Karas Ukrainoje. Šeši šimtai keturiasdešimt penktoji (lapkričio 30) diena

Ukrainos dronų gamintojai skelbia, jog per mėnesį pagaminama 50 tūkst. FPV dronų, tuo tarpu agresorius pagamina 6 kartus daugiau (https://forbes.ua/…/ukrainski-inzheneri-pratsyuyut-u…). Tiesa, nemažą dalį šių dronų abiejose pusėse užima kiniški dronai, tad skaičiai nebūtinai iki galo objektyvūs ir pilni. Kita vertus, dinamika yra aiški. Viena esminių problemų, kurias įvardija gamintojai – darbuotojų trūkumas. Maža to, dažnai viešoje erdvėje pasirodo informacija, kad Ukrainos kariuomenės dalinių ir padalinių vadai toliau patys priversti rūpintis dronų pajėgumais, valstybė tam nepakankamai skiria dėmesio, o didžiausią paramą šioje srityje vis dar teikia savanoriai. Jeigu taip, Ukrainai reikalinga priimti labai greitus ir kardinalius sprendimus. Apie dronų pajėgumo vystymą yra ką pagalvoti ir mums.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Kaip vakar ir spėjome, agresoriaus informacija apie įžengimą į Synkivka buvo per ankstyva. Mūšiai ir toliau tęsiasi kaimo prieigose. Tuo tarpu, prie Lyman Pershyi rusai po truputį stumiasi no mans land.

📍 Kremina. Agresorius išlaiko mūšių intensyvumą prie Torske bei atakuoja pietiniame flange, tačiau apčiuopiamų rezultatų pasiekti jam nepavyksta.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai įsitvirtina dalyje Khromove. Ukrainos gynėjams nepavyko jų išmušti ir grąžinti į pradines pozicijas, tačiau artilerijos pagalba pavyko sustabdyti jų stūmimąsi pirmyn link Ivanivske. Panašu, būsime kažkuria dalimi teisūs, prieš dvi savaites prognozuodami rusų veiksmus (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=362373186181998&set=pb.100072279570119.-2207520000&type=3).

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Klishiivka – Andriivka ruože. Čia situacija labai dinamiška.

📍 Avdiivka – Mariinka.

Agresorius ir vėl smogė ukrainiečių gynybos gilumoje esančiam svarbiam komunikaciniam mazgui esančiam Pokrovsk. Tačiau nepanašu, kad smūgiuota į karinius objektus. Po smūgio šešiomis S300 raketomis, kurių tikslumas labai abejotinas, buvo sužeista 14 civilių, tarp kurių 4 vaikai.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai toliau bando laužti Ukrainos vienetų gynyba Stepove – Berdychi ruože. Per vakar dieną okupantai čia neteko bent 2 tankų ir 5 PKM, t.y. per dieną vien apie pusantro kilometro pločio ruože rusai neteko (negali vykdyti operacijų, statusas raudonas) mažiausiai kuopos taktinės grupės. Nepaisant nuostolių rusai toliau spaudžia.

📎 Rytinis flangas. Rusai toliau įstrigę pramoniniame rajone. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, kontaktinė linija nejuda.

📎 Pervomaiske ruožas. Susidaro įspūdis, jog agresorius suaktyvino veiksmus prie Opytne, tad kaip vakar spėjome tai gali būti bandymas padėti savo pajėgoms rytiniame flange.

📎 Mariinka ruožas. Rusai koncentruoja mechanizuotus vienetus (tarp kurių yra bent dvi tankų kuopos) šiaurinėje gyvenvietės dalyje ir pabandė perlaužti įvykius savo naudai. Panašu, Ukrainos gynėjai toliau išlaikė pozicijas.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Kontaktinėje linijoje dominuoja lokalūs susidūrimai, nei viena iš pusių nepasiekė reikšmingesnių rezultatų.

📌 Pietų kryptis.

📎 Situacija kairiajame Dniepro upės krante išlieka abiems pusėms įtempta. Nepaisant to, kad Ukrainos pajėgos negeba ženkliai išplėsti savo placdarmų, tačiau jų bataliono dydžio vienetas toliau kaunasi, yra remiamas ugnimi, rotuojamas ir gauna aprūpinimą. Žinoma, amžinai tai tęstis negali – arba bus veržlus bandymas išplėsti placdarmą, arba anksčiau ar vėliau ukrainiečiai bus priversti atsitraukti. Tuo tarpu rusai daužo placdarmus ir dešinįjį Dniepro krantą viskuo ką turi bei vykdo „mėsos šturmus“, tačiau situacijos pakeisti negali. Okupantai patys pripažįsta, kad esminė neišspręsta problema – ukrainiečiai dominuoja EW srityje, dėl to rusų dronai negali ženkliai prisidėti prie operacijų.

📎 Rusai šią naktį surengė smūgį Odesa, ukrainiečiai nelieka skolingi. Jie toliau daužo okupantų užnugarį – vėl smogta Skadovsk esantiems rusų kariniams objektams.

📎 Ukrainos kibernetiniai kariai toliau dirba – eilinį kartą įsilaužė į Kryme transliuojamas TV programas ir ten patalpino Ukrainos prezidento V.Zelenskyi kalbą.

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žiuželinis

Vienu žodžiu, agresorius apčiuopiamų rezultatų nepasiekia. Tuo ir pasidžiaukime kartu su pažangiaisiais.

Prašalietis

Dar reiktų „peremogiškai” pasijuokti iš Rusijos Šoigu, kurio gynybos ministerija ką tik pasakė, kad per 6 Ukrainos kontrpuolimo mėnesius Ukraina neteko žuvusiais 125 tūkstančių savo karių ir 16000 įvairios karinės technikos…

Slava

Pradeda aiškėti, kam šis karas. JAV administracijai reikėjo gauti spausdintų pinigų ginkluotės atsinaujinimui. Tam labai tiko karas. Senos ginkluotės nereikia utilizuoti, o dar ją gali parduoti į skolą, dar landlizu vadinamą. Slava Ukrini.

cha cha

labas rytutis

zelia sakė

https://oboz.info/zelenskij-zayavil-chto-ukraina-perehodit-v-oboronu/
„Зеленский заявил, что Украина переходит в оборону“

Su artėjančiais !

Tikslus žuvusių ukrosvinų skaičius – 1 126 562 !
https://youtu.be/xptUzcRZ134

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top