Karas Ukrainoje. Šeši šimtai dvidešimt trečioji (lapkričio 8) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Rusai vėl surengė smūgį Myrhorod oro uostui. Kaip ir anksčiau jie tikisi prigauti „pirmosiomis karo dienomis sunaikintą“ Ukrainos aviaciją. Pirmiausia – Storm Shadow/SCALP nešėjus Su24.

1. Luhansko kryptis.

* Svatove. Rusai dar šiek tiek pasistūmėjo no man land link kelio Kupjansk – Krokhmalne. Šis judesys vyksta gana plačiu frontu, tad galima drąsiai teigti – tai ne lokali operacija siekiant pagerinti taktinę situaciją, o bandymas blokuoti Kupjansk iš rytų.

* Kremina. Pakitimų kontaktinėje linijoje nėra. Rusai surengė keletą atakų pietiniame flange, tačiau ukrainiečiai apsigynė. Kituose ruožuose dominuoja pozicinės kautynės.

* Lysychansk. Be pakitimų.

2. Donecko kryptis.

* Bakhmut.

· Šiaurinis flangas. Rusai tęsia atakas bandydami užimti no man land prie Khromove, Ukrainos pajėgos apsigynė.

· Pietinis flangas. Dominuoja abipusės atakos. Rusai bando bent jau išplėsti no man land į kalvas Klishiivka- Andriivka ruože (t.y. į vakarus), ukrainiečiai bando įsitvirtinti rytinėje geležinkelio dalyje. Situacija permaininga.

* Avdiivka – Mariinka.

· Šiaurinis flangas. Labai sunkios kautynės, tačiau ukrainiečiams vis dar pavyksta neleisti rusams įsitvirtinti vakarinėje geležinkelio dalyje bei įsiveržti į cheminių produktų gamyklos teritoriją į pietus nuo terikono.

· Pervomaiske ruožas. Agresorius sukoncentravo pastangas Severne – Opytne ir sugebėjo pasistūmėti apie 700 m. Neatmestina, kad nesisekant pasiekti pagrindinio tikslo (Tonenke – Severne), rusai ieško kitų kelių iš pietvakarių blokuoti Avdiivka. Tuo tarpu ukrainiečiai kontratakavo prie Pervomaiske ir pastūmė rusų pozicijas.

· Mariinka-Pobeda ruožas. Tęsiasi sunkios kautynės. Rusai negailėdami pajėgų varo juos į atakas, tačiau bent kiek pasistūmėti taip ir nepavyksta.

* Vuhledar. Be pakitimų.

3. Zaporizhia kryptis.

* Orihiv. Rusų pastangos kontratakuoti išblėso iki minimo, priekinėje linijoje daug Shtorm Z kalinių. Ukrainiečiai tęsia operacijas. Jiems pavyko nupjauti dalį rusų pleišto prie Verbove. Sunkus darbas tęsiasi.

* Velyka Novosylka. Rusai atakavo prie Staromayorske, nieko nepešė. Sektoriuje dominuoja pozicinės kautynės.

4. Pietų kryptis. Ukrainiečiai toliau išlaiko ir stiprina placdarmus kairiajame Dniepro krante. Tuo pačiu atėjo patvirtinamas dėl sėkmingo Ukrainos pajėgų smūgio lapkričio 1 d. agresoriaus pajėgų valdymo punktui Henichesk. Patvirtinta, kad smūgio metu žuvo rusų grupuotės „Dnepr“ valdymo punkto vado pavaduotojai pulkininkai v.dobriakov ir o.galkin, bei ugnies valdymo viršininkas pulkininkas a.koblov. Tikėtina, nekrologų bus ir daugiau.

2.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top