Karas Ukrainoje. Šeši šimtai aštuntoji (spalio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Viešoje erdvėje pasirodė informacija, neva HAMAS dėkoja Ukrainai už parduotus iš Vakarų gautus AT4 ir NLAW. Šis, prieš Vakarus nukreiptas, PSYOPS puikiai dekonstruotas čia: https://t.me/zloyodessit/20334. 1) Vaizdo įraše ginklai jau panaudoti, 2) video ir foto medžiagoje prieš Izraelio karius jų panaudojimo nėra, 3) tariami palestiniečiai neįprastai santūrūs „gavę” tokio pobūdžio ginklus. Taigi, skeltanagis pigiais triukais bando paveikti Vakarų sprendimų priėmėjus ir visuomenes nebetiekti karinės paramos Ukrainai. Nuovargio ir rinkimų JAV kontekste, tai gali turėti efektą.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Rusai suintensyvino operacijas šiauriniame flange. Neatmestina, kad jie ėmė kaitalioti smūgių kryptis, siekdami ištampyti ukrainiečių gynybą, galimai ruošia didesnį smūgį pasirinktoje pagrindinėje kryptyje (pvz. centriniame ruože).

📍 Kremina. Sunkios kautynės vyksta pietiniame flange. Vis daugiau ženklų, kad rusai čia perkelia pagrindines savo sektoriaus pastangas.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Agresoriaus aktyvumas plečiasi ir intensyvėja. Rusams pavyko užimti keletą Ukrainos gynėjų pozicijų prie Ivanivske, okupantai tęsia spaudimą Orihovo Vasilivka – Khromove ruože. Ar tai virs rimta grėsme ir privers ukrainiečius koreguoti savo planus pietiniame flange? Stebėsime situaciją.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai tęsia puolimo operacijas, pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

📍 Avdiivka – Mariinka

📎 Šiauriniame flange rusai dar šiek tiek išplėtė savo pozicijas rytinėje geležinkelio pusėje, ukrainiečiai ginasi vakarinėje pusėje. Nepatvirtintais duomenimis, agresorius dalinai arba visiškai užėmė svarbias aukštumas Krasnohorivka pietuose – pietvakariuose. Tai Ukrainos pajėgoms gali sukomplikuoti ruožo Berdychi – Stepove (vakarinė geležinkelio pusė) gynybą.

📍 Pervomaiske ruože. Rusai pamanė, kad vakar/užvakar užtektinai pasistūmėjo flanguose ir vėl rovė link Tonenke. Ukrainiečiai atmušė ataką. Agresoriaus karo propagandistai praneša apie ukrainiečių kontratakas prie Opytne.

📍 Mariinka – Pobeda ruože vyksta sunkios kautynės.

📍 Vuhledar. Tęsiasi mūšiai prie Novomykhailivka, rusams pasistūmėti nesiseka.

📌 Zaporizhia kryptis

Ukrainiečiai surengė smūgį Berdyansk apylinkėse. Kas konkrečiai atakuota patikimų duomenų trūksta, tačiau mieste ir aplink karinių taikinių daugiau nei užtektinai.

📍 Orihiv. Ukrainiečiai tarsi su dilde lygina rusų flangus Robotyne pleište. Darbas ilgas ir kruvinas. Agresorius kontratakuoja.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi abipusės lokalios kontratakos.

📌 Pietų kryptis

Kabūm Sevastopol. Taip pat rusai praneša apie ukrainiečių jūrinių dronų aktyvumą prie vakarinės Krymo pakrantės. Tęsiasi mūšiai rytiniame Dniepro upės krante, Ukrainos gynėjai išlaiko nedidelius placdarmus 😉

1.6 21 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
66 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
66
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top