Karas Ukrainoje. Septyni šimtai keturiasdešimt trečioji (kovo 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien ryte ukrainiečių dronas pasiekė metalurgijos produkcijos gamyklą Čerepoveco mieste, už apytiksliai 1000 km. nuo kontaktinės linijos. Vaizdeliai čia: 🔗

https://t.me/truexanewsua/88162?single.

📌Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Sektoriuje tęsiasi lokalūs susidūrimai, pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

📍 Kremina. Rusai spaudžia Ternų ruože. Panašu, kad vakarykščiai jų karo propagandistų pareiškimai apie taktinę sėkmę neturi nieko bendra su realybe.

📍 Lysyčanskas. Agresorius baksnoja Ukrainos pajėgų gynybai Bilohorivkos ir Spirnės ruožuose, kontaktinėje linijoje pakitimų nėra.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Bohdanivkos – Ivanivskės ruože. Kontaktinė linija esmingai nepasikeitė. Pasirodė vaizdai, kaip ukrainiečių 93-osios brigados kariai atsiima pozicijas prie Bohdanivkos: https://t.me/ukrainian_militant/21748. Sunku spręsti, kada tiksliai įvyko ši operacija, tačiau ji tik parodo, kad: 1) kontaktinė linija nėra statiška, 2) Ukrainos gynėjai ne tik bando, bet ir geba sėkmingai kontratakuoti.

📎 Pietinis flangas. Rusai toliau atakuoja ne tik Kliščijivkos – Andrijivkos ruože, bet ir jau antra diena vykdo atakas Kurdiumivkos – Majorskės ruože. Nepatvirtintais duomenimis, okupantams čia pavyko nežymiai išplėsti no mans land. Tai, kad suaktyvėjo rusų artilerijos smūgiai pastarojo ruožo gilumoje esančiame Torecke, gali indikuoti, jog agresorius gali bandyti perkelti pagrindinių pastangų kryptį nuo Kliščijivkos į pietus, link Torecko – Nju Jorko, taip nustumiant ukrainiečius nuo Horlivkos. Dabar rusų kontroliuojamas geležinkelio mazgas yra pasiekiamas ukrainiečių artilerijai. Dėl to pajėgų bei logistikos judėjimas juo yra gana ribotas. Kita vertus, jei rusams pavyktų ukrainiečius nustumti už Torecko, ši logistinė linija ir aplink ją dėstomi logistiniai taškai taptų pasiekiami tik MLRS ir 155 mm artilerijai. Tokiu atveju, okupantai galėtų pabandyti įdarbinti šią arteriją pilna apimtimi. (VEV vizuale).

🖇️ Tiesa, čia vietovė yra ne tik raižyta, bet ir urbanizuota, tad didelis klausimas, ar rusams užtektų turimų pajėgų čia sėkmingai vykdyti puolimą ir įsitvirtinti. Tuo labiau, kad po to ištrūkti iš šio ruožo būtų gana komplikuota dėl vakaruose ir šiaurėje esančių kalvų. Tam, kad to išvengti reikėtų didesnio masto puolimo operacijos – 1) nuo Krasnohorivkos (šiaurinis Avdijivkos flangas) link Kostiantinivkos (Bachmuto šiaurinis flangas) ir 2) smūgiu nuo Kurdiumivkos link Pleščijivkos. Mažai tikėtina, kad artimiausiu metu rusai tokio masto operacijai turės pajėgų ir resursų.

🖇️ Neatmestinas ir bandymas tokiomis atakomis atitraukti ukrainiečių dėmesį (angl. faint attack), bet realybėje nesiekiant pajudėti link Torecko, o taip sudaryti palankesnes sąlygas smūgiuoti Kliščijivkos ruože.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkūs mūšiai. Rusams pavyko išplėsti savo pozicijas prie Orlivkos.

📎 Centras. Agresorius bando stumtis Nevelskės – Pervomaiskės ruože, ukrainiečiai apsigynė.

📎 Pietinis flangas. Ukrainos pajėgos išmušė rusus šiaurinėse Marjinkos prieigose bei neįleidžia jų į Krasnohorivką. Okupantai bando pasistūmėti Heorhijivkoje bei Novomychailivkoje. Pozicijos eina iš rankų į rankas.

📌 Zaporižės kryptis.

Rusai suaktyvino puolimą Robotynės pleište. Jiems pavyko pastumti ukrainiečius prie Verbovės, tačiau iš esmės situacijos tai nekeičia. Pačioje Robotynėje rusai ir toliau malasi gyvenvietės liekanų centre. Jų karo propagandistai skelbia, kad ukrainiečiai į šį sektorių permetinėja šviežius vienetus. Tai jie nuolat transliuoja jau antra savaitė, tad jeigu jais tikėtume, galima būtų pagalvoti, kad Robotynę jau gina pusė Ukrainos kariuomenės. 😃 Mums šį dezinformacija yra panašiau į dar vieną triuką, pateisinti savo nesėkmes ir didžiulius nuostolius.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų, ukrainiečiai išlaiko placdarmus Krynkų ir prie Antonovo tilto.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top