Karas Ukrainoje. Šeši šimtai aštuoniasdešimt devintoji (sausio 13) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius vėl surengė didesnio masto kombinuotą ataką. Atakuojama buvo 45 įvairaus tipo raketomis ir trimis Shahed dronais. Ukrainos gynėjams pavyko numušti 7 raketas Kh101, tačiau pavojingiausios (6 Kinzhal, 6 Iskander ir 6 Kh22) išvengė ukrainiečių oro gynybos. Tiesa, ukrainiečiai teigia, kad dalį jų nuslopino EW priemonėmis ir šios nukrito nepasiekusios taikinių. Anksčiau apie tokį raketų likvidavimo būdą Ukrainos pajėgos neskelbdavo (nebent mes buvome neatidūs). Kaip ten bebūtų, akivaizdu, kad rusai tobulina smūgių taktiką, neretai atakuodami moderniomis oro gynybos sistemomis nepridengtas Ukrainos vietoves.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Kontaktinėje linijoje sąlyginis štilis, okupantai vykdo lokalias atakas prie Synkivka. Abi pusės persigrupuoja ir ruošiasi ateities operacijoms.

📍 Kremina. Sunkūs mūšiai vyksta pietiniame flange esančiuose miškuose – nei viena pusė nenusileidžia ir vykdo puolamąsias operacijas.

📍 Lysychansk. Agresorius suintensyvino veiksmus prie Spirne, rusams pavyko nežymiai pasistūmėti no mans land.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas šiauriniame ir pietiniame flange, tačiau padėtis išlieka sudėtinga. Agresorius skelbia, jog yra jaučiamas ukrainiečių artilerijos šaudmenų trūkumas (retesni apšaudymai), tačiau pripažįsta, kad padėtį išlygina Ukrainos gynėjų valdomi FPV ir kiti mažieji dronai. Rusų teigimu, šie dronai įskrenda neįprastai giliai į jų kontroliuojamą teritoriją (tikėtina, naudojant retransliatorius) ir ten atakuoja aukštos vertės taikinius (šarvuotą techniką, artileriją, logistinį transportą ir pan).

📍 Avdiivka – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai labai stengiasi įvykius perlaužti sau naudinga linkme. Į mūšį meta jau ne tik 1-ojo „separų” korpuso brigadas, bet ir reguliarus. Nors kautynės labai sunkios, tačiau ukrainiečiai išlaiko turimas pozicijas. To iliustracija štai šis video, kur M2 Bradley sulupa rusų T90M: https://t.me/ButusovPlus/7386?single.

📎 Rytinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pervomaiske ruože. Sunkios kautynės tęsiasi prie Pervomaiske. Rusai juda no mans land, mūšio baigtis neaiški.

📎 Mariinka – Vuhledar. Panašu, neklydome sakydami, kad po ukrainiečių kontratakos, Novomykhailivka rusams yra antraeilis taikinys, o prioritetas – pasiekti kelių susikirtimą Kostyantinivka bei tokiu būdu komplikuoti Ukrainos vienetų padėtį ne tik Novomykhailivka, bet ir Pobeda bei Vuhledar. Tai patvirtina agresoriaus atakos link Kostyantinivka, čia okupantams pavyko išplėsti no mans land.

📌 Zaporizhia krytis.

📍 Prie Staromayorske ukrainiečiai nežymiai pasigerino savo padėtį, o Robotyne pleište taktinę sėkmę pasiekė rusai. Jie sau naudinga linkme išlygino kontaktinę liniją prie Verbove.

📍 Ukrainiečių raketos vėl pasiekė taikinius Berdyansk.

📌 Pietų kryptis.

Nepatvirtintais duomenimis, ukrainiečiams nežymiai pavyko išplėsti placdarmą prie Krynki, tačiau tokie laimėjimai yra labai trapūs. Agresorius su artilerija ir dronais bando atakuoti valtis su ukrainiečių logistika, sužeistaisiais bei šviežiomis pajėgomis.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top