnugario objektus. Šį kartą dronais buvo sėkmingai atakuota degalų saugykla Kursko srityje, smūgiuota ir tokiam pat objektui Voroneže, bei šalia pastarojo miesto esančiame kariniame poligone esantiems taikiniams (tikėtina – rusų karių palapinių miesteliui).

📌 Patvirtintas ukrainiečių vieno HIMARS sunaikinimas. Po beveik dviejų metų naudojimo, tai pirmas toks rusų rezultatas. Svarbu paminėti, kad rusai tai atliko panaudodami brangią ir ne tokioms užduotims skirtą raketą Iskander. Šios raketos pirmiausia skirtos oponentų vadaviečių, logistinių mazgų ir panašių strateginės reikšmės objektų naikinimui. Tad rezultato pasiekimo tempo ir panaudotų kaštų santykis demonstruoja agresoriaus veiksmų neefektyvumą, tačiau pats sunaikinimo faktas, žinoma nėra malonus.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

Agresorius smūgiavo Borovą. Tai svarbus logistinis centras per kurį juda Ukrainos pajėgos ir resursai iš vakarinio Oskil upės kranto. Yra žuvusių ir sužeistų tarp civilių.

📍 Svatovė. Kontaktinėje linijoje sąlyginai ramu. Vyksta lokalūs susidūrimai, tačiau jų intensyvumas nepalyginamas su tuo, kas buvo prieš savaitę ar mėnesį.

📍 Kremina. Rusai atakuoja Ternų ruože, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčanskas. Agresorius atnaujina atakas prie Bilohorivkos, tačiau jos rusams nebuvo sėkmingos.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės vyksta Ivanivskės – Bohdanivkos ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai prie Kliščijivkos. Po gana ilgo laiko okupantai pabandė pulti nuo Kurdiumivkos link Bila Horos, t.y. į flangą ukrainiečių grupuotei Kliščijivka – Andrijivka atkarpoje. Ukrainos pajėgos apsigynė.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Labai intensyvūs susidūrimai, rusai pripažįsta, kad jiems ne tik nebepavyksta pasistūmėti, o netgi atvirkščiai, jie priversti atmušinėti Ukrainos gynėjų kontratakas. Taip pat agresorius skelbia apie ukrainiečių aviacijos aktyvumą. Tai gali būti ir propagandinis ekskiuzas, pateisinti faktą, kodėl jiems nepavyksta pasistūmėti. Kita vertus, vakar šiame ruože buvo fiksuotas ukrainiečių sraigtasparnių aktyvumas, tad kodėl gi negali pradėti veikti ir aviacija? 😃

📎 Centras. Be pakitimų, tęsiasi susidūrimai.

📎 Pietinis flangas. Agresorius atakuoja pietiniame Krasnohorivka pakraštyje ir Heorhijivkoje, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📌 Zaporižės kryptis.

Tęsiasi susidūrimai Robotynės gyvenvietės liekanose, kontaktinė linija nejuda.

📌 Pietų kryptis.

Agresorius skelbia, kad ukrainiečių artilerijos, dronų ir aviacijos aktyvumas pastarosiomis dienomis gerokai išaugo. Nuotaikos propagandistiniuose kanaluose ir rusų karių soc. tinklų paskyrose nėra itin džiugios. 😉

3.5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top