Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimt devintoji (balandžio 12) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Maskvoje iš gėdos išsipūtė nuo 2014 m. su agresoriumi slapta dirbusio ir 2019m. į mordorą pabėgusio, buvusio SBU darbuotojo v. prozorov automobilis. Savininkas lopomas ligoninėje, sveikatos būklė neaiški

Ukrainos pajėgos numušė 16 iš 17 agresoriaus šią naktį paleistų dronų Shahed. Jie vėl kilo iš Krymo. Belieka viltis, kad šios didelės raketų ir dronų aikštelės problema bus išspręsta. Tam reikalinga aviacijos, ilgo nuotolių raketų ir dronų sinergija. Žinoma, visą tai neveiks be žvalgybos. Ukrainiečiai turi nemažai pajėgumų, tačiau čia labai padėtų sąjungininkų informacija.

Luhansko kryptis.

Svatove. Kontaktinėje linijoje tęsiasi štilis. Ar tylą nutrauks audra ir jei taip, kada tai nutiks – sunku pasakyti. Pradėti didesnio masto puolimo operaciją agresorius pajėgų turi.

Kremina. Jau antra diena mūšiai aprimę ir šiame sektoriuje. Tikėtina ir čia vyksta pajėgų pergrupavimas. Ukrainiečiai gavę atokvėpio taip pat tikėtina persigrupuoja.

Lysychansk. Sunkios kautynės visoje kontaktinėje linijoje. Rusai labai intensyviai bando užimti Bilohorivka esančias aukštumas (tiksliau – karjero teritoriją), ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Taip pat lokalūs mūšiai Vesele ir Rozdolivka ruožuose.

Donecko kryptis.

Bakhmut. Padėtis prie Chasiv Yar išlieka sudėtinga. Belieka pasidžiaugti tuo, kad rusams toliau pasistūmėti nepavyksta, taip pat jiems nepavyksta įsitvirtinti aukštumose esančiose no man land prie Bohdanivka. Tačiau tai brangiai kainuoja ne tik agresoriui, bet ir ukrainiečiams.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresoriui pavyko kiek pasistūmėti Berdychi, situacija šiame ruože po truputį komplikuojasi. Ukrainos pajėgos ne tik intensyvina artilerijos ugnį ir dronų smūgius, bet ir vykdo kontratakas. Tęsiasi sunkūs mūšiai.

Centras. Rusai bando išvystyti sėkmę prie Pervomaiske ir atakuoja link Naitalove bei Yasnobrodivka, t. y. kol kas daugiau ženklų, kad šis ruožas bus skirtas paremti agresoriaus veiksmus link Umanske.

Pietinis flangas. Sunkios kautynės Novomykhailivka, ukrainiečiai didvyriškai ginasi. Prie Krasnohorivka rusai toliau atakuoja, bando pasistūmėti ne tik pietinėse, bet ir pietrytinėse prieigose. Situacija nėra aiški.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse esminių pakitimų nėra.

2.3 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top