Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimt šeštoji (kovo 30) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pareiškė, kad gegužės – birželio mėnesiais galima tikėtis agresoriaus didesnio masto puolimo operacijos. Kol kas matosi, kad potencialios puolimo kryptys gali linkti nepakitusios: 1) Kupjansk – Borova, 2) Lyman – Slovyiansk – Kramatorsk, 3) Pokrovsk – Kurahove. Prie šio klausimo galima bus sugrįžti balandžio pabaigoje, kai bus aiškesnė Ukrainos ir rusijos pajėgų dispozicija, rezervų ir resursų situacija bei mūšių dinamika.

📌 Agresorius ėmė montuoti automatinius granatsvaidžius ant robotukų (lygtai išminavimo robotų pagrindu). Tikėtina, kad jie privažiuoja į iš anksto nustatytą vietą pagal granatsvaidžio efektyvų šaudymo nuotolį iki taikinio ir tada atidengia ugnį į plotą, o ne į konkretų taikinį. Didelio tikslumo tikėtis neverta, bet trikdyti oponento vienetus galima gana sėkmingai. Labai tikėtina, kad šie robotai dirba sąveikoje su dronais, stebint ugnies efektyvumą bei koreguojant ugnį (tiksliau, pakeičiant robotų vietą, pavyzdžiui, kad efektyviau šaudyti reikia pavažiuoti 30 metrų atgal, į priekį ar į šonus). Šiame vaizdo įraše ukrainiečiai su dronais sunaikina minėtus okupantų robotus: https://t.me/brygada47/613.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Štilis sektoriuje ima neraminti. Jei dalis pajėgų iš čia būtų permesta pvz. į Kremina sektorių, tokia sąlyginė ramybė būtų paaiškinama, tačiau iš viešų šaltinių to nefiksavome.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Terny ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Lysychansk. Mūšių intensyvumas kiek sumenko. Rusai vykdo puolimo veiksmus Bilohorivka, kituose ruožuose kiek ramiau.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Kautynių intensyvumas nukrito. Tikėtina, po Ukrainos gynėjų kontratakų Ivanivske, okupantai tapo atsargesni, laižosi žaizdas ir galimai persigrupuoja.

📎 Pietinis flangas. Rusai kažkiek suaktyvino spaudimą Klishiivka – Andriivka ruože, tačiau tai labiau lokalūs susidūrimai.

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Geros žinios, jog rusams dar nepavyksta įsitvirtinti vakariniame upės Durna krante. Tai pripažįsta ir patys agresoriaus karo propagandistai. Tačiau prasta žinia, kad okupantai ima atakuoti link Umanske. Tikėtina, jie tai daro nuo Tonenke, taip bandydami atitraukti dalį Ukrainos pajėgų nuo Berdychi.

📎 Centras. Rusai pasistūmėjo prie Pervomaiske. Tai gali palengvinti rusų operacijas link Nevelske, o po to ir link Krasnohorivka. Stebėsime situaciją.

📎 Pietinis flangas. Agresorius bando pajudėti į priekį Novomykhailivka, padėtis permaininga.

📌 Zaporizhia kryptis.

Tęsiasi susidūrimai Robotyne pleište prie Staromayorske.

📌 Pietų kryptis.

Be esminių pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top