Karas Ukrainoje. Septyni šimtai pirmoji (sausio 25) diena

Locked N’ Loaded


📌 Luhansko kryptis.

Agresorius antra diena intensyviai apšaudo Kharkiv ir jo priemiesčius. Tikėtina priežastis – rusai bando kelti chaosą Luhansk krypties Ukrainos pajėgų užnugaryje bei trikdyti gynėjų logistiką.

📍 Svatove. Ukrainiečiai neleidžia rusams toliau plėsti kontaktinės linijos pralaužos Tabakivka – Krokhmalne ruože ir vykdo kontratakas.

📍 Kremina. Be sunkių mūšių Terny ruože ir pietinio flango miškuose, agresorius suaktyvėjo šiauriniame flange. Jie vykdo lokalias puolimo operacijas prie Makiivka, tačiau pasistūmėti nepavyksta. Neatmestina, kad šis suaktyvėjimas yra siekis atitraukti bent dalį ukrainiečių vienetų nuo Tabakivka – Krokhmalne.

📍 Lysychansk. Kontaktinėje linijoje didelių pakitimų nėra – Ukrainos gynėjai atmuša okupantų atakas prie Vesele ir Bilohorivka.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Prie Bohdanivka ir Klishiivka stabiliai sunki padėtis, čia tęsiasi varginančios kautynės. Tuo pačiu, fiksuojamos agresoriaus atakos Vasiukivka. Kaip ir numatėme anksčiau, tai yra rusų bandymai susikurti sąlygas puolimui link Syversk (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=397897265962923&id=100072279570119).

📍 Avdiivka – Vuhledar. Pasirodė pranešimas, kad prie Ilovaisk agresorius sumanė organizuoti FPV dronų operatorių kursus, susirinko poligone ir kabūm. 😀 Galimai atidirbo ukrainiečių HIMARS‘ai. Savo ruožtu, okupantai vėl atakavo ukrainiečių Pokrovsk komunikacinį mazgą.

📎 Šiaurinis flangas. Esminių pakitimų nėra, tęsiasi sunkios kautynės.

📎 Rytinis flangas. Agresorius laikosi buvusioje poilsio bazėje „Caro medžioklė“, ukrainiečiai tęsia kontratakas, spaudžia flangus. Okupantai realiai turi vieną aprūpinimo kelią, kuris yra pasiekiamas Ukrainos vienetų ugnimi. Mūšiai labai sunkūs. Rusų karo propagandistai dalinosi nuotraukomis ir vaizdo kadrais, kaip jų žvalgybos grupės sausio 18 d., pasinaudojant dideliais greičiausiai nuotekų vamzdžiais, infiltravosi į ukrainiečių užnugarį ir taip sugebėjo nelauktai užklupti Ukrainos gynėjus minėtoje poilsio bazėje „Caro medžioklė“. Ukrainiečiai pripažįsta, kad tai reikšmingai prisidėjo prie rusų sėkmės šiame ruože. Išvada – priešas ne kvailas, nori gyventi ir laimėti.

📎 Pervomaiske ruožas. Agresorius atakuoja Pervomaiske – Nevelske ruože bei link Tonenke. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📎 Mariinka – Vuhledar. Tęsiasi okupantų bandymai pralaužti ukrainiečių gynybą Heorhiivka ir prie Novomykhailivka. Rusai juda no mans land, tačiau pagrindines pozicijas Ukrainos gynėjai išlaiko.

📌 Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Ukrainos pajėgos surengė sėkmingą smūgį su dronais Tuapse (Krasnodaro kraštas) esančiai rusų degalų saugyklai, kuri nuo kontaktinės linijos nutolusi daugiau nei 450 km. Užtat dega lygiai taip pat gražiai kaip ir okupantų tankai kontaktinėje linijoje: https://t.me/arrowsmap/3286?single. 😉 Savo ruožtu, agresorius naktį atakavo Odesa miesto gyvenamuosius rajonus.

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top