Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt aštuntoji (gruodžio 13) diena

Agresorius vėl surengė raketų smūgį Ukrainoje (Kyivas, Kmelnitsky, Odesa). Skelbiama, kad ukrainiečių oro gynybai pavyko numušti 10 raketų (Iskander ir S400) bei 10 Shahed dronų. Nežiūrint į tai, Kyive buvo sužeista daugiau nei keturios dešimtys žmonių, sutrikdyta vandens tiekimo sistema. Tai rodo, kad bent viena rusų raketa arba dronas buvo netoli taikinio, o savo juodą darbą padarė numuštos raketos (ar drono) nuolaužos ir sprogimas. Kalbant bendrai, kol kas masinių raketų smūgių nematome, agresorius jas naudoja nedideliais kiekiais, tačiau gana sistemiškai.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Rusai bando atsiimti pozicijas prie Yahidne, čia verda sunkūs mūšiai. Okupantams šiek tiek pavyko pajudėti, tačiau situacija išlieka permaininga – pozicijos eina iš rankų į rankas. Taip pat, tęsiasi agresoriaus operacijos Lyman Pershyi – Synkivka ruože. Susidaro įspūdis, kad jų intensyvumas sumenko. Gali būti, kad tai lėmė ne tik nesėkmingos rusų atakos ir poreikis persigrupuoti, bet ir Ukrainos gynėjų taktinė sėkmė prie Yahidne (rusams čia reikia gesinti gaisrą).

📍 Kremina. Susidūrimai Torske – Terny ruože kiek aprimo, tačiau kaip ir tikėtasi rusai operacijas perkėlė į šiaurinį flangą prie Makiivka. Ukrainiečiai apsigynė. Visa ši mūšių dinamika, t.y. šokinėjimas nuo vieno ruožo link kito galimai rodo, kad rusai nesitiki čia pasiekti didelių rezultatų, o tiesiog siekia prikaustyti Ukrainos vienetus, kad šie nebūtų permesti link Kupjansk ar Syversk.

📍 Lysychansk. Rusų puolimas Spirne – Vesele ruože aprimo, tačiau sunku pasakyti ar ilgam.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Agresorius toliau intensyviai spaudžia Ukrainos gynėjus šiauriniame flange, tačiau šį kartą ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Tuo tarpu pietiniame flange rusams pavyko pasistūmėti pietvakariniame Bakhmut miesto pakraštyje, kas sudaro geresnes sąlygas agresoriui turėti daugiau variantų atakuojant tiek į šiaurės vakarus link Ivanivske, tiek į pietus link Klishiivka. O prie pačios Klishiivka okupantai dar šiek tiek pasistūmėjo kalvose, siauru ir giliu pleištu jie įsirėžė į ukrainiečių gynybą. Kartu su prieš tai paminėtu rusų pasistūmėjimu pietvakarinėje Bakhmut dalyje, situacija tampa dar sudėtingesnė. Ukrainiečių vakarykštė sėkmė Mayorske ruože įsitvirtinant terikone šių problemų nekompensuoja. Taip pat ukrainiečiai įvykdė kontrataką šiauriniame flange prie Vasiukivka, tačiau jos rezultatai kol kas nežinomi.

📍 Avdiivka – Mariinka. Susidūrimų intensyvumas tik auga. Jei vakar fiksuotos 56 rusų atakos, tai šiandien – 64.

📎 Šiaurinis flangas. Nepaisant itin intensyvių bandymų, rusams ir toliau nesiseka įsitvirtinti Stepove. Jų atakos cheminių produktų gamyklos prieigose taip pat yra dažnos, čia jiems pavyko užsikabinti už no mans land. Ukrainiečiai daro viską, kad jiems čia nepavyktų įsitvirtinti.

📎 Rytinis flangas. Jei šiauriniame flange rusų atakos išbarstytos po visą kontaktinę liniją, tai rytiniame flange visos jos sukoncentruotos iš esmės viename taške – pramoninio rajono vakariniame pakraštyje. Koncentruotų smūgių išdavoje rusams pavyko šiek tiek pajudėti į priekį bei praplėsti flangus, tačiau ukrainiečiai ir toliau stengiasi neišleisti agresoriaus iš šio rajono. Sunkūs mūšiai tęsiasi.

📎 Pervomaiske ruožas. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas prie Tonenke ir Pervomaiske.

📍 Mariinka – Vuhledar. Po ilgų ir kruvinų mėnesių šturmo, rusams pavyko iš esmės perimti Mariinka kontrolę. Tai sudaro sąlygas okupantams intensyviau spausti Ukrainos gynėjus į šiaurės vakarus – be čia esančių kalvų Mariinkos perėmimas nieko neduoda (tą soc. tinkluose pripažįsta ir patys rusai). Nežiūrint į tai agresoriui atsiveria geresnės puolimo galimybės į pietus, t.y. šis ruožas tampa dar tampriau susijęs su Vuhledar sektoriumi, todėl nuo šiol savo apžvalgose juos sujungiame į vieną. Tarsi tai patvirtindami, rusai nuo Mariinka suintensyvino operacijas link Pobeda ir sugebėjo pasistūmėti. Taip pat atsinaujino atakos Novomykhailivka. Tikėtina, čia rusai pabandys sukurti dar vieną įtampos židinį. Tam čia jie turi gal net daugiau galimybių nei prie Syversk.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos vykdė atakas prie Verbove, tačiau nepanašu, kad jiems pavyko pasistūmėti.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Tęsiasi susidūrimai kairiajame Dniepro krante. Rusai savo ruožtu, naktį Shahed dronais atakavo jūrų uostų infrastruktūrą Odesoje.

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top