Karas Ukrainoje. Septyni šimtai penkiasdešimt septintoji (kovo 21) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Po daugiau nei 40 dienų pertraukos agresorius naktį surengė didesnio masto raketų smūgį. Ukrainiečiai skelbia numušę visas 29 raketas Kh101/Kh555 ir dvi balistines raketas (Iskander ir ar Kinzhal). Įdomūs keli momentai.

Pirma, ši ataka iš esmės nukreipta prieš Kyiv, kurio oro ir priešraketinė gynyba yra viena geriausių visoje Ukrainoje. Ko tikėjosi agresorius atakuodamas tokį gerai ginamą objektą? Pasirodė žinių, kad raketos atakavo iš įvairių krypčių, tad neatmestina, kad rusai tikėjosi gana nemažu kiekiu raketų sąlyginai nedideliame ruože apkrauti ukrainiečių oro gynybą ir tokiu būdu ją pramušti.

Antra, ataka neturėjo Shahed dronų dedamosios, kas buvo gana įprasta ankstesnių atakų metu. Ši kompleksinių atakų taktika anksčiau davė tam tikrų rezultatų (dronai numušami, dalis raketų prasmunka). Kodėl šį kartą ši taktika nebuvo panaudota – sunku pasakyti. Naivu būtų viltis, kad rusų Shahed dronų atsargos išseko. Nors senokai neteko matyti skrydžių iš Irano parskraidinant šiuos dronus, tačiau agresorius po truputį savo šalyje gaminasi Shahed dronus. Gal tai ne tiek dronų trūkumo, bet nespėjimo jų pristatyti į paleidimo aikšteles problema.

Ukrainiečių dronų gamintojai skelbia pradėję gaminti FPV dronus, kurie operatoriui užfiksavus taikinį darbą užbaigia be operatoriaus pagalbos, t. y. taikinį pasiekia savarankiškai. Teigiama, kad šiame smūgio etape dronas yra beveik nepažeidžiamas priešo elektroninės kovos priemonių. Kaip tai veiks realybėje ir kaip greitai tam ras priešnuodžių opondntas – pamatysime. Tačiau tai sudaro sąlygas ne tik labiau apsaugoti dronų operatorių nuo atsakomojo smūgio bei efektyvina patį smūgį. Tačiau galima pradėti galvoti, kad ateityje operatorius vienu metu ugnies užduotis galės duoti keliems dronams ar visam jų spiečiui. Tai būtų didžiulis proveržis.

Žiūrim ką turim fronte

Luhansko kryptis.

Svatove. Susidūrimai kontaktinėje linijoje vėl aprimo.

Kremina. Rusai toliau atakuoja Terny ruože, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

Lysychansk. Agresorius vėl suintensyvino savo veiksmus. Atakuoja beveik visoje kontaktinėje linijoje, jų manevrinius vienetus remia aviacija. Ar ankstesnės rusų operacijos buvo žvalgyba mūšiu, o dabar prasidėjo didesnio masto puolimas, galima bus pasakyti po keleto dienų.

Donecko kryptis. Ukrainos dronai atakavo taikinius aplink Tahanrog, dirbo rusų oro gynyba.

Bakhmut. Rusų aviacija smūgiuoja Kramatorsk, taip toliau bandydama paveikti ukrainiečių logistiką.

Šiaurinis flangas. Rusai atnaujino atakas Bohdanivka, bando pasistūmėti Ivanivkse, tačiau ukrainiečiai apsigina.

Pietinis flangas. Sunkios kautynės Klishiivka – Andriivka -Kurdiumivka ruože, padėtis no man land dinamiška.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Tęsiasi snukiadaužis kontaktinėje linijoje. Įsitvirtindami Orlivka, rusai pradėjo atakas ir prieš kitoje upės pusėje esančią Simenivka. Ar tai tik ataka ugnimi, nebandant forsuoti vandens kliūties, ar rusai bando prisibrauti į kitą krantą – sunku pasakyti. Tačiau tai kaina, kurią ukrainiečiai priversti mokėti nesugebėję neįleisti rusų į no man land Berdychi – Orlivka – Tonenke ruože.

Centras. Tęsiasi sunkios kautynės Pervomaiske – Nevelske ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietinis flangas. Rusai bando pasistūmėti Heorhivka ir Novomykhailivka, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

Zaporizhia kryptis. Ukrainiečiai jau antra diena kontratakuoja Robotyne pleište, kas rodo, jog jie nesirengia atsitraukinėti, lyginti kontaktinės ir palengvinti savo gynybos. Įvairūs ukrainiečių ekspertai teigia, kad operacine prasme Robotyne pleištas yra skirtas puolimui link Tokmak. Kadangi pulti nesirengiama, tad ir Robotyne pleištą esą reikia palikti. Tačiau neatmestina, kad šios kontratakos – reakcija į galimą rusų puolimo potencialo sumažėjimą. Ukrainiečiai vargu ar gali nepasinaudoti tokia proga susigrąžinti prarastas pozicijas, pasigerinti savo taktinę padėtį ir demorslizuoti priešą. Kaip seksis -matysime.

Pietų kryptis. Be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top