Karas Ukrainoje. Šeši šimtai devynioliktoji (lapkričio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Ukrainos pajėgoms problemų šiauriniame flange daugėja. Rusai įsitvirtino per pastarąsias dienas išplėstoje no mans land į pietus nuo Pershotravneve ir dar labiau priartėjo prie kelio Kupjansk – Krokhmalne. Iki kelio rusams liko apie 6 km, tad jis jau gali būti dengiamas efektyvia rusų artilerijos ugnimi. Tai kelia logistines ir pajėgų rotacijos problemas ukrainiečiams. Ukrainos pajėgoms gynybos gilumos ir kelių tinklo pakanka, kad sėkmingai vykdyti operacijas, tačiau Ukrainos gynėjams būtina išlaikyti aukštumas šiaurinėje kelio dalyje. Priešingu atveju, Kupjansk bus atkirstas (blokuotas) iš rytų.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai pietiniame flange, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Agresorius vėl ėmė vykdyti kontratakas prieš Klishiivka – Andriivka ruožo kalvose įsitvirtinusius ukrainiečius. Rezultatas nuspėjamas, tačiau tai trukdo Ukrainos vienetams įsitvirtinti rytinėje geležinkelio pusėje.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Mūšių intensyvumas kiek sumenko. Duomenys apie situaciją prie Stepove netikslūs, patys rusai aptakiai kalba, jog neva jie įsitvirtina prie geležinkelio, tačiau nepatikslina – rytinėje ar vakarinėje pusėje. Tikėtina, visgi rusams nepavyko įsitvirtinti vakarinėje geležinkelio pusėje.

📎 Pervomaiske ruožas. Rusams nežymiai pavyko pasistūmėti link Nevelske iš rytų, nuo kelio Pervomaiske – Pyski pusės. Iš esmės tai situacijos nekeičia.

📎 Mariinka – Pobeda ruožas. Be pakitimų.

📍 Vuhledar. Okupantų atakos aukštumose esančiose link Mykilske kiek aprimo. Ar tai tik laikina ramybė, sužinosime per artimiausias kelias dienas.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Abi pusės kovoja už geresnes taktines pozicijas no mans land. Situacija labai dinamiška, apkasai ir tranšėjos eina iš rankų į rankas.

📍 Velyka Novosylka. Kol kas savo progas vakariniame flange geriau išnaudoja rusai. Įsitvirtinę prie vandens kliūčių tarp Priyutne ir Staromayorske, jie ėmėsi daryt tai, ką prognozavome vakar – ėmė atakuoti Staromayorske į vakarinį flangą ir pasiekė taktinę sėkmę. Nesinorėtų, kad tai virstų tendencija.

📌 Pietų kryptis.

Popietę agresorius Kryme skelbia oro pavojų, uždarė Kerch tiltą. To priežastis – į orą pakilę ukrainiečių Su24(Storm Shadow nešėjai). Lauksime kabūm. Tuo tarpu Ukrainos gynėjai plečia savo operaciją kairiajame Dniepro krante. Ukrainos pajėgos ne tik išlaiko nedidelius placdarmus, bet ir intensyvina smūgius agresoriaus gynybos gilumoje, taip pelengvindami savo jūrų pėstininkų dalią, kurie ir laiko minėtus placdarmus. Ar tai tik trumpalaikis suintensyvėjimas, ar suplanuotas perėjimas į kitą operacijos etapą? Dar anksti užtikrintai atsakyti į šį klausimą. Stebėsime situaciją.

1.6 29 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
89 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
89
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top