Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimt antroji (kovo 26) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Vienas dievo įsakymų skelbia – nevok. 2014 m. Krymo aneksijos metu rusai iš Ukrainos pavogė desantinį laivą „Kostiantin Olšansky“. Per vakarykštį Ukrainos pajėgų smūgį Sevastopol, prie ankstesnės mūsų apžvalgos metu minėtų laivų, nukentėjo ir šis, vogtas laivas. Taigi smūgio metu viso buvo apgadinti 4 laivaii

📌 Kaip ir galima buvo spėti, agresorius oficialiai apkaltino Vakarus ir Ukrainą prisidėjus prie teroristinio išpuolio Maskvoje. Tai rusai padarė FSB vadovo a. bortnikovo lūpomis.

📌 Po pastarųjų dienų smūgių, dalis Charkivo ir Odesos gyventojų gyvena tamsoje, nes kol kas elektros tiekimas yra sutrikęs. Ypač sudėtinga situacija Charkive, kad čia atstatyti dalį infrastruktūros gali prireikti net metų.

Žiūrim ką turim fronte 👇

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Be pakitimų.

📍 Kremina. Tradiciškai sunkios kautynės vyksta Ternų – Jampolivkos ruože, Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas bei kontratakuoja. Situacija permaininga.

📍 Lysyčanskas. Rusai tęsia operacijas visoje kontaktinėje linijoje, tačiau ir toliau jiems nepavyksta pasistūmėti.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Iš viešų šaltinių galima susidaryti įspūdį, kad agresoriaus puolimo tempas nukrito. Nepaisant to, situacija Bohdanivkos – Ivanivskės ruože išlieka sudėtinga. Okupantai yra pavojingai priartėję prie Časiv Jaro. Praktika rodo, kad „pajutęs kraują“, agresorius visomis išgalėmis stengiasi užimti gyvenvietes, net nepaisydamas išsekusių savo vienetų, jų patiriamų nuostolių ar stringančių tiekimo linijų. Be to, rusai jau įrodė, jog geba gana operatyviai telkti žemos kokybės, tačiau gausius pajėgų rezervus. Vakar rašėme, kad šiame ruože jau į kovą yra metami rezerve buvę okupantų vienetai, tad galimai ilgai netrukus mūšiai vėl suintensyvės.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi mūšiai Kliščijivkos – Andrijivkos – Kurdiumivkos ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius toliau intensyviai bando apeiti ukrainiečių gynybos linijas iš šiaurės per Berdyčius, kur jo judėjimo neriboja upė Durna. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas. Rusai skelbia, šturmuojantys pietines Semenivkos prieigas, t.y. neva persikėlė per minėtą upę, tačiau kiek tame tiesos – sunku pasakyti. Taip pat fiksuojamos agresoriaus pastangos vystyti sėkmę prie Tonenkės ir stumtis į vakarus. Galimai, okupantai bando prasimušti į Durna upės vingį link Umanskės. Labai tikėtina, kad visos šios operacijos šiauriniame flange yra bendro agresoriaus sumanymo užimti į vakarus nuo Durna upės esančias aukštumas, taip sudarant sąlygas tolimesniam savo vienetų judėjimui link Pokrovsko.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Rusai įsitvirtina pastarosiomis dienomis užimtose pozicijose Novomychailivkos ir šios gyvenvietės šiaurinėse prieigose. Taip pat, tęsiasi sunkios kautynės pietinėse Krasnohorivkos bei Heorhijivkos prieigose.

📌 Zaporižės kryptis.

Tęsiasi mūšiai Robotynėje, agresoriaus puolimo tempas čia nukrito, rusai soc. tinkluose prognozuoja ukrainiečių kontratakas. Tačiau yra fiksuojamos okupantų atakos rytiniame pleišto flange prie Bilohirios. Tai rodo, kad rusai ieško, kur galėtų sukurti Ukrainos gynėjams įtampos židinius ir perimti iniciatyvą į savo rankas, taip išstumiant Ukrainos pajėgas iš pleišto.

📌 Pietų kryptis.

Agresorius su dronais atakavo Odesą. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Rusų karo propagandistai skelbia, kad 90 proc. jų šturmų prie Krynkų buvo sėkmingi, o ukrainiečiai neva slepiasi rūsiuose. Jei tai būtų tiesa, tai okupantai ne eilę mėnesių šturmuotų Krynkų gyvenvietę, o jau būtų kažkur prie Lvivo. 😀

2 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top