Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimt šeštoji (balandžio 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos dronais smogė Barisoglebske (Voronežo sr.) aviacijos mokymo ir remonto centrui. Agresoriaus oficialūs šaltiniai kaip įprasta skelbia, jog jie visus dronus numušė. Tačiau Telegramo kanaluose agresoriaus pilotams artimi šaltiniai grasina ukrainiečiams atkeršyti už šį smūgį, todėl labai tikėtina, kad rusai patyrė nuostolių.

Ukrainos gynėjai numušė visus 20 Šahedų, kuriuos agresorius šią naktį paleido į Ukrainos teritoriją. Deja, Kryme ir toliau yra viena pagrindinių šių dronų paleidimo aikštelių. Be to vakare iš Krymo kilo ir rusų Iskander-M, smūgiavusi Odesai. Šią problemą ukrainiečiams verta spręsti. Taip pat rusai toliau raketomis, MLRS ir KAB’ais smūgiuoja civiliams objektams Charkivo mieste.

GUR (Ukrainos karinė žvalgyba) paskelbė informaciją, kad Baltijsko uoste (Kaliningrado sr.) stovinčiame laive „Serpuchov“ (Kalibr ir Oniks raketų nešėjas) kilo gaisras. Teigiama, kad sugadinta valdymo įranga, remontas kainuos brangiai ir truks netrumpai. Tiesa, kol kas kiti šaltiniai šios informacijos nepatvirtina.

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis.

Svatovė. Be pakitimų.

Kremina. Susidūrimų dinamika išlieka nedidelė, nors rusai vis dar bando pulti link Ternų. Tarsi pamiršę ankstesnes savo „pergales“, okupantai pripažįsta, kad šiame ruože jiems ukrainiečių gynybos pralaužti nepavyksta. Neatmestina, kad besitęsiančios lokalios atakos yra spaudimo palaikymas, kol agresoriaus vienetai gilumoje persigrupuoja ir atnaujins intensyvesnes puolimo operacijas. Vieną iš tikėtinų rusijos vasaros puolimo kampanijos tikslų – Slovjanską, pasiekti būtų sunku be pasistūmėjimo link Lymano. Dėl to, mažai tikėtina, kad šiame sektoriuje mūšiai aprims.

Lysyčanskas. Agresorius tęsia atakas Bilohorivkos ir Spirnės ruožuose, tačiau Ukrainos gynėjai ir toliau laiko pozicijas.

Donecko kryptis.

Bachmutas.

Situacija prie Časiv Jaro komplikuojasi. Rusai ne tik išlaikė siaurą ruožą rytiniame gyvenvietės pakraštyje (apie 200 m.), bet ir atakuodami nuo Bohdanivkos ir Ivanivskės šį placdarmą išplėtė iki 4 km. Gera žinia, kad okupantai pasistūmėjo žemumoje, o aukštumas prie Bohdanivkos bei pietrytinėse Časiv Jaro prieigose ir toliau kontroliuoja ukrainiečiai. Situacija yra labai dinamiška.

Taip pat susidaro įspūdis, kad agresorius suintensyvino veiksmus Kliščijivkos – Andrijivkos ruože, t.y. bando pasiekti kanalą, taip priartėjant prie pietinių Časiv Jaro prieigų.

Avdijivka – Vuhledaras.

Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Berdyčių – Novokalynovės ruože. Agresoriui kažkiek pavyko išplėsti no mans land, tačiau ukrainiečiai neleidžia pralaužti gynybos ir apeiti įtvirtinto rajono iš šiaurės.

Centras. Tęsiasi susidūrimai Pervomaiskės – Nevelskės ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietinis flangas.

Rusai atnaujino puolimo veiksmus pietinėse Krasnohorivkos prieigose. Atakuota mechanizuotais vienetais, tačiau Ukrainos pajėgos juos gerai atskalbė ir išlaikė pozicijas: https://t.me/arrowsmap/4019. Nepaisant to, padėtis čia išlieka įtempta.

Rusai tęsia intensyvų Novomychailivkos puolimą. Jiems pavyko nežymiai pajudėti pietinėje gyvenvietės dalyje, sunkūs mūšiai tęsiasi.

Zaporižės kryptis.

Čia taip pat tęsiasi lokalūs susidūrimai Robotynės pleište bei prie Staromajorskės, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietų kryptis.

Rusai vėl pabandė išstumti ukrainiečius iš kairiojo Dniepro upės kranto. Ukrainos vienetai ne tik apsigynė, bet suorganizavo ir keletą atakų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top