Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devyniasdešimt šeštoji (sausio 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Nuotraukoje TAS Bradley ir TAS jo ekipažas, kuris šią savaitę sulupo „analogų neturintį” rusų T90M (https://t.me/ukrainian_militant/20861). Beje, iki karo vienas ekipažo narys buvo mokytojas, kitas dirbo motomechaniku. Čia į temą, kad “rezervistams užtenka gieškę prisiminti kaip ardyti, po placą prieš kameras pažygiuoti, o rimtus dalykus karo metu darys profai” 🙂

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Aiškėja padėtis Krokhmalne – Tabakivka ruože. Buvo nerimą keliančių kalbų, kad agresorius pralaužė ukrainiečių gynybą ir vystė taktinę sėkmę į Ukrainos pajėgų gynybos gilumą. Aiškėja, kad Ukrainos gynėjai buvo priversti prie Krokhmalne atsitraukti už kelio Krokhmalne – Kupjansk, tačiau rusai galiausiai buvo sustabdyti. Jie ne tik negali prasiveržti tolyn, bet ir negeba įsitvirtinti išsiplėtusioje no mans land. Sunkūs mūšiai tęsiasi, labai tikėtina, kad okupantai čia koncentruos pastangas.

📍 Kremina. Be kitų lokalių operacijų, rusai itin intensyviai spaudžia pietinio flango miškuose ir bando prasimušti iki Severskyi Donets upės. Tokia pastangų koncentracija tik patvirtina prielaidą, kad agresorius bando kurti įtampos židinį aplink Syversk. Ukrainos pajėgos apsigynė.

📍 Lysychansk. Antra žnyplių link Syversk dalis – rusų operacijos Vesele, Spirne ir Bilohorivka ruožuose toliau tęsiasi. Ukrainiečiai pozicijas išlaikė.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Atrodo, kad rusų puolimas Bohdanivka ir Klishiivka yra įstrigęs. Esminis klausimas – ar agresorius turi rezervų, kuriuos metęs prieš išsekusias Ukrainos pajėgas galėtų persverti situaciją savo naudai? Matant mūšių suintensyvėjimą kituose sektoriuose, abejotina, kad okupantai čia ir dabar turėtų pajėgių rezervinių vienetų.

📍 Avdiivka – Vuhledar:

📎 Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės Stepove – Vesele ruože tęsiasi, pozicijos eina iš rankų į rankas. Čia įrodymas, kad Ukrainos gynėjai nesėdi rankų sudėję: https://t.me/brygada47/428.

📎 Rytinis flangas. Kaip ir buvo galima tikėtis vakarykštės dramatiškos žinios apie “be 5 minučių ukrainiečių prarastą Avdiivka” nepasitvirtino. Taip, agresoriui pavyko pasistūmėti į vakarus nuo pramoninio rajono, galimai ukrainiečiai buvo priversti palikti buvusią poilsio bazę “Caro medžioklė”. Tačiau ji remiasi į aukštumas, kurias kontroliuoja Ukrainos pajėgos. Taigi, padėtis nemaloni, tendencija ne džiuginanti, bet miestas laikosi. Tiesa, galima prisiminti, kad tokia buvo ir Severodonetsk miesto gynybos pabaigos pradžia. Reikia viltis, kad ukrainiečiai išmoko skaudžias pamokas.

📎 Pervomaiske ruožas. Agresorius intensyvina operacijas Tonenke – Severne link. Tikėtina, jie bando pasinaudoti padėtimi rytiniame flange ir sumaišties sąlygomis pasistūmėti šiame ruože. Ukrainos vienetai išlaikė pozicijas.

📎 Mariinka – Vuhledar. Tęsiasi sunkios kautynės Heorhivka ir Novomykhailivka prieigose. Rusams pajudėti į priekį nepavyksta.

📌 Zaporizhia ir Pietų kryptys

Veiksmus ant žemės riboja prastos oro sąlygos. Dirba abiejų pusių artilerija.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top