Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimt pirmoji (balandžio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Teroristai toliau daro teroristinius dalykus – surengė smūgį dronais Šahed, didžioji jų dalis teko menkai oro gynybos sistemomis pridengtiems gyvenamiesiems Kharkiv rajonams ir energetinei infrastruktūrai. Iš 20 dronų ukrainiečiai numušė 11. Kaip jau buvo ne kartą agresorius smogė „dupletu“ – po pirmo smūgio atvykus gelbėtojams, tą pačią vietą atakavo dar kartą. Preliminariais duomenimis 10 gyventojų sužeista, 4 žuvę. Po pietų rusai vėl smogė Charkivui, šį kartą atakuota raketomis (galima spėti, kad buvo S300).

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis.

Svatovė. Be pakitimų.

Kremina. Ir šiame sektoriuje rusų puolimo dinamika vis dažniau ima banguoti. Tad tikėtina ir čia agresorius nebepajėgus užtikrinti nuolatinio spaudimo bent viename ruože (Jampolivka – Ternai), ką jau kalbėti apie visą kontaktinę liniją. Tiesa, okupantų karo propagandistai paskelbė, jog neva jų pajėgoms pavyko įžengti į Ternus, bet to patvirtinimų nematyti. Stebėsime situaciją.

Lysyčanskas. Agresoriaus atakos Bilohorivkos ir Spirnės ruožuose atsinaujino, tačiau ukrainiečiai gana patikimai laiko pozicijas. Keletą dienų rusai skelbė apie į sektorių metamus ukrainiečių rezervinius vienetus. Tai gali būti ir tiesa, nors kituose viešuose šaltiniuose to nefiksavome. Taip pat, tai gali būti agresoriaus pasiteisinimas, dėl jau kurį laiką besitęsiančių nesėkmingų atakų.

Donecko kryptis.

Bachmutas. Kaip spėjome, rusai toliau koncentruoja pastangas Ivanivskės ir Kliščijivkos – Andrijivkos ruože, veikia jų aviacija. Ukrainos pajėgos apsigynė.

Avdijivka – Vuhledaras.

Šiaurinis flangas. Rusams visgi pavyko nežymiai pasistūmėti no mans land prie Berdyčių. Jie išlygino kontaktinę liniją jiems patogesniu būdu, tikėtina čia jų puolimas tik intensyvės. Agresorius jau antra diena praneša apie Ukrainos gynėjų kontratakas prie Tonenkės, mūšio baigtis neaiški.

Centras. Situacija Pervomaiskėje dinamiška, pozicijos eina iš rankų į rankas.

Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Novomychailivkoje ir jos prieigose. Taip pat rusai atakuoja Heorhijivką.

Zaporižės kryptis.

Ukrainos pajėgos kontratakuoja prie Verbovės, sunkios pozicinės kautynės vyksta Robotynėje. Taip pat tęsiasi susidūrimai Staromajorskės prieigose.

Pietų kryptis.

Okupantai kažkiek suintensyvino bandymus išstumti ukrainiečius iš placdarmų kairiajame Dniepro krante. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top