Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Laba. Visiems kurie klausiate dėl orkų fregatos „Admiral Makarov“, nieko gudresnio už Arestovičių nepasakysime – mažai tikėtina, kad dega ir skęsta, informacija toliau tikrinama. Toliau žinios iš fronto.

Donbaso kryptis
– Šiaurinis flangas:
1) Charkiv. Ukrainiečiai laiko per pastarąsias dienas užimtas pozicijas ir toliau vysto puolamuosius veiksmus, artilerija apšaudo atsitraukiančius orkus, agresoriaus gynyba trupa. Pabandė lėtinti ukrainiečių puolimą sprogdindami tiltus kelyje Charkiv – Lyptsi, tačiau panašu jiems ir tai nepadėjo. Atrodo, kad vakar vakare Arestovičiaus mįslingai paminėtas ukrainiečių puolimas vyksta būtent šia kryptimi. Ryte pasirodė pranešimų, kad mūšiai verda pačiame Lyptsi miestelyje. Atkreiptume dėmesį, kad jei ukrainiečiams jį pavyks užimti, tai iki sienos su RF liks apie 15 km, gynėjai iš vakarų galės prisidengti vandens kliūtimis, orkų grupuotė prie Charkiv bus perskelta į kelias dalis.
2) Izyum. Agresorius ir toliau bando puldamas nedideliais vienetais (būrys – kuopa) pasigerinti savo taktinę situaciją, tačiau eilinį kartą nesėkmingai. Abi pusės vykdo žvalgybą, apšaudo vieni kitus netiesiogine ugnimi.
3) Lyman. Toliau vyksta mūšiai aplink patį Lyman, agresorius stengiasi prasimušti į gynybos rajono flangus, tačiau nesėkmingai.
4) Severodonetsk. Šiame sektoriuje mūšiai intensyvėja. Ir toliau siekiama įsiveržti tarp Rubizhne ir Severodonetsk (atakuojama ta pati Vojevodivka). Tuo pačiu, pasirodė informacija, kad orkai prie Kreminna stato perkėlą per Donec upę. Jie vėl prisiminė savo šlapias svajones turėti galimybę čia persikelti per Denec, iš vakarų blokuoti Rubizhne, bei vystyti puolamuosius veiksmus į pietryčius link Lysychiansk. Tęsiasi sunkūs mūšiai prie Popasna.
– Pietinis flangas:
1) Mariupol. Žūtbūtinės kautynės tęsiasi.
2) Huliajpole – Mariinka. Be didelių pakitimų, orkų puolimas visiškai įstrigęs. Tuo pačiu neatmestina, kad ukrainiečiai gali išnaudoti taktinę situaciją ir pabandyti kažkur stumtelėti orkus piečiau, pvz. prie Polohy, nes ten kurį laiką matėme ukrainiečių aktyvumą.

Pietų kryptis. Toliau vyksta poziciniai mūšiai, artilerijos dvikovos. Ukrainiečiai prie Ivano-Kepyne gyvenvietės sunaikino orkų amunicijos sandėlį.
Dabar šiek tiek apie operacinį vaizdelį ir perspektyvas:
– Panašu, kad ukrainiečių tikslas yra suskaldyti aplink Charkiv esančias orkų pajėgas į mažesnius pasipriešinimo židinius, juos neutralizuoti (sunaikinti tiek, kad negalėtu veikti kuopos ir daugiau dydžio vienetais) ir išeiti iš Charkiv sektoriaus į rytus link kelio Volchansk – Kupiansk – Izyum. Tikėtina, arčiau Volchansk.
– Orkų pajėgos aplink Charkiv menkos (max 5 BTG) ir nors šalia siena su RF, tačiau galimai anoje sienos pusėje jie taip pat nebeturi rimtų rezervų kaip taisyti padėtį. Vienintelis šiaudas – prieš dvi dienas prie Izyum sudaužyti 4-osios tankų ir 106-osios oro desanto divizijų vienetų likučiai. Tačiau ir jie yra demoralizuoti ir pavargę. Jei orkai turėtų rezervų, seniai būtų juos metę link Charkiv. Jie negali nesuprasti ką visai Donbaso operacijai reikštu jų išstūmimas iš šio sektoriaus.
– Karštligiškai bandydami pulti prie Izyum, jie tikėtina praras Charkiv grupuotę, ir taip atvers savo Izyum grupuotės užnugarį ir tiekimo kelius ukrainiečiams. Neužėmę Severodonetsk, Lyman ir praradę Charkiv grupuotę, aprūpinti Izyum grupuotės orkai tiesiog neturės kaip arba šis aprūpinimas bus itin komplikuotas.
– Turbūt todėl yra intensyvinamas puolimas Lyman ir Severodonetsk sektoriuose, o Izyum grupuotė stringa ne tik dėl nesėkmių vietoje (nesuformuotas tvarus placdarmas pulti), bet ir dėl orkams blogėjančios operacinės padėties. Šis vertinimas patvirtintų Arestovičiaus prielaidą, kad orkų siekiai Donbase siaurės iki Lyman – Popasna – Severodonetsk. Tačiau išėję Izyum grupuotei į užnugarį, ukrainiečiai stengsis toliau judėti link orkų Lyman ir Severodonetsk grupuotės užnugario ir tikėtina bandys prispausti agresorių prie Donec upės. Dėl to dar yra didžiulis klausimas, ar orkai pasieks ir šiuos, sumažėjusius siekius.

