Karas Ukrainoje. Septyni šimtai keturiasdešimt aštuntoji (kovo 12) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Šiandien naktį „Rusijos laisvės legionas“ paskelbė apie operaciją Kursko ir Belhorodo srityse. Kremliaus atstovai dar ryte paskelbė, kad eilinį kartą visus „fošystus“ nugalėjo, tačiau mūšiai rusijos teritorijoje tęsiasi. RLL skelbia įžengę į Tiotkino gyvenvietę (Kursko sritis). Neabejotina, kad šiandieniniai ukrainiečių smūgiai dronais Belhorodo ir Kursko miestuose yra šios operacijos dalis. Pataikyta į civilinės administracijos pastatą bei kitus objektus. Karine prasme svarbiau yra tai, kad sėkmingai smūgiuota prie labai svarbaus logistinio rusų mazgo, Valuikose esantiems kariniams objektams. Aidėjo galingi sprogimai. Sunku prognozuoti, ar RLL reidas turi aiškius karinius tikslus, ar tai visgi labiau į reputacinę žalą kremliui orientuotas veiksmas. Kuris „rinkimų“ kontekste tampa dar jautresnis.

📌 Taip pat Ukrainos pajėgos tęsia intensyvius ir sėkmingus smūgius agresoriaus gynybos gilumoje. Buvo sėkmingai smūgiuota Oriolo (apie 300 km nuo kontaktinės linijos) ir Nyižnij Novgorodo (apie 800 km nuo kontaktinės linijos) srityse esančioms degalų gamykloms. Vėl neliūdna ir Taganroge. Visai neseniai čia atakuota rusų aviacijos gamykla, o šiandien mieste okupantų oro gynyba vėl dirba pilnu pajėgumu. 😉

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Be pakitimų.

📍 Kremina. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas prie Ternų. Rusai taip pat suaktyvėjo pietinio flango miškuose, tačiau Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčansk. Rusai atakuoja prie Bilohorivkos, jų atakos nebuvo sėkmingos.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Labai sunkios kautynės tęsiasi, situacija yra permaininga. Nepatvirtintais duomenimis didesnę dalį Ivanivskės kontroliuoja rusai, vakarinė dalis tapo no mans land, tad joje ukrainiečių operacijos labai ribotos. Savo ruožtu, Ukrainos pajėgos kontratakavo prie Bohdanivkos ir sugebėjo atsiimti keletą pozicijų.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų, tęsiasi susidūrimai Kliščijivkos – Andrijivkos ruože.

📍 Avdijivka – Vuhledaras. Rusai vėl smūgiavo logistiniam ukrainiečių centrui Pokrovske.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi abipusės atakos, situacija no mans land išlieka dinamiška.

📎 Centras. Agresorius skelbia, jog jam pavyko užimti Nevelskę, tačiau ukrainietiški šaltiniai to nepatvirtina. Tai yra 1 km ilgio kaimas, iš kurio po tiek mėnesių sunkių mūšių turbūt nieko neliko. Reikia pažymėti, kad nuo Nevelskės okupantai galėtų vystyti puolimą dvejomis kryptimis: į šiaurę link Pervomaiskės arba į vakarus ir pietvakarius, su tikslu blokuoti Krasnohorivką iš šiaurės, ją apeiti bei vystyti puolimą link aukštumų aplink Zorianę. Pastaruoju atveju, tokie veiksmai gerokai palengvintų įstrigusias rusų operacijas pietų flange (Krasnohorivkos – Heorhijivkos ruože).

📎 Pietinis flangas. Agresorius nežymiai išplėtė no mans land Heorhijivkos – Pobedos ruože, tačiau įsitvirtinti jam nepavyksta. Taip pat tęsiasi sunkios kautynės ir prie Novomychailivkos.

📌 Zaporižės kryptis.

Ukrainos pajėgos atakavo taikinius Berdianske, kaip ir kitais atvejais, galimai dirbo dronai. Agresorius smūgiavo Dnipro miestui. Kontaktinėje linijoje be pakitimų – tęsiasi rusų nesėkmingi bandymai užsikabinti už no mans land, kuri yra Robotynėje.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

2.3 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top