Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimtoji (balandžio 3) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Dar vienas agresoriaus karo nusikaltimas – okupantai dronais ir/arba raketomis smūgiavo Dnipro. Atakuotos mokymo įstaigos, 13 žmonių sužeista, tarp kurių 5 vaikai.

Ukrainiečiai ėmė naudoti antžeminius dronus – savižudžius. Viename iš sektorių tokiais dronais atakuotas tiltas: https://t.me/arrowsmap/3951. Taigi akivaizdu, svarbios gynybinės sistemos dalies, t. y. dronų pajėgumo, galimybės yra labai plačios, o savikaina sąlyginai nedidelė.

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis.

Svatove. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Tiesa, pasirodė rusų aviacija, ji pabandė remti okupantų operacijas ant žemės, tačiau jiems pasistūmėti nepavyko.

Kremina. Agresoriaus vienetai vėl intensyviai ėmė spausti prie Terny, tačiau Ukrainos gynėjai sugebėjo apsiginti.

Lysychansk. Kautynių aktyvumas vėl nukrito. Tai, kad mūšių dinamika banguoja, gali būti ženklas, jog agresoriaus pajėgumai vykdyti intensyvias puolimo operacijas senka.

Donecko kryptis.

Bakhmut.

Agresoriaus pajėgos sugebėjo įsitvirtinti pietvakarinėje Ivanivske dalyje. Tik šiaurės vakarinė jos dalis yra no mans land (pirmiausia dėl to, kad ukrainiečiai kontroliuoja šiauriau esančias aukštumas), o visa likusi gyvenvietė yra rusų kontrolėje. Agresorius pažymi, kad sunku įsitvirtinti Ivanivske, nes:

Vandens lygis pakilo ir žemumoje esančios, su žeme sulygintos, gyvenvietės rūsiai yra apsemti;

Desantininkai skundžiasi pėstininkų nesugebėjimu išsilaikyti ir įsitvirtinti jų užimtose pozicijose. Tiesa, ši psichinė liga „mes (desantininkai, samdiniai, kadyrovcai, reguliarai ir etc.) kieti, o visi aplinkiniai (pėstininkai, reguliarai, mobikai, buriatai ir etc.) lochai, todėl mes dar ne Kyive, Berlyne, Lisabonoje“ buvo nuo pat karo pradžios.

Dabartinis pokytis kontaktinėje linijoje gali lemti, kad galimas rusų VEV yra (žiūrėti schemą):

Nuo Ivanivske bandyti pulti į pietus, su tikslu pasiekti svarbias aukštumas Klishiivka – Andriivka ruožo užnugaryje;

Atkirsti Ukrainos pajėgas šiame ruože, judėti į vakarus ir šiaurės vakarus kanalo link;

Taip būtų sudarytos sąlygos remti Chasiv Yar puolimą iš pietų ir pietryčių;

Tokią situaciją matėme praėjusių metų pavasarį – rusai buvo pasiekę pietines Chasiv Yar prieigas, tačiau tada nieko gero nuveikti nesugebėjo. Gegužę prasidėjo ukrainiečių kontratakos ir agresorius buvo nublokštas už Klishiivka – Andriivka ruožo. Tiesa, tada okupantai nekontroliavo Ivanivske, bet ir dabar rusams iki kanalo pietiniame flange dar labai toli. Laukia sunkūs mūšiai.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Be bandymų prasilaužti per Berdychi, agresorius atnaujino pastangas pajudėti link Umanske. Ukrainos pajėgos apsigynė bei vykdo kontratakas.

Centras. Agresoriui pavyko išplėsti savo pozicijas Pervomaiske, jie užėmė kaimelį šiaurinėse gyvenvietės prieigose. Taigi, rusų placdarmas Pervomaiske plečiasi. Jei taip toliau, okupantai galės nuo čia paremti savo veiksmus tiek link Nevelske (į pietus), tiek link Yasnobrodivka – Umanske (į šiaurės vakarus).

Pietinis flangas. Labai sunkios kautynės Novomykhailivka. Rusai spaudžia Ukrainos gynėjus ne tik pačioje gyvenvietėje, tačiau ir jos šiaurinėse bei pietinėse prieigose, tuo apsunkindami gynėjų padėtį.

Zaporizhia kryptis.

Kovinė rutina Robotyne pleište ir Staromayorske prieigose tęsiasi. Didelių pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

Pietų kryptis.

Tęsiasi lokalūs susidūrimai kairiajame Dniepro upės krante bei salose.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top