Karas Ukrainoje. Šeši šimtai penkiasdešimt pirmoji (gruodžio 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Labai vengiame kritikuoti kovojančios Ukrainos politikus, bet net nejauku darosi. Ukrainos gynybos ministras R. Umerov JAV televizijai Fox News pareiškė, kad agresorius Ukrainoje turi tris gynybos linijas, o ukrainiečiai jau priartėjo prie trečios. Sunku nuspėti, ką ministras turėjo omenyje, tačiau jei kalba eina apie situaciją fronte, tokie pareiškimai, švelniai tariant, neatspindi realybės. Gynybos linijų yra daugiau, Ukrainos gynėjai tiek nėra pasistūmėję, o ir ne jie dabar kontaktinėje linijoje mūšio ritmą diktuoja.

Suprantamas noras parodyti JAV visuomenei (ypač respublikonus remiančiai jos daliai), kad Ukraina gali ir žino kaip laimėti, bet kalbant tai, ko nėra gali nutikti atvirkščiai:

📎 Prarastas remiančių sąjungininkų politikų pasitikėjimas (kas jau kas, o jie puikiai žino realią padėtį);

📎 Įteiktas argumentas tiems sąjungininkų politikams, kurie nenori teikti pagalbos („gi pas juos viskas gerai, pakentės“);

📎 Sukeltas pasipiktinimas Ukrainos kariuomenėje, kas gali tik pagilinti konfliktą tarp politinės ir karinės vadovybės bei paveikti karių moralę (vargu ar Ukrainos pajėgų pėstininkams prie Synkivka, Terny, Klishiivka, Avdiivka ir Robotyne atrodo, kad jie pasiekė paskutinę rusų gynybos liniją).

Ukrainos strateginės komunikacijos mašina jau stringa kurį laiką (ir tikrai ne todėl, kad išėjo Arestovičius 😃). Jei kas nors paklaustų mūsų, Ukrainos politikams ir institucijoms būtų gerai grįžti prie to, nuo ko pradėjo 2022 m. vasario mėn. – vienybės, nuoširdumo ir atvirumo.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Tęsiasi rusų bandymai pralaužti Ukrainos vienetų gynybą šiauriniame flange, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📍 Kremina. Toliau vyksta susidūrimai Terny ruože bei pietiniame flange. Okupantai puola, ukrainiečiai ginasi.

📍 Lysychansk. Rusų puolimo operacijos Bilohorivka tęsiasi. Maža to, jie pradėjo atakuoti ir Spirne ruože.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Šalia besitęsiančių susidūrimų Bohdanivka – Khromove, okupantai ėmė vykdyti atakas Rozdolivka ruože. Rusų atakų suintensyvėjimas Kremina, Lysychansk ir šiaurinio Bakhmut flango Rozdolivka ruože, galimai rodo agresoriaus pastangas sukurti įtampos židinį Syversk, su perspektyva sukurti sąlygas tolimesniems veiksmams Slovyansk link.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Klishiivka – Andriivka ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Avdiivka – Mariinka:

Agresorius toliau bando atakuoti Ukrainos pajėgų logistiką ir paveikti galimybes rotuoti pajėgas, smūgiuodamas Pokrovsk.

📎 Šiaurinis flangas. Vakarykštė Ukrainos pajėgų kontrataka buvo sėkminga – okupantai nesugebėjo atsiimti prarastų pozicijų Stepove apylinkėse. Tačiau iš esmės situacijos tai nekeičia. Žinoma, jei tokių kontratakų bus daugiau ir kituose ruožuose (pvz. Krasnohorivka šiaurėje), tuomet galima bus kalbėti apie teigiamą mūšių dinamiką šiame flange.

📎 Rytinis flangas. Ukrainos pajėgos toliau sėkmingai laiko rusus užspiestus dalyje Avdiivka pramoninio rajono ir neišleidžia. Panašu, kad Ukrainos gynėjams pavyko stabilizuoti padėtį šiame flange.

📎 Pervomaiske ruožas. Agresoriaus vienetai toliau bando pasiekti Tonenke gyvenvietę bei pasigerinti savo padėtį prie Opytne.

📎 Mariinka ruožas. Sunkios kautynės tęsiasi, kontaktinė linija nejuda.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

Ukrainos pajėgos tęsia vakarykštę kabūm dieną ir šiandien smūgiavo kariniams objektams esantiems Berdyansk ir Mariupol. Kontaktinėje linijoje tęsiasi lokalūs susidūrimai, esminių pokyčių nėra.

📌 Pietų kryptis

Patvirtinta, kad Ukrainos pajėgos virš Juodosios jūros numušė rusų bombonešį Su24M. Tikėtina, jis skrido atakuoti taikinių Odesoje, bet va kaip nutiko. ☺️ Patys rusai skelbia, kad šį jų orlaivį numušė Patriot oro gynybos sistema, kuri po to spėriai pakeitė poziciją, todėl atsakomasis smūgis nebuvo sėkmingas. Gali būti, kad reaguojant į nuolatinį Ukrainos jūrų uosto infrastruktūros daužymą raketomis, ukrainiečių oro gynyba čia buvo sustiprinta šiomis moderniomis oro gynybos sistemomis. Tačiau, taip pat neatmestina, kad Ukrainos gynėjai okupantų lėktuvą numušė kažkuo paprastesniu (pvz. S300), o rusai šį „titanų mūšį” sukūrė tam, kad pateisinti tokią savo netektį. 🤔

3.3 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sergey Lubarsky

Washington Post: Украина проиграла контрнаступление, имея мало шансов на победу в войне. Что дальше.

https://www.youtube.com/watch?v=foYqSM1W4kw

Vargo pisuokliai

Alio, kur Estijos žvalgybos pranešimai.

Kur kontrpuolimas???

NA, TVARTELIO UTĖLĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

Na, rėžkit tvartagalviai

Kieno Krymas ?
Kas degino žmones Odesoje ?
Kas apšaudė Zurgruso paplūdimį ?
Kieno lėktuvas apšaudė Lugansko administraciją ?
Kas žudė trasoje Koršunovo-Ševčenko ?
Kas nužudė žurnalistus Buziną, Šeremetą ?

Šlovė rusų kariams

Kieno Krymas, kieno Karelija, Kurilai, Rytų Prūsija? Atsakymas: kas stipresnis, to. Nugalėk Ukrainą ir tavo bus ne tik Krymas bet ir Ukraina.

petras

Zalužnas sakė, kad kontranastūpas nustipo, ir Rusija jau laimėjo.

Su artėjančiais !

Tikslus žuvusių ir dingusių be žinios ukrosvinų skaičius – 1 126 562 !
https://youtu.be/xptUzcRZ134

Vargo pisuokliai

Sumeskite Kisos naujam paspirtukui Nidoje. Jei rimtai, tai paremkite tuos, kurie jau beveik 2 metai išmoko pragyventi iš karo. Ir visai neblogai.
Zelenkskio 2 patarėjai žydukai Dubajuje registravo 2 kuklius laivelius už 75 mln. USD. Vietiniai vadina juos Zelenskio jachtomis. Kas galėtų paneigti.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top