Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimt penktoji (balandžio 8) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius šią naktį Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūra atakavo 24 dronais Šahed ir raketa Ch59. Ukrainos pajėgoms pavyko numušti 17 dronų ir minėtą raketą. Vienas dronas pataikė į energetinės infrastruktūros objektą Žitomire, taip pat sprogimai griaudėjo Zaporižės bei Odesos miestuose.

Luhansko kryptis.

Svatovė. Nepasakysime nieko naujo – štilis kontaktinėje linijoje.

Kremina. Rusų spaudimas Ternų – Jampolivkos ruože kiek sumenko, tačiau galimai mūšiai netrukus atsinaujins.

Lysyčanskas. Okupantai tęsia spaudimą visoje kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

Donecko kryptis.

Bachmutas. Ukrainos gynėjams nepavyko išmušti rusų iš rytinio Časiv Jaro pakraščio, tačiau ir rusai negali išplėsti čia savo pozicijų. Tęsiasi sunkus mūšis. Agresorius pripažįsta, kad visgi pirminis jo tikslas – kirsti kanalą, blokuoti Časiv Jarą iš šiaurės bei pietų tam, kad vėliau pradėti šturmą. Spręsdami šį uždavinį rusai spaudžia Bohdanivkoje esančius Ukrainos gynėjus, jų propagandiniai kanalai skelbia, jog ukrainiečiai paliko šią gyvenvietę. Reikia pasakyti, kad apie Bohdanivkos užėmimą jie skelbė jau ne kartą ir ne du. Kaip esame minėję, svarbiausia ne pati gyvenvietė (tiksliau – tai kas iš jos liko), o aplink esančios aukštumos. Taip pat tęsiasi mūšiai prie Ivanivskės ir Kliščijivkos – Andrijivkos ruože.

Avdijivka – Vuhledaras.

Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės vyksta Berdyčiuose. Taip pat rusai plečia savo ruožą, kuriuo bando apeiti ukrainiečių įtvirtintą rajoną iš šiaurės – atakuoja link Novakalynovės. Jiems pavyko įžengti į no mans land, tačiau bandančias įsitvirtinti agresoriaus pajėgas ukrainiečiai talžo sutelkta ugnimi. Be to ukrainiečiai šiame ruože pereidinėja į kontratakas. Taip pat sunkios kautynės vyksta prie Umanskės.

Centras. Tęsiasi kautynės Pervomaiskės – Nevelskės ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietinis flangas. Rusai bando stumtis Novomychailivkoje, situacija permaininga, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

Zaporižės kryptis.

Permainingi lokalūs mūšiai Robotynės pleište ir prie Staromajorskės. Ukrainos pajėgos smūgiavo Polohus, agresorius su artilerija smūgiuoja Orihiva ir su MLRS bei dronais į Zaporižę.

Pietų kryptis.

Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top