Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimt trečioji (kovo 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius toliau terorizuoja Charkivą. Rusai smūgiavo su aviacija, 18 civilių sužeista. Tarp jų keturi vaikai nuo 3 mėn. iki 9 metų amžiaus.

📌 Luhansko kryptis.

📍Svatovė. Sektoriuje sąlyginė ramybė, vyksta lokalūs susidūrimai.

📍 Kremina. Tęsiasi sunkūs mūšiai Ternų – Jampolivkos ruože. Atakuoja abi pusės, pasirodė informacija, kad ukrainiečiams pavyko nustumti okupantus į rytus, tačiau situacija permaininga. Įstrigus rusų puolimui ir prasidėjus Ukrainos vienetų kontratakoms, agresorius į kontaktinę liniją tįsia termobarinių raketų sistemas TOS1A. Bandymai jomis kardinaliai pakeisti padėtį yra fiksuoti ne kartą ir ne du įvairiose fronto vietose. Ir vėl, kaip įprasta, arti prie kontaktinės linijos pasirodžiusias sistemas ukrainiečiai sunaikina: https://t.me/ButusovPlus/9103.

📍 Lysyčanskas. Agresorius ir toliau bando spausti visoje kontaktinėje linijoje, taip ukrainiečiams kurdamas įtampos židinį aplink Syverskąč. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Bohdanivkos – Ivanivskės ruože. Rusai soc. tinkluose skelbia, jog Ukrainos gynėjai ruošiasi atsitraukti iš Bohdanivkos. Tiesa ta, kad pusę jos kontroliuoja rusai, o pusė gyvenvietės jau yra no mans land. Esminė problema rusams ne pati gyvenvietė, o šiauriau jos esančios aukštumos, kurias kontroliuoja ukrainiečiai.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Rusams pavyko pasistūmėti no mans land prie Berdyčių. Sėkmė nedidelė, tačiau nesinorėtų, kad ji taptų tendencija ir okupantams pavyktų apeiti įtvirtintą Ukrainos vienetų gynybos rajoną iš šiaurės.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Rusai bando išvystyti savo sėkmę Novomychailivkoje ir intensyviai puola toliau. Ukrainos pajėgoms pavyko apsiginti. Susidaro įspūdis, kad mūšių mastas prie Krasnohorivkos sumenko. Nepasisekus bandymams įsiveržti į gyvenvietę iš pietų, tikėtina, rusai bandys ieškoti silpnų vietų ukrainiečių gynyboje. Atakuoti iš rytų, rusams yra trumpiausias, tačiau pats pavojingiausias kelias. Čia dar nuo 2014 m. yra gerai įrengtos ukrainiečių pozicijos ir prišaudyta vietovė. Kaip ir minėjome anksčiau, vienas iš tikėtinų variantų – rusų puolimas į šiaurės rytus nuo Krasnohorivkos esančios Nevelskės. Vietovė tam gana dėkinga, nes tektų pulti žemyn nuo kalvų, tačiau galimai rusai vengia tai daryti nes:

📎 Ukrainiečių gynybos prie Pervomaiskės – Nevelskės ruožo okupantams pralaužti nepavyksta, tad platesniu frontu pulti vakariau esančių aukštumų rusai neturi galimybės.

🖇️ Atakuojant piečiau nuo Nevelskės, rusai greičiausiai baiminasi smūgio jų puolančioms pajėgoms į flangą.

🖇️ Susilpnėjus rusų grupuotei prie Nevelskės, yra bijoma, kad Ukrainos gynėjai gali atkirsti link Krasnohorivkos bandančių pulti rusų aprūpinimo kelius.

📌 Zaporižės kryptis.

Tęsiasi susidūrimai Robotynės pleište ir prie Staromajorskė, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų. Pasirodė vertinimų, kad ukrainiečiai sunaikino rusų vadavietę kairiajame Dniepro krante aviacinėmis bombomis AASM-250 HAMMER (prancūziškas JDAM variantas): https://t.me/DeepStateUA/19122. 😉

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top