Karas Ukrainoje. Septyni šimtai trisdešimt penktoji (vasario 28) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Agresorius stiprina spaudimą Synkivkos ir Tabaivkos ruožuose esantiems Ukrainos vienetams. Atakų daugiau, jos intensyvesnės. Kaip minėjome vakar, čia rusai turi pakankami pajėgų pradėti didesnio masto puolimą. Stebėsime situaciją.

📍 Kremina. Rusai vėl pabandė pralaužti ukrainiečių gynybą Ternų ruože, Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčanskas. Mūšiai Bilohorivkoje ruože kiek aprimo, tačiau suintensyvėjo prie Rozdolivkos. Galimai, tokiu bandymu, atakuoti įvairiose kontaktinės linijos vietose, okupantai bando išvarginti ukrainiečių vienetus tam, kad sudaryti sąlygas intensyvesniems puolimo veiksmams Syversko link. Tiesa, kol Kreminos sektoriuje rusams nepavyko užimti pietinio flango ir įsitvirtinti palei Severskij Doneco upę, greičiausiai tokie bandymai bus tik lokalaus pobūdžio.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės vyksta Ivanivskės gatvėse bei šiauriau esančiose kalvose. Situacija labai dinamiška, tačiau rusams pasistūmėti ir įsitvirtinti nepavyksta.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai intensyviai atakuoja visoje kontaktinėje linijoje bei išplėtė savo pozicijas Stepovės apylinkėse. Neatmestina, kad taip rusai rengiasi smūgiuoti šiauriau, link Novobachmutivkos, įsiveržti į Ukrainos gynėjų užnugarį ir taip atkirsti kontaktinėje linijoje veikiančius ukrainiečių vienetus (PVEV – pridedamoje schemoje). Tuo tarpu ukrainiečiai bando laikyti pozicijas bei kontratakuoja. Štai čia, Bradley darbas: https://t.me/ButusovPlus/8430.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas.

🖇️ Agresorius pasistūmėjo no mans land pietinėse Krasnohorivkos prieigose. Vis labiau ryškėja jo noras patogesniu keliu, per šią gyvenvietę, užlipti į aukštumas, iš ten paremti puolimą Heorhijivkoje, su tikslu stumtis link Kurahovės. Tai, kad ši gyvenvietė yra vienas iš puolimo tikslų, parodo ir intensyvūs rusų aviacijos smūgiai: https://t.me/arrowsmap/3584?single.

🖇️ Fiksuojamos rusų atakos prie Vuhledaro. Okupantai ilgas savaites bandė užimti Novomychailivką, prasimušti iki kelio Vuhledaras – Kostiantinivka. Sėkmės atveju, greičiausiai būtų pradėję galutinį operacijos etapą – Vuhledaro puolimą iš pietų ir šiaurės rytų. Jei toks buvo rusų sumanymas, tai jis neišdegė – kelias ukrainiečių rankose, o agresoriui pavyko užimti tik dalį Novomychailivkos. Putino „rinkimai“ artėja ir dabar rusai strimgalviais pradeda skubinti įvykius.

📌 Zaporižės kryptis.

📍 Orihivas. Sunkios kautynės tęsiasi Robotynės ir Verbovės prieigose. Padėtis labai dinamiška, tačiau ukrainiečiai rusų neišleidžia iš no mans land.

📍 Velyka Novosylka. Okupantai organizavo keletą atakų prie Staromajorskės, ukrainiečiai apsigynė. Vakar rusai skelbė apie „grandiozinę“ pergalę prie Morfopilio – neva užėmė keletą Ukrainos gynėjų stebėjimo postų. Tačiau nei ukrainietiški, nei nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina.

📌 Pietų kryptis.

Rusų karo propagandistai nustebino ir patys save, ir s. šoigu. Jie teigia, kad ukrainiečių kairiajame Dniepro upės krante vėl daug, reikalauja aukštų vadų duoti didesnių vamzdžių, nes tuoj čia gali būti ajajai. 😃

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top