Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devyniasdešimt trečioji (sausio 17) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius surengė didesnio masto smūgį dronais – savižudžiais. Naktį rusai paleido apie 20 Shahed dronų, daugiausia taikytasi į objektus Charkive ir Odesoje, o antroje dienos pusėje buvo girdėti sprogimai Krivyj Rihe. Nors ukrainiečiams pavyko numušti 19 dronų, tačiau tas vienas prasprūdęs ir numuštų dronų nuolaužos padarė savo kruviną darbą. Tuo pačiu, rusai Charkivui smogė raketomis S300, o Odesa atakuota Oniks raketomis. Susidaro įspūdis, kad tai rusų žvalgyba mūšiu (oro gynybos tikrinimas) prieš artėjantį didesnį kompleksinį smūgį Ukrainos karinei ir civilinei infrastruktūrai.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatovė. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Kremina. Okupantai toliau bando pralaužti Ukrainos vienetų gynybą prie Terny bei miške į šiaurę nuo Syverskyj Doneco upės. Taip pat fiksuojamas agresoriaus bandymas išvystyti prieš kelias dienas pasiektą taktinę sėkmę šiauriniame flange (Makijivka). Ukrainos pajėgos visuose ruožuose išlaikė pozicijas.

📍 Lysyčanskas. Kartu su puolimo operacijomis Kreminos sektoriuje, rusai bando judėti ir šiame sektoriuje. Lokalios atakos tęsiasi beveik visoje kontaktinėje linijoje. Karščiausia yra prie Bilohorivkje bei Veselėje, bet ir čia rusams nesiseka pajudėti į priekį.

📌 Donecko kryptis

📍 Bachmutas. Fiksuojamas mūšių suintensyvėjimas. Agresorius vis bando perimti aukštumų prie Bohdanivkos kontrolę, Ukrainos pajėgos kontratakuoja. Panaši padėtis ir pietiniame flange. Vertinant bendrai – padėtis sunki, tačiau stabili.

📌 Avdijivka – Vuhledaras:

📎 Šiaurinis flangas. Po ilgo laiko čia rusai surengė daugiausia atakų jei įmtume visą sektorių. Agresorius intensyviai puola Stepovės, tačiau rezultatas kaip įprasta. Antra diena aktyvūs mūšiai vyksta chemijos produktų gamyklos – Veselės ruože. Okupantai organizuoja kuopos dydžio mechanizuotų vienetų atakas (pvz. puola 10 tankų, remiami skyriaus dydžio pėstininkų grupių). Savo ruožtu, Ukrainos artileristai, pėstininkai ir dronistai juos sutinka karštai. Taip pat rusai pėstininkų grupėmis atakuoja prie Kamiankos, tačiau ir čia Ukrainos gynėjai sugebėjo juos atmušti. Tokiu būdu, galima teigti, kad rusai bando sukurti įtampos židinius visoje šiaurinio flango kontaktinėje linijoje, ieškoti silpnų vietų ukrainiečių gynyboje, su tikslu jose koncentruoti pajėgas ir pabandyti pralaužti Ukrainos pajėgų gynybą.

📎 Rytinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pervomaiskės ruožas. Rusai toliau aktyvūs Pervomaiskės – Nevelskės ruože, tačiau pasistūmėti jiems nepavyksta.

📍Marjinka – Vuhledaras:

🖇️ Rusai tęsia stuksenimą prie Krasnohorivkos, čia jiems pavyko nežymiai išplėsti no mans land. Neatmestina, kad ukrainiečiai paliko netiesioginės ugnies (pagrinde artilerinės) sudaužytas pozicijas, kuriose nebebuvo kaip gintis bei perėjo į naujas (vėlesnes) iš anksto įrengtas pozicijas. Tokia ta gynybos rutina.

🖇️ Prie Novomychailivkos padėtis nesitaiso. Agresorius pripažįsta tai, ką spėjome anksčiau – jo tikslas ne tiesiog užimti Novomychailivką, o perkirsti kelią Vuhledaras – Pobeda. Sunkios kautynės čia tęsiasi, rusai lenda iš visų pusių ir bando priversti Ukrainos gynėjus palikti įtvirtintą rajoną. Karščiausia atmosfera yra pietvakarinėse Novomychailivkos prieigose. Nors gynėjai išlaiko pozicijas, tai jiems kainuoja brangiai.

📌 Zaporižės krytis

Be pakitimų. Mūšių dinamiką toliau ženkliai įtakoja oro sąlygos (dėl sniego ir vėjo labai apribotas dronų darbas, o be dronų abiejose pusėse mažai kas kiša nosį). Robotynės pleište tęsiasi kautynės dėl flangų, agresorius praneša, kad čia pasirodė ukrainiečių vienetai su PKM Bradley. Taip pat taktinis pasistumdymas vyksta prie Piatichatkų. Kontaktinė linija nepakitusi.

📌 Pietų kryptis

Tęsiasi rutininiai susidūrimai kairiajame Dniepro krante. Vis sparčiau artėja momentas, kada Ukrainos vadovybė turės priimti sprendimą dėl tolimesnės operacijos eigos: 1) atitraukti didvyriškai rusų pajėgas ilgą laiką kaustančius vienetus į dešinįjį krantą arba 2) plėsti placdarmą, su tikslu vystyti operacijas kairiajame Dniepro upės krante. Savo ruožtu, fiksuojami agresoriaus bandymai aktyviau veikti Dniepro salose. Neatmestina, kad jų tikslas gali būti jose įsitvirtinti ir taip dar labiau komplikuoti Ukrainos gynėjų aprūpinimą ir rotacijas per Dnieprą. Kol kas sekasi ne kaip – ukrainiečių artilerija puikiai dirba savo darbą. Tačiau signalas neramina.

2.8 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top