Karas Ukrainoje. Septynišimtoji (sausio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Belhorodo srityje numuštas nukrito agresoriaus karinis transporto lėktuvas ll76. Toliau informacija ir vertinimai prieštaringi:

📍Agresorius teigia, kad ukrainiečiai numušė lėktuvą, kuriame į belaisvių mainus skraidinti 65 Ukrainos kariai. Esą lėktuvas numuštas Patriot raketa.

📍Ukrainos žiniasklaida cituoja neįvardintus šaltinius ukrainiečių oro pajėgose. Jų teigimu jie numušė šį lėktuvą, tačiau teigia, jog jame buvo S300 raketos, kuriomis apšaudomas Charkivas. Ukrainos oro pajėgos oficialiai patvirtina, kad šiuo maršrutu rusų šaudmenys keliauja nuolat.

📍Oficialiai Ukrainos karinė žvalgyba patvirtino, kad šiandien turėjo įvykti apsikeitimas belaisviais, tačiau Kyjivas nebuvo informuotas apie šiuo maršrutu lėktuvu į Belhorode skraidinamus belaisvius.

📍Lėktuvo skrydžio virš Belhorodo metu agresorius raketomis S300 šaudė Charkivo link.

📍Sudužimo vietoje nematome žmonių kūnų ar kūno dalių. https://t.me/arrowsmap/3276?single Rusai teigia, jog jos išmėtytos 1,5 – 2 km spinduliu nuo kontakto su žeme vietos. Jei lėktuvas būtų subyrėjęs ore – tai įmanoma. Tačiau lėktuvas žemę pasiekė degantis, tačiau nesubyrėjęs. Kontakto su žeme metu įvyko galingas sprogimas, kurio rezultate iš lėktuvo nedaug kas liko.

📍Tokiai didelei belaisvių grupei neva priskirti tik 3 prižiūrėtojai, nors tai prieštarauja rusų procedūroms. https://t.me/zloyodessit/20886

Labai neaiški istorija. Tai, kad visa agresoriaus propagandos mašina su vyriausiuoju įgaliotiniu pachmielo klausimais d.medvedevu priešakyje suskubo kaltinti V.Zelenskio režimą, tikėtina, kad tai kremliaus suplanuota operacija kelti vidines įtampas Ukrainoje, diskredituoti ją tarptautinėje arenoje. Juk ne veltui rusai sako, kad lėktuvas numuštas Patriot raketa. Tikėtinas tikslas, kad ukrainiečių jų daugiau nebegautų.

Negalima atmesti versijos, kad rusai surengė provokaciją – lėktuvą su belaisviais skraidino įprastu karinių krovinių maršrutu, paleido antį, kad ten svarbus karinis krovinys ir ukrainiečiai jį numušė. Tuo pačiu gali būti, kad rusai numušė patys – kad ukrainiečiai taip arti sienos pritraukinėtų Patriotus yra mažai tikėtina. Gal lėktuve ir nebuvo jokių belaisvių? Versijų daug.

Žiūrim ką turim fronte:

📌Luhansko kryptis.

📍Svatovė. Rusai atakuoja Tabakivkos-Krochmalnės ruože, bando vystyti taktinę sėkmę, tačiau ukrainiečiai apsigynė.

📍Kremina. Sunkios kautynės ne tik pietinio flango miškuose, bet ir Ternyj ruože. Rusams pavyko kiek išplėsti no man land, tačiau ukrainiečiai kontratakuoja. Situacija permaininga.

📍Lysyčanskas. Rusai tęsia atakas prie Bilohorivkos, pasistūmėti jiems nepavyksta. Tuo tarpu prie Veselės šiandien kiek ramiau. Atsižvelgiant į tai, kad neseniai čia atvyko rusų desantininkai, tai gali būti tyla prieš audrą.

📌Donecko kryptis.

📍Bachmutas. Tęsiasi sunkios kautynės, esminių pakitimų nėra.

📍Avdijivka – Vuhledaras.

· Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos toliau išlaiko pozicijos Stepovės prieigose, agresoriui pavyko nežymiai išplėsti no man land chemijos produktų gamyklos teritorijos prieigose.

· Rytinis flangas. Snukiadaužis tęsiasi. Nepatvirtintais duomenis ukrainiečiai surengė eilę sėkmingų kontratakų, rusai buvusioje poilsio bazėje „Caro medžioklė“ spaudžiami iš flangų.

· Pervomaiskės ruože be pakitimų.

· Marijinka – Vuhledaras. Rusai tęsia atakas jau įprastomis kryptimis – Heorhivka ir Novomykhailivka. Kontaktinėje linijoje sunkios kautynės, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📌Zaporižės kryptis. Nors oras labai prastas, tačiau Robotynės pleište abi pusės vykdo lokalias atakas pėstininkų grupėmis.

📌Pietų kryptis. Tęsiasi sunkios kautynės kairiajame Dniepro krante. Agresorius dronais ir artilerija atakavo Beryslavą ir Chersoną.

2.8 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top