Karas Ukrainoje. Septyni šimtai penkiasdešimt penktoji (kovo 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Tęsiasi susidūrimai rusijos pasienyje su Ukraina (Kursko ir Belhorodo sritys). Kremliaus režimui oponuojantys rusų vienetai tęsia savo atakas. Abi pusės intensyviai apšaudo viena kitos užnugarį su artilerija ir MLRS.

📌 Luhansko kryptis.

📍Svatovė. Kontaktinėje linijoje tęsiasi sąlyginis štilis. Lokalūs susidūrimai Synkivkos ir Tabaivkos ruože jau tampa kovine rutina.

📍 Kremina. Agresorius surengė keletą atakų prie Ternų, bet prasiveržti link Žerebeco upės jam ir toliau nepavyksta.

📍 Lysyčanskas. Ukrainiečiai apramino keletą dienų besitęsusias rusų pastangas pasigerinti taktinę padėtį prie Rozdolivkos. Agresoriui turėtų būti aišku, kad jiems šiuo metu kažką nuveikti Syversko kryptimi nelabai pavyks. 🙂

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas. Okupantai smūgiavo Ukrainos gynėjų logistiniams punktams Kramatorske ir Kostiantinivkoje.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Ivanivskėje ir šalia esančiose aukštumose. Nepaisant intensyvių atakų ir smūgių KAB‘ais, rusams pajudėti į priekį nepavyksta. Tai priversti pripažinti ir jų karo propagandistai. 😉

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras. Rusai ir toliau su MLRS apšaudo ukrainiečių logistinį mazgą Pokrovske.

📎 Šiaurinis flangas. Tikėtina, reaguodamas į vakarykštes Ukrainos pajėgų kontratakas Stepovės link, agresorius koncentruoja artilerijos ugnį atakuojančių Ukrainos vienetų užnugaryje (Novobachmutivka – Očeretynė). Susidūrimai tęsiasi visoje kontaktinėje linijoje, situacija dinamiška. Rusai paskelbė, jog jie užėmė Orlivkos gyvenvietę. O tiesa yra ta, kad didžiąją dalį gyvenvietės jie jau kontroliavo ir anksčiau. Jei ir užėmė likusią jos dalį, tame nėra nieko neįprasto. Ukrainos gynėjams laikyti gabaliuką nedidelės gyvenvietės, kai Ukrainos pajėgoms į nugarą remiasi upė Durna, nėra jokios logikos. Ukrainiečių pagrindinės pozicijos jau kurį laiką yra kitoje upės pusėje. Bėda, kad šios teritorijos ukrainiečiams nepavyko išlaikyti kaip no mans land, kas gali lemti tolimesnį rusų siekį užimti visą no mans land esančią palei upę Durna (Berdyčių – Orlivkos – Tonenkės ruožas).

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Po vakarykščių sėkmingų lokalių atakų Krasnohorivkoje, ukrainiečiai įsitvirtina pozicijose. Tęsiasi sunkūs mūšiai visoje kontaktinėje linijoje.

📌 Zaporižės kryptis.

Rusai įsitvirtina vakar užimtose pozicijose prie Verbovės, mūšiai tęsiasi. Taip pat agresorius suintensyvino operacijas prie Staromajorskės, ukrainiečiai apsigynė.

📌 Pietų kryptis.

Jau kelintą kartą fiksuojamas balistinių raketų (galimai Iskander) paleidimai iš Krymo. Pusiasalis jau kurį laiką yra tapęs viena svarbesnių savotiškų aikštelių, iš kur leidžiami Šahed dronai ir raketos. Tikėtina, kad Patriot paleidimo sistemas ir HIMARS sunaikino būtent iš Krymo kilę Iskander. Todėl labai tikėtina, ukrainiečiai ieško būdų, kaip sumedžioti šiuos, problemas keliančius, paleidėjus. Tai priverstų šį rusų pajėgumą išvesti iš Krymo ir apsunkintų agresoriaus galimybes atakuoti Ukrainos karinius bei civilinius taikinius. Tai, kad ukrainiečiai geba spręsti tokius uždavinius, rodo okupantų Juodosios jūros laivyno išvijimas iš Krymo uostų. 🙂

1.8 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top