Karas Ukrainoje. Septyni šimtai šešiasdešimtoji (kovo 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Ukrainos pajėgos surengė sėkmingus smūgius Krymo pusiasalyje, tikėtina buvo panaudotos raketos Storm Shadow arba SCALP. Labai sėkmingai atakuotas Sevastopol jūrų uostas. Likviduoti net du desantiniai laivai (tikėtina – stovėję remonte), vadovavimo ir valdymo centras bei kita infrastruktūra. Tik priminsime, kad paskutiniai tokio pobūdžio sėkmingi ukrainiečių oro pajėgų smūgiai Kryme buvo 2023 m. gruodžio 26 d., kuomet buvo sunaikintas tokios pat klasės desantinis laivas Feodosijos uoste. O paskutinį kartą Sevastopolio uostas taip stipriai kentėjo nuo Ukrainos pajėgų atakų praėjusių metų rugsėjo 14 d., kuomet buvo supleškintas rusų Kilo klasės povandeninis laivas. Be to, ukrainiečiai praėjusią naktį atakavo Hvardijske esančią degalų saugyklą (šalia Simferopolio). Rusų oficialūs šaltiniai kaip įprasta paskelbė, jog numušė visas raketas. Tačiau telegram kanaluose jų karo propagandistai piktinasi, kad Krymo gyventojai fiksuoja ukrainiečių smūgių rezultatus 😄

📌 Savo ruožtu, okupantai surengė dar vieną kombinuotą smūgį prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Atakuota 29 raketomis Ch101/Ch555 ir 28 Šahed dronais. Ukrainos gynėjai didžiąją dalį visų jų numušė – sunaikinta 18 raketų ir 25 Shahedai, bet vis vien stipriai kliuvo Charkivo miestui.

Žiūrim ką turim fronte 👇

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Kontaktinėje linijoje pakitimų nėra, tęsiasi lokalūs susidūrimai, dirba abiejų pusių artilerija.

📍 Kremina. Agresorius palaiko gana aukštą puolimo tempą. Pagrindinių pastangų kryptyje (Ternai) jiems nieko nepavyko nuveikti, o pietinio flango miškuose, ukrainiečiai buvo priversti užleisti keletą pozicijų okupantams.

📍 Lysyčanskas. Rusai vėl suintensyvino puolimą visoje kontaktinėje linijoje, tačiau Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainiečių padėtis po truputį komplikuojasi. Agresorius sugebėjo pasistūmėti aukštumose į šiaurę nuo Ivanivskės ir pradėjo atakas Časiv Jaro prieigose. Ukrainiečių gynybines užduotis lengvina tai, kad jie kontroliuoja aukštumas prie Bohdanivkos, tačiau be efektyvesnio darbo į rusų užnugarį (artilerijos sistemų, logistinio transporto naikinimas) ir aktyvesnių sėkmingų kontratakų padėtis nepagerės. Klausimas, ar ukrainiečiai tam turi užtektinai pajėgų ir rezervo.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi pozicinės kautynės Kliščijivkos – Andriivkos – Kurdiumivkos ruože.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius toliau sistemiškai plečia savo kontrolę no mans land ir įsitvirtina palei upę Durna. Ukrainos vienetai sugeba apsiginti nuo okupantų bandymų apeiti įtvirtintą rajoną iš šiaurės per Berdyčius, tačiau Durna – tai ne Dniepras. Rusai pajėgūs rasti galimybių persikelti į kitą krantą. Tad jei agresorius taip spėriai užims daugiau no mans land, neatmestina, kad rusai pabandys persikelti į kitą krantą ir susikurti ten placdarmą.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Rusai kažkiek pasigerino savo situaciją pietinėse Krasnohorivkos prieigose, tačiau ukrainiečiai ir toliau kontroliuoja pietinį gyvenvietės pakraštį.

📌 Zaporižės kryptis.

Tęsiasi susidūrimai Robotynės pleište, rusai juda no mans land, padėtis permaininga. Tuo tarpu, prie Staromajorskės okupantams pavyko pasigerinti savo taktinę padėtį.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

2.3 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top