Karas Ukrainoje. Septyni šimtai penkiasdešimtoji (kovo 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Pasirodė vertinimų, kad yra nuimtas rusijos Generalinio štabo viršininkas armijos generolas v. gerasimovas. Neva tai indikuoja faktas, kad pastaruoju metu dokumentus pasirašo laikinai pareigas einantis generolas pulkininkas v. poznichiras. Reikia priminti, kad tokių gandų apie v. gerasimovo nuėmimą buvo ne kartą. Diktatorius v. putinas retai atsisako nepopuliarių, nekompetentingų, tačiau lojalių bendražygių. Kita vertus, „rinkimų“ kontekste pademonstruoti pokyčius, pagunda jam gali kilti. Stebėsime situaciją.

📌 Agresoriaus telegram segmente ir toliau duominuoja žinios apie tai, kas anot kremliaus jau pasibaigė užvakar, t.y. Ukrainos pajėgų remiamų rusų vienetų (pvz. RLL) operacijos prieš okupantų pajėgas Belhorodo ir Kursko srityse. Mūšiai tęsiasi keliuose pasienio kaimuose rusijos pusėje. Patys kremliaus karo propagandistai, pripažįsta, kad puolantieji turi „tam tikrų laimėjimų“. Kremliui susiklosčiusi padėtis yra labai nemaloni, jie situaciją bando išspręsti koncentruodami artilerijos ugnį pasienyje, Sumų – Charkivo linijoje. Taip pat pajungta karo propagandos sunkioji artilerija – triūbijama apie puolančius nesuskaičiuojamus kiekius Bradley bei kaip „tigrai” besikaunančius kremliaus talkininkus. 😃

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Tęsiasi lokalūs susidūrimai Synkivkos ir Tabaivkos ruožuose, pakitimų nėra.

📍 Kremina. Visgi agresoriui pavyko pasistūmėti prie Ternų. Jie apie 1 km pajudėjo kalvose prie šios gyvenvietės bei įsitvirtino keliose pozicijose. Tarp rusų pozicijų ir Žerebeco upės – 2 km ruože yra Ternų gyvenvietė, dabar esanti žemumoje, t.y. ukrainiečių pozicijos gali būti apšaudomos pilnu spektru rusų ginkluotės. Tai automatiškai nereiškia katastrofinių pasekmių, nes rusų pleištas yra gana siauras ir sunkiai gali tapti didesnio puolimo placdarmu. Tačiau tai papildoma problema Ukrainos gynėjams.

📍 Lysyčanskas. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas. Agresorius surengė galingus smūgius Slovjanske, bandydamas sutrikdyti ukrainiečių pajėgų logistiką.

📎 Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės tęsiasi, pakitimų kontaktinėje linijoje nefiksuota.

📎 Pietinis flangas. Taip pat be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Snukiadaužis tęsiasi, karšta ruože Berdyčiai – Orlivka – Tonenkė. Situacija dinamiška. Labai iliustratyvaus vaizdo įrašo žvaigžde vėl tapo vieno iš Bradley ekipažas: 🔗https://t.me/brygada47/559.

📎 Centras. Okupantams pavyko užimti no mans land prie Pervomaiskės ir išlyginti kontaktinę liniją sau naudinga linkme. Rusai dabar gali vystyti puolimą pačioje gyvenvietėje bei nuo šiaurinėse jos prieigose esančių aukštumų remti savo atakuojančius vienetus.

📎 Pietinis flangas. Rusams pavyko pasistūmėti prie Novomychailivkos. Jie įsitvirtino šiaurės rytinėse gyvenvietės prieigose, kurios buvo no mans land. Ši teritorija ilgą laiką iš trijų pusių buvo užspausta rusijos pajėgų ir ukrainiečiai tik rimtų ugnies priemonių dėka (artilerija, dronai, PTRK), neleido rusams čia įsitvirtinti.

📌 Zaporižės kryptis.

Be pakitimų, tęsiasi sunkūs, tačiau lokalūs susidūrimai Robotyne pleište, prie Staromajorskės bei Zolota Nyva.

📌 Pietų kryptis.

📍 Ukrainos pajėgos smogė rusų logistiniam centrui Škadovske.

📍 Okupantai ėmė vykdyti reidus į Ukrainos gynėjų kontroliuojamą dešinįjį Dniepro upės krantą, bandydami primesti savo mūšio ritmą. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas kairiajame upės krante bei vykdo operacijas salose.

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top