Karas Ukrainoje. Septyni šimtai keturiasdešimt penktoji (kovo 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos surengė vieną didžiausių smūgių prieš oponento karinę infrastruktūrą jo gynybos gilumoje. Agresorius skelbia, kad ukrainiečiai atakavo 47 dronais, didžioji jų dalis teko Tahanrog, Rostov prie Drono ir Volgograd sritims. Pasirodė informacija, kad tai buvo ukrainietiškų Shahed atitikmens dronų kovinis krikštas. Atakuoti kariniai oro uostai, degalų saugyklos. Tačiau gal net dar svarbiau yra tai, kad smūgiuota Tahanrog esančiai aviacijos gamyklai, kurioje be kitos produkcijos yra taisomi strateginę reikšmę rusams turintys orlaiviai A50. Karo metu, pagal mūsų skaičiavimus, buvo nukauti du bei vienas stipriai apgadintas (apie A50 svarbą agresoriaus pajėgoms detaliau rašėme vasario 25 d. savaitinėje apžvalgoje – https://www.facebook.com/share/p/UqB67Gy2UqX9yRFY/ ).

Taigi, rusai bando atkurti šį pajėgumą, o ukrainiečiai nusiteikę šiems darbams aktyviai trukdyti.

Luhansko kryptis.

Svatove. Kontaktinėje linijoje tęsiasi sąlyginis štilis. Viešai prieinamos informacijos apie čia veikiančios okupantų grupuotės judesius rasti nepavyksta. Taigi, šios didelės agresoriaus grupuotės pasyvumas verčia nerimauti ir kelti tris versijas:

Dideli skaičiai tai tik skaičiai, kurių turinys yra išsekusi ir nepajėgi pulti grupuotė;

Agresorius persigrupuoja ir ruošiasi didelio masto puolimo operacijai Svatove sektoriuje;

Rusai persigrupuoja, perdislokuoja vienetus į kitus sektorius bei ruošiasi pradėti puolimo operaciją kitame sektoriuje (pvz. sustiprinti vystomą puolimą Avdiivka).

Kremina. Rusai dar vis vykdo atakas Terny ruože, tačiau puolimo tempas nukritęs.

Lysychansk. Ukrainiečiai vakar apramino rusų pastangas pasistūmėti prie Bilohorivka ir Rozdolivka. Agresorius dar pabandė atakuoti prie Spirne, tačiau ir čia jo veiksmai nebuvo sėkmingi.

Donecko kryptis.

Bakhmut.

Šiaurinis flangas. Tęsiasi lokalūs susidūrimai. Tikėtina, rusų pajėgos yra išsekusios po pastarosios savaitės labai intensyvių puolimo veiksmų Ivanivske ir Bohdanivka. Ukrainos gynėjai bando tuo pasinaudoti – rusai skundžiasi, kad Ukrainos pajėgos ėmė kontratakuoti Bohdanivka.

Pietinis flangas. Nerimsta mūšiai Klishiivka – Andriivka ruože.

Per porą dienų ukrainiečių 92-osios mechanizuotos brigados 2-asis batalionas atmušė keletą okupantų atakų, sunaikindami 18 rusų šarvuotos technikos vienetų.

Sunku pasakyti ar tai sutapimas, tačiau rusų karo propagandistai ėmė kalbėti apie kelio Horlivka – Yasinuvata – Avdiivka svarbą. Tai, kad rusai gali pabandyti nustumti Ukrainos gynėjus iki Toretsk – Niu Jork, taip įdarbinant šį kelią, jau rašėme anksčiau:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=424651399954176&set=pb.100072279570119.-2207520000.

Avdiivka – Vuhledar. Rusai toliau raketomis ir MLRS bando apsunkinti ukrainiečių logistiką per Pokrovsk. Be to, pasirodė informacija, kad okupantams pavyko sunaikinti pirmąją Patriot sistemą – https://t.me/arrowsmap/3649?single. Pradžioje sistema buvo identifikuota kaip S300, bet vėliau imta svarstyti, jog tai galėjo būti Patriot. Mums sunku tiksliai įvertinti, kuri versija yra teisinga. Kaip ten bebūtų – tai karas, o jame nėra nesunaikinamos technikos.

Šiaurinis flangas. Padėtis išlieka sudėtinga. Nors vakar buvo pasirodę pranešimų, kad ukrainiečiai išstūmė rusus iš Tonenke, tačiau po to agresorius suintensyvino veiksmus ir greičiausiai jam pavyko įsitvirtinti šioje gyvenvietėje. Ukrainiečiai kontratakuoja link Stepove.

Centras. Be pakitimų.

Pietinis flangas. Okupantai toliau spaudžia Ukrainos pajėgas linijoje Krasnohorivka – Heorhiivka – Pobeda – Novomykhailivka. Padėtis sunki, tačiau Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

Zaporizhia kryptis.

Tęsiasi susidūrimai Robotyne pleište. Rusams ir toliau nepavyksta pralaužti ukrainiečių gynybos. Vienas iš to pavyzdžių čia:

https://t.me/ButusovPlus/8656.

Pietų kryptis.

Agresorius smūgiavo Kryvyi Rih. Skelbiama, kad oro pavojaus sirenos mieste nebuvo įjungtos, tad galimai buvo atakuota moderniomis raketomis (pvz. Iskander). Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top