Kitais žodžiais tariant agresorius patiria taktinius pralaimėjimus atskiruose sektoriuose (Charkiv, Izyum), kas gali lemti operacinį pralaimėjimą šiauriniame Donbaso flange. Puolimui pietiniame Donbaso flange įstrigus, tokia padėtis signalizuotų apie visos „Donbaso išlaisvinimo“ operacijos liūdną perspektyvą. Kol kas matome tik pirmus to daigelius, ar tai taps realybe – pamatysime.

***

Sveiki vėl.

Donbaso kryptis
– Šiaurinis flangas:
Charkiv. Ukrainiečiai sugebėjo dar šiek tiek išplėsti savo kontroliuojamą teritoriją ir išvalė patogų gynybai ruožą nuo Kutuzivka link Staryi Saltiv. Prieš kelias dienas pradėję kontrataką iš pietų per Molodova ir užėmę Staryi Saltiv, ukrainiečiai užėjo patogias gynybines pozicijas užėmusiems orkams į užnugarį. Būtent todėl šiandien orkai nenoromis, gaudami į galvą, buvo priversti palikti Kutuzivka – Staryi Saltiv ruožą ir pasitraukti į šiaurę.
Izyum. Orkai šiandien vėl pabandė pulti Nova Dmytrivka link ir siauru frontu priartėti prie kelio Barvinkove – Slaviansk. Tačiau toks puolimas dar kartą baigėsi nesėkme. Daug kas stebisi, kaip gausiausia fronte orkų grupuotė prie Izyum (apie 22 BTG) negali nieko pasiekti jau dvi – tris savaites. Kaip ir ne kartą esame sakę problema tame, kad pro raktų skylutę prastumti dramblį neįmanoma, t.y. orkų placdarmas siauras (pirmiausia dėka sėkmingų ukrainiečių veiksmų), jį sugrūsti daugiau nei telpa negalima, nes pajėgos elementariai neturės kur manevruoti, gintis, užimti priedangas. Todėl nors ir orkų rezervas nemažas, tačiau kontaktinėje linijoje didžiulės persvaros jie nesusikuria ir todėl nepavyksta nulaužti situacijos.
Lyman. Agresorius ir toliau intensyviai atakuoja vakarinį Lyman apylinkių flangą, tačiau orkai nesugeba pramušti ukrainiečių gynybinio ruožo prie Shandryholove.
Severodonetsk. Agresorius ir toliau puola Voevodivka, tačiau ukrainiečiai atmuša agresoriaus atakas. Orkams suskaldyti Rubizhne ir Severodonetsk į du izoliuotus gynybos ruožus nepavyksta.
– Pietinis flangas:
Mariupol. AzovStal gynėjai toliau kaunasi. Tvirtybės jiems.
Huliajpole – Mariinka. Aplink Huiliajpole agresorius itin aktyviai daužė ukrainiečių pozicijas artilerija, tankų, minosvaidžių ugnimi, tačiau gynėjai pasipurtė ir duoda atgal. Orkai ir vėl nieko nepešė.

Pietų kryptis. Be didelių pakitimų.
Susidaro įspūdis, kad agresoriui vis didesne problema tampa medicininis aprūpinimas. Prieš kurį laiką rašėme apie sužeistais kariais perpildytas orkų karines ir civilines medicinines įstaigas Balaklya, Svatove, Starobelsk. Pastaruoju metu ukrainiečiai skelbia apie tokias pat problemas Kupiansk ir net Rostov. Na ką, demilitarizuotojai – gal paplosit savo vadams, ar kokį šokį sutrepsėsit „pabedos“ proga? Aaa, nebeturite kuo nei ploti, nei trepsėti? Nu, ką dabar darysi, anksčiau galvoti reikėjo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top