Karas Ukrainoje. Septyni šimtai penkiasdešimt ketvirtoji (kovo 18) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Ukrainos dronų operacijos rusijos gynybos gilumoje tęsiasi. Dronai pastebėti prie Maskvos, kuriam laikui buvo uždarytas Domodedovo oro uostas. Be to, atakuota rusijos degalų gamykla Jaroslavlyje (apie 850 km. nuo kontaktinės linijos).

📌 Agresorius naktį surengė kombinuotą smūgį prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Atakavo 22 Šahedais, penkiomis S300/S400 ir dvejomis Ch59 raketomis. Ukrainiečiams pavyko numušti 17 Šahedų. Jau tapo įprasta, kad pridengus dronais, rusų raketos prasmunka ukrainiečių oro gynybą. Taip įvyko ir dabar. Sprogimai supurtė Dnipro ir Kryvyj Rih miestus.

📌 Susidūrimai rusijos teritorijoje (Kursko ir Belhorodo srityse) tęsiasi. Su kremliaus režimu kovojančios pajėgos teigia pasistūmėjusios keletoje gyvenviečių, tačiau situaciją ir toliau gaubia karo rūkas.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

📍 Kremina. Mūšių intensyvumas nukrito, galimai agresorius vykdo pajėgų pergrupavimą.

📍 Lysyčanskas. Okupantai tęsia operacijas Rozdolivkos ruože, bandydami pasigerinti savo padėtį ir sukurti sąlygas ateities operacijoms link Syversko.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Atsinaujino susidūrimai Ivanivskėje. Rusai bando užbaigti gyvenvietės užėmimą ir įsitvirtinti kalvose. Ukrainos vienetai apsigynė.

📎 Pietinis flangas. Susidūrimai vyksta pagrinde prie Kliščijivka, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai dar šiek tiek pasistūmėjo ruože Orlivka – Tonenkė. No mans land, kuri yra tarp okupantų vienetų ir ukrainiečių pagrindinės gynybos linijos einančios palei upę Durna, dar labiau sumažėjo. Tikėtina, kad tai rusai pabandys išnaudoti suintensyvindami atakas prie Berdyčių, su tikslu apeiti pagrindines Ukrainos gynėjų pozicijas iš šiaurės. Reaguodami į tai, ukrainiečiai vykdo intensyvias kontratakas nuo Novobachmutivkos link rusų kontroliuojamos Stepovės (šiauriau Berdyčių). Rusų karo propagandistai pripažįsta, kad ukrainiečiai sugebėjo pasistūmėti. Mūšis tęsiasi. O čia šiek tiek vaizdų – dirba PTRK „Stugna”: https://t.me/brygada47/585.

📎 Centras. Tęsiasi sunkūs susidūrimai Pervomaiskėsgyvenvietėje, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Sunkios kautynės tęsiasi visoje kontaktinėje linijoje. Rusai pabandė pajudėti į priekį prie Novomychailivkos, tačiau ukrainiečiai sutaršė dar vieną agresoriaus koloną: https://t.me/odshbr79/135. O antroje dienos pusėje pasirodė informacija apie Ukrainos gynėjų sėkmingas kontratakas Krasnohorivkoje. Tikėtina, dirba ukrainiečių 3-osios šturmo brigados vienas iš batalionų. Rusai stumiami iš pietinių gyvenvietės pakraščių, jie situaciją bando stabilizuoti naudodami KAB’us.

📌 Zaporižės kryptis.

Agresorius sugebėjo pasistūmėti prie Verbovės. Tokiu būdu Robotynės pleištas yra po truputį „kramtomas”. Neatmestina, kad ukrainiečiams gali tekti palikti iš trijų pusių apšaudomą ir nuolat rusų manevriniais vienetais atakuojamą placdarmą, su tikslu išlyginti kontaktinę liniją palei aukštumas ruože Kopaniai – Novopokrovka. Tiesa, mažai tikėtina, kad tai bus staigus fronto pralaužimas ir subyrėjimas. Ukrainos pajėgos turi pakankamai vienetų tam, kad išlaikytų kontaktinę liniją stabilioje būklėje. Tiesiog patiriami nuostoliai taktiškai nepatogioje situacijoje gali tapti nebepriimtini. Jeigu toks rusų spaudimas ir toliau tęsis, Ukrainos gynėjai gali su mūšiais atsitraukti į kitas pozicijas.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų. Ukrainiečių placdarmai kairiajame Dniepro upės krante ir toliau laikosi, tačiau reikia viltis, kad Ukrainos karinė vadovybė turi sumanymą, kokia yra šios operacijos tolimesnė perspektyva, t.y. ar planuojama plėsti placdarmus ar visgi atitraukti vienetus. 🤔

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top