Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt antroji (gruodžio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Rusai toliau daužosi šiauriniame flange, bet stringa ir miršta Lyman Pershyi – Synkivka ruože. Tuo tarpu, Ukrainos gynėjai rodo motyvaciją nenusileisti – jie vėl kontratakavo prie Yahidne, sugebėdami išmušti okupantus iš priekinių pozicijų. Praėjusį kartą, prieš dvi savaites, ukrainiečiai čia taip pat sėkmingai užpuolė, tačiau po to rusai atsiėmė didžiąją dalį pozicijų. Tikėkimės, kad šį kartą Ukrainos pajėgų laimėjimai ne tik bus tvaresni, bet kartu tai taps pirmais ženklais perimant iniciatyvą.

📍 Kremina. Rusai atnaujino spaudimą link Terny bei pietiniame flange, tačiau Ukrainos vienetai išlaikė pozicijas.

📍 Lysychansk. Vakarykštė rusų ataka prie Spirne žlugo. Agresorius beveik dviejų batalionų dydžio pajėgomis bandė išstumti Ukrainos gynėjus, tačiau liko gulėti purvo voniose.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai tęsia tai, ką pradėjo vakar – puola tiek į vakarus prie Bohdanivka (su tikslu išeiti prie Chasiv Yar), tiek į šiaurės rytus prie Rozdolivka (su tikslu sukaustyti Syversk – Bilohorivka esančias Ukrainos pajėgas). Ukrainiečiai ginasi ir išlaiko pozicijas.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Klishiivka- Andriivka ruože, rusams nepavyksta įsiropšti į kalvas. Agresoriaus karo propagandistai skelbia, kad pietiniame flange „oficialiai artilerijos šaudmenų badas baigtas, dabar bus galima smūgiuoti ir pavieniams taikiniams.“ Tiesą sakant nebuvo panašu, kad bent jau kelis mėnesius rusai turėjo problemų su artilerijos šaudmenimis. Neatmestina, kad tai yra PSYOPS‘as siekiant paveikti ukrainiečių moralę ir pakelti ūpą savo auditorijai.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai toliau atakuoja Stepove, situacija no mans land labai dinamiška, tačiau Ukrainos gynėjai priešui gyvenvietės griuvėsiuose įsitvirtinti neleidžia. Agresorius į kontaktinę liniją įvedė iki tol rezerve buvusią 30-ąją motošaulių brigadą. Jos vienetų kovinis krikštas nenusisekė – ataka link chemijos produktų gamyklos baigėsi dideliais nuostoliais, išgyvenusiems teko paskubomis grįžti iš kur atėjus. Tačiau galima neabejoti – rusai čia bandys pulti dar ne kartą.

📎 Rytinis flangas. Rusų karo propagandistai agresoriaus bandymus įsitvirtinti Avdiivka pramoniniame rajone pateikia kaip didelę pergalę. 😃 Tačiau realybė yra ta, kad rusų vienetai čia yra “siting ducks” ir jiems atakuojant prie Kamyanka bei Opytne pakeisti situacijos kol kas nesiseka. 😉

📎 Pervomaiske ir Mariinka ruožuose be pakitimų.

📍 Vuhledar. Agresoriaus atakos prie Novomykhailivka nebuvo sėkmingos.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Ukrainiečiai suintensyvino operacijas prie Verbove ir siekia susigrąžinti prieš kelias dienas prarastas pozicijas. Situacija yra permaininga.

📍 Velyka Novosylka. Rusai pabandė pastuksenti Ukrainos pajėgų gynybą prie Staromayorske, tačiau patys gavo į nosį ir skubiai atsitraukė.

📌 Pietų kryptis.

Okupantų karo propagandistai įsitempę. Maža to, kad pripažįsta, jog Ukrainos pajėgos įsitvirtina prie Krynki ir prie Antonovo geležinkelio tilto (įsirenginėja ugnies taškus, pozicijas, minuoja prieigas, rotuoja ir aprūpina pajėgas). Jie dar ir su nerimu balse skelbia, kad Ukrainos artileristai su haubicomis Cezar, Kinburno nerijoje ir prie Hola Prystan, nebaudžiami daužo rusų pozicijas ir logistiką. Taip pat pranešama, kad Ukrainos SOP ir jūrų pėstininkai Ochakiv apylinkėse sąveikauja ir kartas nuo karto vykdo reidus Kinburno nerijoje. Jei ši rusų informacija yra bent iš dalies teisinga, tai yra labai geros naujienos. ☺️ Nepaisant to, kad ukrainiečiai neužleidžia pozicijų kairiajame Dniepro upės krante, tačiau reikia suprasti, kad amžinai tai nesitęs. Anksčiau ar vėliau rusai užspaus savo mase (KAB‘ai, artilerija, „mėsos šturmai“ ir pan.). Todėl vienintelis būdas Ukrainos vienetams to išvengti – plėsti placdarmus, didinti jų gynybos gilumą ir sunkinti čia veikiančias ukrainiečių pajėgas (šalia jūrų pėstininkų privalo atsirasti mechanizuoti vienetai).

2.6 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
šitų paistalų autoriams

sunku suprasti iš kurios planetos susirinkę šie personažai? Kur jie gyvena ar iš kur atskrido? Visi vienodi kaip degtukai,išberti iš tos pačios dėžutės…Pasižiūrėjus tokias neadekvatų sapaliones, galima juos palyginti su TSRS liaudies deputatų suvažiavimų „diskusijomis”, kai dienotvarkė būdavo parašyta iš anksto,o deputatai lipdavo į tribūną papasakoti, kaip karštai jie viskam pritaria…

troliui mumiui

Ar kas nors neleidžia skaityti raša tiudej?

Kur kontrpuolimas???

NA, TVARTELIO UTĖLĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

Douglas Macgregor

US Army Colonel Douglas Macgregor Reveals TRUTH About Ukraine War /
JAV kariuomenės generolas Duglas MakGregoras apie Rusijos-Ukrainos karą:
https://www.youtube.com/watch?v=g5WYOv0Bk1w

Newsweek straipsnio ištrauka

Representative Liz Cheney, a Wyoming Republican, criticized Fox News Thursday for having retired Army Colonel Douglas Macgregor, who has made controversial comments about Russia’s war in Ukraine, on as a guest.
„Rupert and Lachlan Murdoch – Why do you continually put Douglas MacGregor on @FoxNews to spread Putin’s propaganda and lies? This is absolutely not in America’s interest,” Cheney said in a tweet referring to the Murdochs, who control Fox Corporation.https://www.newsweek.com/liz-cheney-criticizes-fox-news-spreading-vladimir-putin-propaganda-colonel-douglas-macgregor-1745931

Prigožinas

‼️ШОК⁉️Пригожин разложил по полочкам… Никто этого не знал!Первая часть интервью /
Kaip ir dėl ko Rusai pradėjo karą prieš Ukrainą, I dalis:

https://www.youtube.com/watch?v=W0IHnC-LtvQ

Na ką, slavaukrainiečiai

Karą jau prapisot, belieka rusų melsti derybų?!

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top