Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devyniasdešimt ketvirtoji (sausio 18) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Prancūzija šiandien pažėrė gerų naujienų. Į jos formuojamą artilerijos koaliciją Paryžiaus indėlis – 78 Cezar haubicos. Tiesa, kaip visada yra niuansų – haubicos bus pagamintos ir pristatytos į Ukrainą per metus. Tuo pačiu Prancūzija Ukrainai SCALP raketas bei prancūziškus JDAM’ų analogus. Vive la France! 🇫🇷

📌Luhansko kryptis.

📍Svatovė. Rusai suaktyvino veiksmus sektoriuje. Jie rengė atakas Synkivkaoje bei Berestovėj e. Tikėtina agresorius bando savo tradicinį manevrą – plečia atakakų geografiją, bando ištampyti ukrainiečių pajėgas tikėdsmiesi užčiuopti silpną gynybos vietą.

📍Kremina. Agresorius baksnoja beveik visoje kontaktinėje linijoje, ukrainiečiai ne tik ginasi, bet ir kontratakuoja.

📍Lysyčanskas. Ukrainiečiai buvo privesti šiek tiek atsitraukti prie Bilohorivkos. Esmingai situacijos kontaktinėje linijoje tai nekeičia, tačiau agresoriaus spaudimas sektoriuje išlieka aukštas. Tęsiasi sunkios kautynės

📌Donecko kryptis.

📍Bachmutas. Tęsiasi sunkios kautynės šiauriniame ir pietiniame flange, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍Avdijivka – Vuhledaras.

· Šiaurinis flangas. Agresorius bando atakuoti beveik visoje kontaktinėje linijoje, ukrainiečiai ir toliau neleidžia jiems pasistūmėti. Tikėtina situacija snslogiška kaip Svatovės ir Kreminos sektoriuose – toks atakų geografijos išplėtimas gali būti sietinas su siekiu ištampyti ukrainiečių gynybą, rasti silpną vietą gynyboje ir tuomet konstruoti smūgiu perlaužti įvykių eigą sau naudinga linkme. Tą ukrainiečiai puikiai supranta. Tuo labiau, kad toks daužymasis į visas puses silpnina pačių rusų gynybinį budrumą. Neatmestume, kad ukrainiečiai gali rusus pabandyti prigauti surengdami eilę didesnių kontratakų. Patogiausia tai padaryti Keramiko – Oleksandropilio ruože – leidžiantis nuo aukštumų perkirsti šiaurinį flangą į dvi dalis.

· Rytinis flangas. Be pakitimų.

· Pervomaiskės ruože. Tęsiasi rusų operacijos Pervomaiskės-Nevelskės ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

· Marjinka – Vuhledaras.

a) Rusai toliau atakuoja prie Krasnohorivka, ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Tuo pačiu rusai tęsia operaciją prie Heorhivka, tačiau čia jų puolimas įstrigęs.

b) Prie Novomychailivkos padėtis išlieka sunki. Rusai toliau bando nuo gyvenvietės pietvakarinių prieigų stumtis link Konstyantinivkos ir perkirsti kelią Vuhledaras-Pobeda, taip pat bando įžengti į pačią Novomychailivką. Situacija dinamiška, pozicijos eina iš rankų į rankas.

📌Zaporižės krytis. Kontaktinėje linijoje tęsiasi sąlyginis štilis, daugiausia darbo žvalgams ir artileristams.

📌Pietų kryptis. Agresorius skelbia, kad jo pajėgoms pavyko pasistūmėti Krynkų ir iki minimumo sumažinti čia esantį ukrainiečių placdarmą. To nepatvirtina nei ukrainietiški, nei nepriklausomi šaltiniai. Kas aišku, tai kad rusų bandymai įsitvirtinti salose Dniepre ir toliau nėra sėkmingi – jie toliau bando taip atkirsti ukrainiečių aprūpinimo ir rotacijų kelius, tačiau agresorių poliruoja ukrainiečių artilerija ir dronai.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top