Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devyniasdešimt penktoji (sausio 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos surengė sėkmingą smūgį Bryansk srityje. Pataikyta į degalų saugyklą prie Klyntsy, netoli yra eilė agresoriaus karinių objektų. Ukraina skelbia, jog agresorius smogė visapusiškai pasenusia, 300 km galinčia skristi, priešlaivine raketa P35. Agresoriaus karo propagandistai atvirai sako, kad iš jos nesitiki didelių kovinių efektų. Tačiau jų vertinimu, ši raketa gali pasitarnauti kaip masalas ukrainiečių oro gynybai, kai rusai smūgiuos moderniomis raketomis.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Šiauriniame flange rusai tęsia operacijas. Prie Synkivka tęsiasi lokalūs susidūrimai ir okupantai suintensyvino operacijas prie Yahidne. Čia jiems pavyko kelis šimtus metrų pasistūmėti no mans land. Tuo pačiu, pasirodė informacija, kad rusams pavyko pajudėti link Tabakivka, tačiau detalių trūksta. Gali būti, kad agresorius keičia pagrindinių pastangų kryptį nuo bevaisės Synkivka link Yahidne – Tabakivka – Berestove.

📍 Kremina. Tęsiasi kautynės Terny ruože bei miškuose pietiniame flange, Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Lysychansk. Agresorius tęsia gana intensyvų puolimą. Tęsiasi rusų operacijos prie Bilohorivka, tačiau čia ukrainiečiai apsigynė. Tuo tarpu prie Vesele, okupantai sugebėjo pasistūmėti (tai nulėmė agresoriaus metodiškas darbas su atakos dronais). Didžiausia bėda ne tiek tai, kad rusai perėmė visos griuvėsiais virtusios gyvenvietės kontrolę, bet galimai didesnė bėda – agresoriaus rankose atsidūrusios, šiaurės rytuose esančios, aukštumos. Tikėtina, kad agresorius bandys vystyti taktinę sėkmę:

📎 Sieks nustumti ukrainiečius nuo Rozdolivka – Vesele ruože esančių kalvų, taip pasiekiant Bakhmutka upę prie Pereizne – Kuzymivka ir siekiant sudaryti sąlygas pasiruošti aukštumų aplink Fedorivka – Sviato Pokrovske puolimui;

📎 Palei geležinkelio liniją atakuos į šiaurę link Vyimka, su tikslu pasiruošti aukštumų aplink Verkhnokamyanske – Ivano Daryivka puolimui;

📎 Šiomis ir kitomis operacijomis bandys sudaryti sąlygas Syversk puolimui.

Kad rusai to nori, matosi plika akimi, tačiau ar jie sugebės sutelkti reikiamą kiekį pajėgų ir ar ukrainiečiai nesugriaus šių agresoriaus šlapių svajonių – klausimas kol kas atviras (galimas rusų VEV vizuale).

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Kontaktinėje linijoje be didelių pakitimų. Sunkios kautynės vyksta prie Bohdanivka ir Klishiivka.

📍 Avdiivka – Vuhledar. Ukrainos viešoje erdvėje pranešama, neva rusai pasiekė sėkmę be mūšio ir kalbama apie greitą Avdiivka praradimą. Tai kad dėl tokios nesėkmės kaltinama aukščiausia Ukrainos valdžia rodo, kad čia be politinio dvoko neapsieita. Agresoriaus soc. tinkluose jokios euforijos nėra, grandiozinės pergalės niekas neskelbia. Stebėsime situaciją.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius vis nepavargsta lysti į Stepove. Nepavargsta, nes čia užėję greitai gulasi pailsėti amžiams.

📎 Rytinis flangas. Okupantams pavyko pasistūmėti keletoje pozicijų ir išplėsti no mans land, mūšiai tęsiasi.

📎 Pervomaiske ruože. Tęsiasi sunkios kautynės įprastuose ruožuose.

📎 Mariinka – Vuhledar. Agresorius tęsia puolimą Heorhivka ir Novomykhailivka prieigose, Ukrainos pajėgos apsigynė.

📌 Zaporizhia krytis

Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis

Vakar „išvadavę“ Krynki ir „nugalėję“ tūkstančius fOšystų, šiandien rusai yra kuklesni. Propagandiniuose kanaluose randama informacija apie sunkius mūšius kairiajame Dniepro upės krante. Ukrainos gynėjai tęsia sunkų darbą išlaikant placdarmus.

2.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top