Karas Ukrainoje. Septyni šimtai trisdešimtoji (vasario 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Pasirodė informacija, kad numuštas dar vienas rusų A50 lėktuvas https://t.me/ButusovPlus/8310?single

📌Ukrainos pajėgos per naktį iš 31 agresoriaus paleisto Šahed drono numušė 23. Ukrainos oro gynyba nenumušė dar ir dviejų okupantų Ch22 raketų. Įdomu tai, kad rusai paleido ir tokiose atakose ne taip dažnai sutinkamą raketą Ch31P (nešėjai Su arba Mig naikintuvai). Pagrindinė jų užduotis – atakuoti oponento radarus. Ukrainoje šios raketos yra pavojingiausios oro gynybos sistemoms. Ukrainiečiams šios raketos numušti taip pat nepavyko, tačiau ir rusai nepraneša apie sėkmingą „Patriot“, „IrisT“ ar NASAMS sunaikinimą.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Rusai bando ir toliau prasimušti šiaurinėse Synkivkos prieigose, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📍 Kremina. Sunkios kautynės tęsiasi Ternų ruože, kontaktinėje linijoje pakitimų nėra.

📍 Lysyčanskas. Agresoriaus operacijos kiek sumenko. Galimai rusai persigrupuoja.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai nuolatinėmis atakomis visgi sugebėjo ne tik įsitvirtinti no mans land Ivanivske prieigose, bet ir pasistūmėjo į priekį pačios gyvenvietės rytiniame pakraštyje. Didžiąja dalimi ši sėkmė buvo nulemta tuo, kad šiauriau rusai kontroliuoja dalį aukštumų, iš kurių galėjo remti savo puolančius vienetus. Dabar, okupantams pajudėjus į priekį turėto pranašumo nelieka, nes vakariau esančias kalvas link Časiv Jaro kontroliuoja Ukrainos gynėjai. Tad tikėtina, rusai pirmiausia sustiprins bandymus išplėsti pozicijas minėtose kalvose, o tada bandys užiminėti jau pačią Ivanivskę.

📎 Pietinis flangas. Kontaktinėje linijoje be pakitimų, tęsiasi susidūrimai Kliščijivka – Andrijivka ruože.

📍 Avdijivka – Vuhledaras.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai dar stumiasi ukrainiečių priešakinėse pozicijose. Jie įžengė į Severnę. Kaip mes ir prognozavome, Ukrainos vienetai su mūšiu pereina į pagrindinę gynybos liniją Berdyčiai – Orlianka – Tonenkė. Be to, prie Stepovės pasirodė ukrainiečių tankai Abrams: https://t.me/brygada47/493. Tikėtina, tai viena iš priemonių, ne tik stabilizuoti padėtį flange, bet ir pabandyti kontratakuoti. 😉

📎 Centras. Tęsiasi susidūrimai, rusai kažkiek išplėtė no mans land prie Pervomaiskės, tačiau esmingai tai situacijos nekeičia.

📎 Pietinis flangas. Vyksta labai intensyvios ir sunkios kautynės. Ukrainos Generalinis štabas fiksuoja, kad iš fronto linijos nuo Svatovės iki Krynkų, čia susirėmimai yra intensyviausi. Taip pat, tęsiasi mūšis dėl Pobedos gyvenvietės. Suprasdami, kad rusų sėkmės išvystymas gali kelti grėsmę kritiškai svarbiam ukrainiečių gynybiniam mazgui Konstiantynivkoje, Ukrainos pajėgos kontratakuoja. Joms pavyko susigrąžinti dalį pozicijų, tačiau sunkus mūšis tęsiasi. Ne ką mažiau karšta prie Heorhiivkos ir Novomychailivkos. Stebėsime situaciją.

📌 Zaporižės kryptis.

📍 Orihivas. Sunkios kautynės Robotynės pleište nesibaigia. Agresoriaus telegram kanalai praneša, jog Ukrainos pajėgos vis dažniau kontratakuoja. Optimizmo rusų šaltiniuose vis mažiau ir mažiau. 😃

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

📍 Tęsiasi susidūrimai kairiajame Dniepro upės krante. Panašu, Ukrainos gynėjai laimi kovą dėl salų, nes rusai praneša, kad jose aktyviai veikia ukrainiečių minosvaidininkai, remiantys savo vienetus kairiajame upės krante. Tai geras ir lankstus atsakas į Ukrainos pajėgų artilerijos amunicijos trūkumą šioje kryptyje.

📍 Agresorius surengė atakas dronais Mykolaivo, Chersono ir Odesos miestams.

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top