Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimt devintoji (balandžio 2) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

1000 km Ukrainos dronams – ne riba. Tai jie įrodė kelių valandų skirtumu Tatarstane (viena iš agresoriaus respublikų) 1200 km atstumu nuo kontaktinės linijos atakuodami du objektus. Sėkmingai smogta degalų gamyklai ir dronų Šahed gamyklai. Pastaruoju atveju tikėtina buvo smūgiuota dronu UJ22, neatmestina, kad ir degalų gamykla atakuota tokio pat pobūdžio bepiločiu orlaiviu. Jei dar vakar poreikis apsaugoti degalų gamyklas buvo vienu iš rimčiausių rusų galvos skausmų, tai dabar prie to prisideda ir būtinybė apsaugoti kitą kritiškai svarbią infrastruktūrą. Galvos skausmų daugėja, o jiems slopinti būtinų oro gynybos priemonių rusams trūksta. Neatmestina, kad aplink svarbiausius agresoriaus infrastruktūros objektus atsiras oro gynybos sistemos bei mobilios antidroninės komandos su kulkosvaidžiais.

Luhansko kryptis.

Svatovė. Štilis kontaktinėje linijoje tęsiasi.

Kremina. Rusai vėl pabandė prasimušti link Žerebeco upės Ternų – Jampolivkos ruože, ukrainiečiai apsigynė.

Lysyčanskas. Kaip ir spėta, okupantai atnaujino operacijas visoje kontaktinėje linijoje. Jie bando pasigerinti savo situaciją ir sudaryti sąlygas ateities operacijoms link Syversko. Agresorius skelbia, jog jam pavyko pasistūmėti Bilohorivkoje, tačiau ukrainietiški ir nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina.

Donecko kryptis.

Bachmutas.

Agresorius su aviacija ir raketomis (tikėtina S300) atakavo ukrainiečių logistinius centrus Družkivką ir Torecką, taip galimai ruošdamasis Časiv Jaro šturmui.

Situacija Časiv Jaro miestelio prieigose yra sudėtinga. Iki rytinio jo pakraščio rusams liko apie 1 km., padėtis dinamiška. Agresoriaus pasiekimai flanguose (aukštumos prie Bohdanivkos ir Ivanivskės) kuklesni, tad okupantai intensyvina atakas čia. Tam, kad Časiv Jaro puolimo operacija prasidėtų ne frontaliai siaurame ruože, o kuo platesniu frontu ir ugnimi dengiant ukrainiečių aprūpinimo kelius.

Labai svarbu, kad Ukrainos gynėjai neužleistų pozicijų rytinėje kanalo pusėje (Bohdanivka – Hryhorivka), nes čia dominuojančios aukštumos apsunkins jiems organizuoti gynybą kitoje kanalo pusėje. Tai gali lemti Časiv Jaro apėjimą iš šiaurės. Labai gerai, kad ukrainiečiai minėtame ruože laikosi.

Agresoriui labai padėtų sėkmė pietiniame flange, pvz. išeiti prie kanalo ir atakuoti link Stupochki. Tačiau ukrainiečiai toliau gynasi Kliščijivkos – Andriivkos – Kurdiumivkos ruože.

Avdijivka – Vuhledaras. Agresorius vėl smūgiavo ukrainiečių logistiniam centrui Pokrovske.

Šiaurinis flangas. Rusai bando pralaužti Ukrainos vienetų gynybą prie Berdyčių, taip apeinant įtvirtintą rajoną iš šiaurės. Ukrainos pajėgos apsigynė. Situacija Semenivkoje išlieka miglota. Tiek okupantai, tiek ukrainiečiai skelbia apie čia vykstančius mūšius, tačiau koks jų statusas ir tikslios lokacijos (ar rusai jau yra įsitvirtinę kitoje Durna upės pusėje) iki galo nėra aišku.

Centras. Ukrainos pajėgos apsigynė Pervomaiskėje, tačiau čia padėtis išlieka sudėtinga.

Pietinis flangas. Rusai toliau atakuoja Heorhijivką bei Novomychailivką. Jei dėl pirmos gyvenvietės panašu, kad okupantams nepavyksta pasistūmėti (ukrainiečiai nuo aukštumų naikina puolantį priešą), tai Novomychailivkoje ir jos prieigose situacija yra sudėtinga. Čia agresorius tęsia nuolatines atakas, kol kas Ukrainos gynėjams pavyksta jį sulaikyti.

Zaporižės kryptis.

Ukrainos pajėgos smūgiavo taikiniams Mariupolyje, apie pasėkmes kol kas daugiau detalių trūksta.

Tradicinis lokalus snukiadaužis tradicinėse vietose tęsiasi – Robotynės pleište ir Staromajorskėje. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Tiesa, pranešdami apie padėtį prie Robotyne, agresoriaus karo propagandistai pradėjo kalbėti apie „objektyvias priežastis“, kodėl jiems nepavyksta judėti į priekį: 1) puolama yra į kalną, 2) labai intensyvi ukrainiečių ugnis. Rimtos priežastys…

Pietų kryptis.

Agresorius praneša, kad Ukrainos pajėgos aplink Krynkus suaktyvėjo. Fiksuojamos jų atakos, tačiau mūšio baigtis nėra aiški. Taip pat vis dažniau fiksuojamas ukrainiečių aviacijos aktyvumas. Jų Mig-29 rusams ant galvų mėto prancūziškus JDAM analogus – bombas AASM250. Efektyvumu su KAB’ais nėra ko lyginti, tik deja rusai nešėjų ir pačių valdomų bombų turi gerokai daugiau. Dėl to ukrainietiškų Mig’ų ir AASM250 tandemo efektas yra tik lokalus.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top