Karas Ukrainoje. Septyni šimtai penkiasdešimt antroji (kovo 16) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Show must go on – taip galima užtraukti, žiūrint, kaip ukrainiečių dronai toliau beveik kasdien sėkmingai atakuoja agresoriaus degalų gamyklas. Šį kartą kabūm net dvejose degalų saugyklose Samaros srityje (iki kontaktinės linijos daugiau nei 850 km). Priminsime, kad prieš keletą dienų Samaros gubernatorius buvo vienas pirmųjų reagavęs į Ukrainos pajėgų smūgius prieš rusijos degalų gamyklas. Jis buvo paskelbęs nurodymą sustiprinti šių objektų apsaugą. Nepadėjo 😊

📌 Po vakarykščio dešimtis civilių ir ugniagesių gyvybių nusinešusio agresoriaus teroristinio smūgio Odesoje, kremlius išlieka ištikimas sau. Skleidžia kliedesius apie penkis šimtus nukautų ukrainiečių karių ir šimtą prancūzų samdinių. Gerai, kad ne šimtą tūkstančių.

📌 Tęsiasi susidūrimai Ukrainos ir rusijos pasienyje, tačiau kokia jų dinamika nėra iki galo aišku.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Rusai tęsia lokalias atakas Synkivkos ir Tabaivkos ruožuose, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Kremina. Agresorius toliau bando užbaigti darbą prie Ternų ir siekia išeiti prie Žerebeco upės. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčanskas. Rusai tęsia vakar pradėtas atakas Bilohorivkos ir Rozdolivkos ruožuose bei demonstruoja savo ambicijas stumtis link Syversko. Be siekio pasigerinti taktinę situaciją neatmestina, kad agresorius bando priversti bent dalį aplinkiniuose sektoriuose veikiančių ukrainiečių pajėgų atitraukti į Lysyčanską ir taip palengvinti savo operacijas Bachmuto ir Kreminos sektoriuose.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas. Rusai vėl raketomis smogė Slovjanskui, ir taip bando trikdyti ukrainiečių pajėgų Bachmuto ir Lysyčansko sektoriuose tiekimą.

• Šiaurinis flangas. Mūšių intensyvumas kiek sumenko, tačiau tai nereiškia, jog rusai atsisako planų įsitvirtinti Ivanivskėje, užimti Bohdanivką ir iš eigos pradėti Časiv Jaro šturmą. Tikėtina, rusai persigrupuoja.

• Pietinis flangas. Rusai bando pasistūmėti Kliščijivkos – Andrijivkos ruože, tačiau nesėkmingai. Jie bandė atakuoti mechanizuotomis pajėgomis, tačiau ukrainiečių minos, artilerija ir dronai padarė savo darbą.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

• Šiaurinis flangas. Sunki padėtis kontaktinėje linijoje. Ukrainiečiams nepavyksta išlaikyti rusų no man land Orlivkos – Tonenkės ruože. Agresorius čia pasistūmėjo, priartėjo prie pagrindinės ukrainiečių gynybos linijos, kuri eina palei Durna upę (Berdyčiai – Semenivka).

• Centras. Sunkios kautynės Pervomaiskėje, ukrainiečiai bando stabilizuoti padėtį.

• Pietinis flangas. Rusai kiek išplėtė no man land Krasnohorivkos-Heorhijivkos ruože. Savo ruožtu ukrainiečiai išlaiko kelio Vuhledaras-Kostiantinivka kontrolę, tęsiasi sunkios kautynės Novomychailivkoje.

📍 Zaporižės kryptis. Rusai surengė keletą atakų Robotynės pleište bei prie Staromajorskės. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

📍 Pietų kryptis. Ukrainos pajėgos smūgiavo rusų kariniams taikiniams Škadovske. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top