Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimt antroji (balandžio 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos atakavo agresoriaus karinius oro uostus. Smūgiuota strateginių bombonešių bazei Engelse (Saratovo sr.) ir kariniam oro uostui Jeiske (Krasnodaro sr.). Taip pat atakuotas Morozovsko oro uostas (Rostovas prie Dono), iš kurio kyla KAB’us mėtantys Su34. Daugiau detalių dėl pastarojo smūgio – rusai skelbia, jog smūgiuota 44 dronų spiečiumi, pripažįsta, kad pažeista elektros infrastruktūra. Pasirodė informacija apie 6 sunaikintus ir 8 pažeistus rusų orlaivius, tačiau duomenys nėra patvirtinti.

Naktį agresorius vėl surengė smūgius prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Nors visi 13 Šahedų buvo numušti, tačiau rusų 3 balistinės raketos Iskander-M galimai pasiekė tikslą. Taip pat agresorius smūgiavo trimis S300 ar S400 raketomis.

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis

Svatovė. Be pakitimų. Mūsų nerimas dėl šiame sektoriuje besitęsiančios tylos prieš audrą ima įgauti patvirtinimus. Pasirodė informacija, kad sektoriaus šiauriniame flange esančius vienetus rusai keičia 47-osios tankų divizijos vienetais bei sektoriuje telkiami resursai.

Kremina. Sunkūs mūšiai vyksta Ternų – Jampolivkos ruože, Ukrainos pajėgos neprileidžia rusų prie Žerebeco upės.

Lysyčanskas. Antra diena intensyvūs mūšiai visoje kontaktinėje linijoje, rusams pavyko pasigerinti savo taktinę situaciją prie Veselės.

Donecko kryptis.

Bachmutas. Priešakiniams rusų desantininkų vienetams pavyko prasimušti į rytinį Časiv Jaro pakraštį. Pralaužos plotis ne didesnis nei 200 m., tačiau agresorius jau ne kartą įrodė, kad nepaisydamas nuostolių geba plėsti tokio pobūdžio pralaužas. Ukrainiečių ekspertinėje bendruomenėje vėl pasipylė kritika vadovybei dėl per silpnai įrengtos gynybos linijos. Ši kritika pagrįsta tik iš dalies, kadangi pati galingiausia gynybos linija bus anksčiau ar vėliau pralaužta su pajėgomis jei:

Besiginantiesiems trūksta gyvosios jėgos, ginkluotės, resursų (pirmiausia amunicijos) ir rezervinių vienetų. Ypač tai aktualu, kai rusai turi didelę persvarą ugnimi, manevru, rezervais, o jų nuostolių tolerancija yra labai aukšta.

Prieš pagrindines gynybos pozicijas besiginantieji nesugeba išlaikyti esančios vietovės kontrolės ar bent jau ją paversti no mans land, kas leidžia puolantiesiems efektyviai vykdyti žvalgybą, koncentruoti vienetus puolimui bei netiesioginės ugnies priemonėmis apšaudyti besiginančiųjų pozicijas. Tai lemia efektyvios ir intensyvios artilerijos, MLRS bei aviacijos smūgių trūkumas į puolančiųjų užnugarį. Visą tai ukrainiečiai gali naudoti tik ribota apimtimi.

Gynybos efektyvumas nulemtas ne tik tranšėjų gyliu, bet ir vienetų mobilumu, t. y. kontratakomis. Tačiau kai nėra mobilių rezervo vienetų, skirtų operacinio lygio užduotims vykdyti (pasinaudoti okupantų išsekimu ir kontratakos pagalba nustumti juos atgal), gynyba tampa statiška. Ukrainos gynėjų lokalios atakos bandant atsiimti prarastas pozicijas problemos nesprendžia.

Avdijivka – Vuhledaras.

Šiaurinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Berdyčių – Semenivkos ruože. Taip pat mūšiai no mans land tarp Umanskės ir Tonenkės. Čia atakas vykdo abi pusės.

Centras. Ukrainiečiai kontratakavo prie Nevelskės ir sugebėjo kiek pasigerinti savo padėtį. Tęsiasi sunkios kautynės Pervomaiskėje.

Pietinis flangas. Agresoriui pavyko pasigerinti savo situaciją šiaurinėse Novomychailivkos prieigose, sunkios kautynės vyksta prie Krasnohorivkos, Heorhijivkos ir Pobedos.

Zaporižės kryptis.

Labai permaininga situacija Robotynės pleište. Ukrainiečiams buvo pavykę išstumti rusus į pietines gyvenvietės prieigas, tačiau agresorius kontratakavo ir nustūmė Ukrainos gynėjus atgal. Prie Verbovės taip pat tęsiasi abipusės lokalios atakos.

Rusai šiek tiek pajudėjo į priekį pietvakarinėse Staromajorskės prieigose. Toks rusų judėjimas kelia grėsmę gyvenvietę ginančių ukrainiečių flangui.

Pietų kryptis.

Tęsiasi abipusės atakos kairiajame Dniepro upės krante. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

3.5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top