Karas Ukrainoje. Šeši šimtai dvidešimt antroji (lapkričio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien agresoriaus KAB‘ų (koreguojamų aviabombų) naudojimas pasiekė rekordą – 103 smūgiai šiomis bombomis per dieną. Jų paskirtis atakuoti taikinius nešėjams (orlaiviams) neįskrendant į oponento oro gynybos veikimo zoną. T.y. laisvo kritimo metu bomba yra koreguojama ir dėl to padidėja jos tikslumas bei veikimo nuotolis, pvz. KAB500 gali siekti iki 40 km.

Esminė priblema yra ne pačios bombos, o jas nešantys orlaiviai. Atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos oro gynybos priemonės keli ar net keliolika kilometrų už kontaktinės linijos (dėl artilerijos ir dronų grėsmės), agresorius įgauna galimybę gana tiksliai ir sąlyginai saugiai atakuoti taikinius kontaktinėje linijoje. Kodėl sąlyginai saugiai? Nes labai tikėtina, kad ukrainiečių kontaktinę liniją iš esmės saugo sovietinės oro gynybos sistemos ir MANPAD’ai, o modernesnės ir toliau siekiančios sistemos (pvz. NASAMS) skirtos aukštesnės vertės objektams apsaugoti gynybos gilumoje. Sprendimas paprastas iki skausmo – 1) modernūs Ukrainos pajėgų naikintuvai, neprileidžiantys rusų orlaivių su KAB’ais prie kontaktinės linijos, 2) daugiau modernesnių ir galingesnių oro gynybos priemonių arčiau kontaktinės linijos, pridengenčios gynybinius rajonus jei ukrainiečių naikintuvai nespėtų reaguoti ir 3) elektroninės kovos priemonės, neleidžiančios laisvai veikti oro gynybos sistemų ieškantiems priešo dronams. Malonus sutapimas – į Rumuniją išvyko pirmi penki F16, kuriais priešą mušti mokysis Ukrainos pilotai.

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Rusai tęsia puolimo operacijas šiauriniame flange, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📍Kremina. Sektoriuje lokalūs susidūrimai, kontaktinėje linijoje pakitimų nėra.

📍Lysychansk. Be pakitimų.

📌Donecko kryptis. Dideli kabūm Doneck mieste. Fiksuota, kad Ukrainos pajėgos smogė taikiniams prie geležinkelio, tad tikėtina atakuota rusų logistika.

📍Bakhmut:

📎Šiaurinis flangas. Agresorius bando toliau leistis nuo kalvų ir užiminėti no man land Berhivka – Khromove ruože. Ukrainos pajėgos artilerijos ir kontratakų pagalba neleidžia rusams įsitvirtinti.

📎Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Šiaurinis flangas. Rusai toliau bando prasiveržti ir įsitvirtinti vakarinėje geležinkelio pusėje. Tai padaryti jiems nesiseka, ukrainiečiai atmuša jų atakas Stepove link. Taip pat tęsiasi sunkūs mūšiai prie terikono. Artilerija ne visada efektyviai veikia naikinat taikinius ant aukštumų, tad ukrainiečiai didžiąja dalimi remiasi FPV dronais. Pavyzdys štai čia:https://t.me/ButusovPlus/6077

📎Pervomaiske ruožas. Ukrainiečiai toliau išlaiko pozicijas, rusų bandymai prasiveržti Tonenke – Severne link nebuvo sėkmingi.

📎Mariinka-Pobeda ruožas. Agresorius ieško naujų variantų perlaužti įvykius savo naudai ir pastangas nuo Novomykhailivka (Vuhledar sektorius) perkėlė šiauriau Mariinka link Kransnohorivka (nemaišyti su Avdiivka šiauriniame flange esančia Krasnohorivka). Nepadėjo – Ukrainos pajėgos apsigynė.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Sprogimai Rostov prie Dono bei gaisras Tahanrog oro uoste – sutapimas? Vargu. Jau kurį laiką fiksuojamas ukrainiečių padidėjęs dėmesys agresoriaus logistiniams ir remonto centrams (laivų remonto dirbtuvės Kerch, sraigtasparnių remonto dirbtuvės prie Mariupol)

📍Orihiv. Rusų vakarykštės kontratakos aprimo, agresoriui nieko doro pasiekti nepavyko. Ukrainiečiai tęsia sunkų darbą poliruojant Robotyne pleišto flangus.

📍Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌Pietų kryptis. Agresorius pripažįsta dideles savo bėdas kairiajame Dniepro krante. Jo karo propagandistų teigimu ukrainiečių pajėgos Krynki ir kituose placdarmuose per porą savaičių išaugo nuo 100 iki 300 karių. Šiandien pasirodė vaizdai, kaip ukrainiečių BTR perplaukia į kairįjį krantą, tad placdarmuose Ukrainos pajėgos jau ima po truputį telkti šarvuotą techniką. Karo propagandistai skelbia, jog ukrainiečiai dešiniajame krante telkia rimtas pajėgas, rengia desantavimo priemones. Rusai skelbia, jog aišku, kad jie lengvai visus čia nugalėtų, bet yra „smulkmena“ – ukrainiečių elektroninės kovos priemonės ir artilerija šiame ruože per stipri. Koks artilerijos efektas turbūt aiškinti neverta (ypač šaudant nuo aukštesnio dešiniojo upės kranto), o EW kupolas trukdo agresoriaus žvalgybą, taikinių nurodymą bei neleidžia pilna apimtimi naudoti FPV dronų.

2 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top