Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septintoji (sausio 31) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Yra gerų naujienų.

📌207 Ukrainos gynėjai grįžo namo iš rusijos nelaisvės.

📌Kita smagi žinia. Politico praneša, kad GLSDB raketos (https://www.youtube.com/watch?v=kP883020gE0) šiandien jau turėtu pasiekti Ukrainą. Pentagonas teigia, kad šios raketos bus pristatytos artimiausiu metu, taigi atsižvelgiant į Politico straipsnį ir ankstesnę praktiką, neatmestina, kad minėtos raketos jau yra Ukrainoje.

Tik priminsime, kad GLSDB (angl. Ground Launched Small Diameter Bomb) yra GPS valdoma iki 150 km atstumu galinti pasiekti taikinį (tame tarpe ir judanti) ypatingai tiksli raketa, paleidžiama naudojant HIMARS arba kitas platformas. Iki šiol iš HIMARS leidžiamų raketų M30, M39, M48 efektyvus šūvio nuotolis siekė apie 85 km.

Taigi, dabar atsiranda galimybė visiškai uždengti Krymo bottleneck‘ą. Nuotolis iš principo panašus, kaip ir anksčiau perduotų ATACMS precizinio tikslumo toliašaudžių taktinių balistinių raketų. Tik GLSDB nėra balistinė raketa, o valdoma bomba (angl. GBU – Guided Bomb Unit), kuri yra mažesnė, atakuoja taikinį labai preciziškai (1 m. tikslumu) bei su ja taip pat galima naikinti įtvirtintus taikinius (sandėliai, vadavietės, mobilūs ryšio moduliai ir pan.). Tuo tarpu dabar ukrainiečių naudotos ATACMS yra su kasetiniais šaudmenimis, t.y. efektyviausios prieš atviroje vietovėje esančius taikinius.

GLSDB raketa gerokai išplės Ukrainos pajėgų galimybes, privers rusus koncentruoti oro gynybą ir EW priemones į tam tikrus ruožus, taip galimai atveriant artimesnius ruožus dronams bei sudarant jiems sąlygas pasiekti arčiau nuo kontaktinės linijos esančius taikinius. ☺️

📌Ukrainos pajėgos toliau atakuoja okupantų objektus toli už kontaktinės linijos. Jau bent antrą kartą per pastarąsias dienas buvo smogta Leningrado srityje esantiems taikiniams. Dabar su dronais buvo atakuota degalų saugykla „Nevskyi Mazut“.

📌Vakar vakare pasirodė informacija, kad Ukrainos GUR surengė kibernetinę ataką prieš agresoriaus „gynybos“ ministerijos saugius tinklus, kurie pasirodo nebėra tokie jau saugūs. 😃 Taip pat, rusijoje fiksuojami bendri internetinio ryšio sutrikimai.

O dabar žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

Agresorius dronais atakavo Kharkiv miestą. Dažniausiai šis miestas yra apšaudomas S300 raketomis, tačiau dabar kruviną darbą ėmė dirbti ir dronai.

📍 Svatove. Tęsiasi susidūrimai Tabaivka – Krokhmalne ruože bei Synkyvka prieigose, tačiau visi jie lokalaus pobūdžio. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📍 Kremina. Tradiciškai karšta Terny ruože. Rusai bando pralaužti ukrainiečių gynybą, tačiau Ukrainos vienetai toliau no mans land okupantams pasistūmėti neleidžia. Taip pat tęsiasi mūšiai pietinio flango miškuose.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Be didelių pakitimų.

📍 Avdiivka – Vuhledar. Agresorius toliau sistemiškai MLRS, aviacija ir raketomis atakuoja Ukrainos gynėjų logistikai labai svarbų Pokrovsk – Myrnohrad komunikacinį mazgą.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės. Abi pusės vykdo atakas, kontaktinėje linijoje pakitimų nėra.

📎 Rytinis flangas. Ukrainiečiai toliau bando likviduoti agresoriaus „Caro medžioklės“ pleištą. Okupantai išlaiko pozicijas bei bando pulti į šiaurę ir šiaurės vakarus.

📎 Pervomaiske ruožas. Be pakitimų.

📎 Mariinka – Vuhledar. Tęsiasi kovinė rutina Heorhiivka – Pobeda – Novomykhailivka ruože. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📌 Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų, tęsiasi lokalūs susidūrimai.

📌 Pietų kryptis.

Atrodo, rusai suintensyvino bandymus išstumti ukrainiečius iš laikomų placdarmų kairiajame Dniepro upės krante. Tikėtina, agresoriaus manevriniai vienetai išdrąsėjo, kai jų aviacija pasirodė šalia kontaktinės linijos.

2 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top