Karas Ukrainoje. Septyni šimtai keturiasdešimt pirmoji (kovo 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Ukrainos pajėgos dronais atakavo Belhorodo srityje esančią degalų saugyklą, užsidegė vienas iš rezervuarų. Per pastarąjį mėnesį ši degalų saugyklą atakuojama jau antrą kartą.

📌Kaip jau rašėme ryte, pasigrožėti Juodosios jūros gelmių fauna ir flora buvo pasiųstas dar vienas okupantų laivas. Galima pasigrožėti operacijos vaizdais – https://t.me/DIUkraine/3552. Pasirodė papildoma informacija, kad nuskandintame laive „Sergejus Kotovas“ buvo ir sraigtasparnis Ka29. Tai transporto orlaivis, turintis galimybę nešti valdomas raketas 9M114 Kokon (pagal NATO klasifikaciją būtų AT-6 Spiral). Kaip matome, ukrainiečių atakų geografija ir toliau plečiasi. Jei anksčiau didžioji dalis atakų jūriniais dronais tekdavo vakariniam Krymo krantui, tai dabar vis aktyviau yra veikiama ir rytiniame („Sergejus Kotovas“ sunaikintas prie Feodosijos). Tikėtina, valomas kelias būsimam smūgiui Kerčės tiltui. Ne veltui šią naktį taip pat buvo smūgiuota ir šiam objektui. Neatmestina, kad vykdoma savotiška žvalgyba mūšiu.

📌 Savo ruožtu, rusai vykdė didesnio masto dronų Šahed ataką. Iš 22 dronų Ukrainos gynėjams pavyko numušti 18. Šį kartą dronai vėl kilo iš Krymo. Tikėtina, Ukrainos pajėgos imsis spręsti ir šią problemą.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Rusai vakar nesėkmingai pabandė susigrąžinti iniciatyvą, todėl šiandien jau sėdi apsiraminę. Siekdami išlaikyti spaudimą ukrainiečių pajėgoms, rusai šiame ruože suaktyvino aviacijos veikimą. Ant gynėjų galvų krenta KAB‘ai.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Ternų ruože. Okupantai skelbia pasistūmėję, tačiau ukrainietiški ir nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina.

📍 Lysyčanskas. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Snukiadaužis Ivanivskėje tęsiasi. Rusai bando užimti likusią gyvenvietės dalį, pozicijos eina iš rankų į rankas. Taip pat, sunkios kautynės vyksta Bohdanivkoje. Šių dviejų gyvenviečių ir aukštumų aplink jas kontrolė leistų rusams geriau pasiruošti Časiv Jaro puolimui.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainos artileristai ir dronų operatoriai atakuoja pozicijose bandančius įsitvirtinti rusus. Agresoriaus pastangas stumtis priekin riboja sumenkęs rusų aviacijos aktyvumas ir efektyvumas. Savo ruožtu, ukrainiečiai dalinasi vaizdais, kaip jų sraigtai atakuoja priešą – 🔗https://t.me/brygada47/534. Aišku, kaip jau įprasta šiame kare, tai ne tiesioginiai smūgiai, bet šūviai į tolį užvertus orlaivio nosį. Atidengiant ugnį netiesioginiu taikymu padidinamas šūvio nuotolis bei atakuojama saugesniu atstumu nuo kontaktinės linijos. Kitaip tariant, geriau apsisaugant nuo priešo oro gynybos priemonių. Vaizdo įraše matome, kad sraigtai skrenda gana žemai, tai taip pat papildoma priemonė apsisaugoti tiek nuo radarų, tiek nuo oro gynybos sistemų. Tiesa, toks šūvių metodas yra labai netikslus (svarbu į tą pusę). Kita vertus, pats faktas, kad Ukrainos pajėgų sraigtasparniai artėja prie kontaktinės linijos ir tokiu būdu trikdo rusus, jau yra pozityvus dalykas.

📎 Centras. Sunkios kautynės tęsiasi Pervomaiskėje, rusams pavyko nežymiai išplėsti no mans land.

📎 Pietinis flangas. Čia padėtis išlieka labai sudėtinga.

🖇️ Daugiausiai problemų yra prie Novomychailivkos. Nepaisant didvyriškų ukrainiečių pastangų ir efektyvaus darbo, okupantams pavyko užimti keletą greitų pozicijų gyvenvietėje bei toliau stumti ukrainiečius į vakarus.

🖇️ Heorhijivkos – Krasnohorivkos ruože taip pat vyksta sunkios kautynės, tačiau čia Ukrainos gynėjams pavyksta neišleisti rusų iš no mans land. Didžioji dalis agresoriaus pajėgų ten ir lieka amžiams. 😉

📌 Zaporižės kryptis.

📍 Panašu, kad agresoriui sujungus Pietų ir Zaporižėje veikiančias savo pajėgas į vieną grupuotę, Pietų kryptyje sisteminės rusų bėdos persikelia ir į Zaporižės kryptį. Rusai skelbia, kad Robotynės pleište dominuoja Ukrainos pajėgų elektroninės kovos (angl. EW) priemonės ir dronai, todėl jiems niekaip nepavyksta pajudėti į priekį. Tą patį girdime ir apie padėtį prie Krynkų bei Antonovo tilto. Tuo tarpu, patys rusai nesugeba užtikrinti tinkamos signalų (galimai ir dažnių) sąveikos tarp savo elektroninės kovos priemonių ir dronų, t.y. patys ima slopinti savus dronus arba trikdo jų ryšį. 😃

📍 Ryte rusai surengė intensyvų bandymą pralaužti ukrainiečių gynybą ties Robotynės, tačiau jau kaip įprasta, toks jų bandymas buvo nesėkmingas.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top