Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimt ketvirtoji (kovo 28) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius surengė didesnio masto smūgį dronais. Ukrainiečiai skelbia numušę 26 iš 28 Shaded dronų. Tačiau kaip tapo gana įprasta, Shahedais užimdami ukrainiečių oro gynybą, rusai kartu atakuoja ir keletu raketų. Šį kartą praėjo 3 raketos Kh22, viena Kh31P ir viena S300. Tikėtina, atakuoja ne tik civilinę infrastruktūrą, nes teoriškai raketa Kh31P skirta naikinti radiolokatorius (radarus), t.y. iš esmės skirta naikinti oro gynybos priemones. Neatmestina, kad raketų taikiniai gali būti pagrindiniai tokių kompleksinių atakų prioritetai. Pagrindiniais atakų objektais buvo Odesa, Dnipro ir Kharkiv. Pastarajame mieste ir jo apylinkėse rusai jau kelinta diena atakuoja ir su aviacija (pagrinde – KAB‘ais).

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Be pakitimų.

📍 Kremina. Susidūrimai Terny – Yampolivka ruože kiek aprimo. Vis dar nėra patvirtinimo, kad ukrainiečiai pastūmė rusus į rytus. Tačiau pats faktas, kad jau kelinta diena mūšiai tendencingai rimsta jau yra gera žinia. Po TOS1A sunaikinimo prieš keletą dienų, agresorius meta dar vieną įrankį siekiant pakeisti mūšių dinamiką – Yampolivka yra atakuojama rusų aviacijos.

📍 Lysychansk. Mūšiai taip pat aprimo, tačiau tęsiasi lokalūs susidūrimai bei susišaudymai. Neatmestina, kad agresorius šiuo metu persigrupuoja.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Tam, kad pajausti situacijos kontaktinėje linijoje vaibelį, siūlome pažiūrėti reportažą apie ukrainiečių 28-osios atskiros mechanizuotos brigados karių kasdienybę kontaktinėje linijoje: https://t.me/DeepStateUA/19126.

📎 Šiaurinis flangas. Remiami aviacijos, rusai toliau bando pasistūmėti Ivanivske, tačiau Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📎 Pietinis flangas. Susidūrimai tęsiasi, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi susidūrimai prie Berdychi, 47-osios atskiros mechanizuotos brigados didvyriai ir toliau ne tik laiko kontaktinę liniją, bet ir kontratakuoja. Tęsiasi sunkios kautynės. Ir toliau neaiški padėtis prie Semenivka – mūšiai čia tęsiasi, tikėtina rusai bando persikelti į kitą upės Durna krantą.

📎 Centras. Ukrainos pajėgos apsigynė prie Nevelske.

📎 Pietinis flangas. Sektoriuje sunki padėtis. Rusai atnaujino atakas prie Krasnohorivka ir bando pajudėti į priekį Novomykhailivka. Susidaro įspūdis, kad pagrindinė agresoriaus pastangų kryptis pasislinko nuo šiaurinio sektoriaus flango link pietinio flango.

📌 Zaporizhia kryptis.

Vyksta sunkios lokalios kautynės Robotyne pleište bei prie Staromayorske. Pakitimų kontaktinėje linijoje nėra. Rusai vėl skundžiasi dėl ukrainiečių artilerijos intensyvumo ir efektyvumo.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų. Ukrainiečių karybos ekspertai situacijoje kairiajame Dniepro krante mato pozityvą. Netrukus viskas sužaliuos ir Ukrainos pajėgoms bus ne tik lengviau laikyti placdarmus, bet ir juos išplėsti. Galimai taip, tačiau reikia suprasti, kad šiomis sąlygomis būtinai bandys naudotis ir rusai.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top