Karas Ukrainoje. Šeši šimtai dvidešimt devintoji (lapkričio 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kabūm prie Maskvos (Kolomna). 😃 Šalia gyvenvietės agresorius gamina raketas „Kinzhal“, tačiau ar raketų gamybos procesas sutrikdytas sunku pasakyti.

📌Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Ukrainos pajėgos stabdo agresoriaus puolimą šiauriniame flange. Mūšių intensyvumas kiek sumenkęs, tačiau tai gali būti laikina. Pajėgų ir resursų tęsti operacijas rusai turi. Tai patvirtina ir atsinaujinusios rusų atakos pietiniame flange. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas prie Nadya.

📍 Kremina. Lokalūs susidūrimai prie Torske, tačiau bendrai žvelgiant sektoriuje dominuoja pozicinės kautynės.

📍 Lysychansk. Tikėtina, dėl problemų Bakhmut šiauriniame flange Ukrainos gynėjai kiek suaktyvino veiksmus Rozdolivka – Spirne ruože, tačiau operacijos yra labiau lokalaus pobūdžio.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Situacija sektoriuje komplikuojasi. Vakar išstūmęs ukrainiečius iš pozicijų prie Yahidne, agresorius užėmė no mans land ir įsitvirtina. Tokiu būdu kontaktinė linija čia iš esmės grįžo į šių metų gegužės – birželio situaciją, no mans land pleišto link Yahidne nebeliko.

📎 Tuo pačiu, okupantai tęsia puolimą Klishiivka šiaurės rytinėse prieigose ir bando perimti kalvų kontrolę. Ukrainos vienetai išlaiko pozicijas.

📎 Pietiniame flange atakuoti kalvose gerai įrengtas ukrainiečių pozicijas rusams gali būti problematiška. Todėl tikėtina, agresorius bandys tęsti puolimo operacijas šiauriniame flange tam, kad pasiekti kanalą, įsitvirtinti aukštumose Kalinivka – Bohdanivka – Khromove bei perimti kelio Kostyantinivka – Bakhmut kontrolę prie Ivanivske. Sėkmės atveju, tai: 1) sukeltų didelę grėsmę ukrainiečių pietiniam flangui, 2) leistų rusams pabandyti spręsti Orihovo Vasilivka problemą, 3) lengvintų ateities operacijas link Chasiv Yar. (skirtingai nei žiemą – pavasarį, rusams nereikėtų atakuoti į kalną, o būtų galimybė leistis nuo kalvų).

📎 Prieš tai įvardintas VEV sudarytu sąlygas rusams ruoštis Kostyantinivka puolimui, taip komplikuojant Avdiivka gynybą ukrainiečiams. Kita galima puolimo kryptis link Slovyansk, kas komplikuotų Ukrainos pajėgų grupuotės prie Syversk padėtis. Neatmestina, kad tikėdamiesi išpildyti šį VEV rusai taupo resursus Kremina sektoriuje, su tikslu smogti Syversk iš šiaurės. Galima prielaida, kad tai okupantai bandys padaryti rudens – žiemos kampanijos metu.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai tęsia puolimą prie Stepove, jiems nepavyksta užeiti į gyvenvietę. Tuo pačiu, agresorius bando apsaugoti savo flangą ir atakuoja link Keramik, o bandymai užimti chemijos produktų gamyklą prie terikono kiek sumenko.

📎 Pervomaiske ruožas. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams pasistūmėti link Tonenke – Severne.

📎 Mariinka – Pobeda ruožas. Tradiciškai sunkios kautynės, tačiau „mažasis Bakhmut” laikosi.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Mūšių intensyvumas kiek sumažėjo, ukrainiečiai įtvirtina taktinius laimėjimus prie Verbove (rytinis flangas).

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

📎 Ukrainos pajėgos bando dar labiau išplėsti savo placdarmą. Remiami artilerijos ir dronų ukrainiečiai mažomis grupėmis bando prasimušti iki kelio Oleshky – Obrivka (toliau veda į Nova Kahovka). Mūšio baigtis nėra aiški.

📎 Rusai jau kelinta diena KAB‘ais daužo ne tik kontaktinę liniją (kaip matome ne itin sėkmingai), bet ir Bersylav. Ši gyvenvietė yra dešiniajame Dniepro upės krante priešais rusų kontroliuojamą Kahovka. Mažai tikėtina, kad čia ukrainiečiai įrengė logistinį mazgą (per arti kontaktinės linijos), tad daužymo tikslas iki galo nėra aiškus. Agresoriaus karo propagandistai baiminasi, kad šiame ruože ukrainiečiai surengs dar vieną desantinę operaciją. Gali būti, tačiau reikia turėti omenyje, kad Dniepras čia gana platus. Labiausisi tikėtina, jog agresorius siekia sunaikinti čia galimai veikiančią Ukrainos pajėgų artileriją ir EW priemones. Priminsime, jos šios ukrainiečių priemonės yra vienas iš esminių faktorių, leidžiančių Ukrainos gynėjams išlaikyti placdarmus kairiajame upės krante.

1.8 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top