Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devyniasdešimt aštuntoji (sausio 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Luhansko kryptis.

Agresorius skleidžia dezinformaciją, jog neva Ukrainos kariškiai apsigyvena Kharkiv gyvenamųjų namų rūsiuose. Taip esą fOšystai bando prisidengti civiliais, o apšaudymų metu esą moterims, seneliams ir vaikams nebus kur pasislėpti. Tokiomis fake news agresorius bando pateisinti savo ankstesnius smūgius į gyvenamuosius rajonus bei prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas nuteikti Ukrainos civilius. Tikėtina, artimiausiu metu rusai raketomis smogs į gyvenamuosius rajonus, o dėl civilių aukų apkaltins Ukrainos kariuomenę. Standartinis rusų propagandos modus operandi.

📍 Svatove. Agresoriaus operacijos bandant išvystyti taktinę sėkmę Tabakivka – Krokhmalne ruože kiek sumenko. Prie to ženkliai prisideda ukrainiečiai – jų kontratakos kausto okupantų veiksmus. Tuo pačiu vėl suintensyvėjo rusų puolimo operacijos prie Synkivka. Gali būti, kad toks puolimo ašių/krypčių kaitaliojimas yra bandymas išvarginti Ukrainos pajėgas.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Terny ir pietinio flango miškuose. Situacija iš esmės yra be pakitimų.

📍 Lysychansk. Agresorius tęsia atakas prie Bilohorivka, rusai skelbia, jog jiems pavyko pasistūmėti. Ukrainietiški ir nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina.

📌 Donecko kryptis.

Savaitgalį apšaudytas Doneck miestas. Agresorius praneša, kad žuvo 27 civiliai, tačiau OSINT specialistai pripažįsta, jog trūksta nuotraukų ir vaizdo medžiagos, kad būtų galima tiksliai pasakyti kuo ir iš kur buvo šaudyta. Rusai sako, kad buvo 155 mm artilerijos apšaudymas, tačiau aiškių įrodymų nepateikia. Viena iš versijų, kad buvo šaudyta 120 mm minosvaidžio minomis. Tik priminsime, kad dar nuo 2014 m. buvo gana įprasta praktika, kai separatistai patys apšaudydavo savo kontroliuojamus gyvenamuosius rajonus. Ar istorija kartojasi, ar visgi tai ukrainiečių darbas? Trūksta duomenų.

📍 Bakhmut. Sektoriuje padėtis išlieka stabiliai sunki. Rusai atakuoja Bohdanivka – Ivanivske ir Klishiivka ruožuose, no mans land esančios pozicijos eina iš rankų į rankas. Savo ruožtu, Andriivka – Kurdiumivka ruože aktyvesni yra Ukrainos gynėjai. Okupantai pripažįsta, kad jie buvo priversti atsitraukti.

📍 Avdiivka – Vuhledar. Siekdamas sutrikdyti ukrainiečių grupuotės aprūpinimą ir pajėgų rotaciją, agresorius vėl smogė Popkrovsk.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės, Ukrainos pajėgų 47-oji mechanizuotoji brigada bei kiti vienetai išlaiko pozicijas, o radę progą kontratakuoja.

📎 Rytinis flangas. Ukrainos pajėgos suintensyvino artilerijos ugnį ir ėmė kontratakuoti. Jie bando išmušti agresorių iš užvakar jo užimtų pozicijų buvusioje poilsio bazėje „Caro medžioklė“. Mūšio baigtis kol kas dar nėra aiški.

📎 Pervomaiske ruože. Tęsiasi susidūrimai, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📎 Mariinka – Vuhledar. Agresoriui šiek tiek pavyko pasistūmėti no mans land esančioje Heorhiivka gyvenvietės prieigose. Tuo tarpu prie Novomykhailivka rusai bando ne tik užeiti į pačią gyvenvietę, bet ir prasimušti link kelio atkarpos Vuhledar – Pobieda. Ukrainos vienetai sugebėjo apsiginti.

📌 Zaporizhia krytis.

📍 Orihiv. Ukrainiečiai surengė eilę lokalių atakų prie Verbove, jiems pavyko čia atsiimti keletą pozicijų. Okupantai skundžiasi, kad ukrainiečių dronai dominuoja danguje.

📍 Velyka Novosylka. Savaitgalį prie Urozhaine vyko snukiadaužis. Agresorius bandė atsiimti keletą pozicijų, iš dalies jiems tai buvo pavykę, tačiau vakar Ukrainos gynėjai kontratakavo ir susigrąžino trumpam prarastas pozicijas.

📌 Pietų kryptis.

Didelių pakitimų kontaktinėje linijoje nėra, ukrainiečiai išlaiko pozicijas kairiajame Dniepro upės krante. Čia taip pat rusai pripažįsta, kad Ukrainos pajėgos gausiau bei efektyviau naudoja dronus. Lyg to būtų maža, agresoriui ir toliau nepavyksta išspręsti kylančias problemas dėl ukrainiečių pranašumo elektroninės kovos (rusams nepavyksta nusodinti/perimti ukrainiečių naudojamus dronus) bei artilerijos (danguje kabantys Ukrainos gynėjų dronai leidžia jiems efektyviau aptikti ir naikinti taikinius) srityse. 😃

🚨 Gera girdėti, kad ukrainiečių dronai tampa vis sunkiau pagaunami. Jeigu Jūs norite nors truputi prisidėti prie ir toliau sėkmingo ukrainiečių dronų veikimo kontaktinėje linijoje, kviečiame aukoti mūsų akcijoje #frontopaukščiai. 🦅 Jau yra surinkta virš 10 000 eur.! 🫡

📌 Apie akcija daugiau informacijos rasite čia: https://www.facebook.com/Parakomanai/posts/395933806159269

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top