Karas Ukrainoje. Šeši šimtai dvidešimt šeštoji (lapkričio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šią naktį, šalia jau tradiciniais tapusių smūgių, agresorius surengė smūgį Kyiv. To nematėme senokai. Priežastis paprasta, sostinės oro gynyba yra itin efektyvi ir kurį laiką agresoriaus bandymai atakuoti Kyivą tebuvo jo resursų švaistymas. Tad kodėl dabar situacija pasikeitė? Galimai, buvome teisūs sakydami, jog rusų intensyvūs smūgiai (tame tarpe ir moderniausiomis raketomis) Odesai yra siekis ne tik sugriauti Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrą, bet ir bandymas priversti ukrainiečius čia permesti daugiau oro gynybos priemonių, taip natūraliai susilpninant kitus ruožus. Neatmestina, kad šią naktį rusai pasitikrino ar ši jų gudrybė suveikė, t.y. ar Ukrainos sostinės oro gynyba susilpnėjo. Panašu, kad sostinėje pirma girdėjosi sprogimai, o tik po to įsijungė oro pavojaus sirenos. Tai rodo, kad pirmas agresoriaus testas pavyko.

📌 Luhansko kryptis

Okupantų atakos Svatove šiauriniame flange nebuvo sėkmingos. Panašu, kad Ukrainos gynėjams pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau tikėtina, kad rusai tęs bandymus kirsti kelią Kupjansk – Krokhmalne.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Rusų operacijos šiauriniame flange sumenko. Tikėtina, agresorius pajuto galimybę perimti iniciatyvą pietiniame flange ir pajėgas koncentruoja ten. Labai intensyvios rusų atakos Klishiivka – Andriivka ruože, bandant perimti kalvų kontrolę. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Neatmestina, kad jie taip pat pabandys pasinaudoti rusų dėmesio ir pajėgų susitelkimu pietiniame flange bei atakuos kur nors kitame ruože, pvz. prie Kurdiumivka.

📍 Avdiivka – Mariinka:

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai kirto geležinkelį ir pabandė įsitvirtinti rytiniame Stepove pakraštyje, tačiau sutelktu Ukrainos pajėgų artilerijos, FPV dronų bei manevrinių vienetų smūgiu, agresoriaus pajėgos buvo sunaikintos: https://t.me/DeepStateUA/18033 (beje, rusų puolimą atrėmė Ukrainos pajėgų 47-oji brigada, kuri po mūšių prie Robotyne persigrupavo ir panašu, yra mesta gesinti gaisro prie Avdiivka). Neabejotinai okupantai bandys dar kartą. Kaip ir spėjome, ukrainiečiai mato rusų pažeidžiamus flangus, todėl ėmė vykdyti atakas nuo Keramik link Krasnohorivka. Stebėsime situaciją.

📎 Pervomaiske ruožas. Tęsiasi sunkios kautynės, rusai spaudžia, tačiau Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📎 Mariinka – Pobeda ruožas. Be pakitimų.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Ukrainiečiai toliau spaudžia okupantus rytiniame Robotyne pleišto flange (prie Verbove). Jie pakeitė atakų kryptį nuo šiaurės rytinės į pietrytinę pusę ir pasistūmėjo no mans land, sugebėdami įsitvirtinti naujai atsikovotose pozicijose. Taip pat, Ukrainos gynėjai savo atakomis kausto rusų vienetus prie Novoprokopivka ir vakariniame flange.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis

Ukrainos pajėgos su HIMARS smogė agresoriaus kolonai prie Gladkivka gyvenvietės (apie 20 km nuo kontaktinės linijos): https://t.me/ButusovPlus/6162. Reikia pasakyti, kad kelias Skadovsk – Gladkivka – Hola Prystan yra vienas iš dviejų didelių kelių, kuriais iš gynybos gilumos yra aprūpinama agresoriaus grupuotė kairiajame Dniepro upės krante. Minėtas smūgis palengvins placdarmuose besikaunančių Ukrainos jūrų pėstininkų dalią. O jie ir toliau sėkmingai laiko pozicijas bei vis labiau įsitvirtina placdarmuose. 😉

1.6 20 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
54 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
54
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top